Lot No.: 512
Kufelek z sentencją
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu
Villeroy und Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw.XX w.
niski, koniczny, z oprawa cynową wokół ceramicznej pokrywki i na uchu. Dekoracja kremowymi nakładkami wokół jasno-seledynowego brzuśca: kratownica opleciona pędami winorośli z kiściami owoców, które skubią ptaki. Od frontu okuciowy kartusz z postaciami rycerza i damy stojących na konsolach i czterowierszem czcionką gotycką: Bei Singen und Sagen/ Nach Hüben Und Plagen/ Thut jeder sich laben/ An Gottes herlichen Gaben (przy śpiewie i rozmowach/ po trudach, klęskach/ niech każdy pokrzepi się/ wspaniałymi darami Bożymi).
Kamionka szkliwiona powierzchniowo barwnie, nakładki, cyna; wys. 18 cm (calkowita);
sygn. zielonym drukiem: uskrzydlona główka Hermesa i dwa kaduceusze,
niżej w szyldzie okuciowym: VILLEROY & BOCH, w półkolu z ząbkami: METTLACH;
wyciski: 90 i 11 (małe) i 1370 (duży).
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy & Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw.XX w.