Lot No.: 508
Wazon huculski
Pokucie, warsztat ludowy, 1 poł. XX w.
wysmukły, koniczny, z wydzieloną przewężeniem szpulową stopką oraz krótką obręczową szyjką;
wokół brzuśca na kremowo-białym tle szlak rytego i malowanego ornamentu geometrycznego z motywem zębów-zygzaków, szlakami kółek i prostokątów w kolorach: czerwonym, zielonym, turkusowym, czarnym i żółtym;
glina garncarska, pobiałka, szkliwo ołowiowe - barwione tlenkami metali (czerwone, zielone, turkusowe, czarne i żółte) oraz przejrzyste, dekoracja o rytym konturze;
wys. 30,5 cm; nie sygnowany;