Lot No.: 819
Szyfoniera neoklasycystyczna
Konstrukcja - sosna, fornir i intarsje - mahoń,
róża, bukszpan;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, z sześcioma szufladami, wsparta na czterech graniastych, giętych nóżkach, fornirowana, intarsjowana. Płyta górna z trzech stron ujęta mosiężną, ażurową galeryjką, jak lica szuflad z obramieniem i wstęgą na obrzeżu.
Konstrukcja - sosna, fornir i intarsje - mahoń, róża, bukszpan; 122,2 x 61,2 x 36 cm.
Mebel w stylu klasycystycznym utrzymującym się niemal przez całe XIX stulecie, o prostych formach i delikatnej dekoracji z intarsjowanych wstęg, typowy dla meblarstwa francuskiego i ośrodków go naśladujących.