Lot No.: 814
Sekretarzyk eklektyczny
fornir - orzech, konstrukcja - buczyna;
Polska (?), 4 ćw. XIX w.
z niewielką nastawką z dwoma szufladkami i wnęką pod nimi wspartą na stoliku o szerokim oskrzynieniu z dwoma szufladkami, umieszczonym na parze toczonych podpór rozwidlonych w dwójnogi, spiętych toczoną łączyną. Nastawka zwieńczona z tyłu i na bokach falistą galeryjką z kulistymi sterczynami. Pulpit wyklejony skórą, wysuwany. W tylnej części pulpitu, zasłonięte ścianką i dostępne po jego wysunięciu: piórnik w formie łódeczki, szklane zbiorniczki na tusz, a na bokach dwa drewniane pojemniczki. Górna szufladka stolika podzielona na liczne pojemniki, przednie zakryte wieczkami, dekorowane intarsjowanymi
rombami, w centrum z piórnikiem. Podnóże rzeźbione. Podpory kanelowane z szerokimi pierścieniami u dołu. Nogi esowate. Łączyna w formie tralki.
fornir - orzech, konstrukcja - buczyna; 110 x 59 x 57 cm.
Polska (?), 4 ćw. XIX w.
Niewielki, damski mebel do pisania i przechowywania drobnej korespondencji. Z licznymi wewnętrznymi podziałami, zwiększającymi jego funkcjonalność. Forma i dekoracja dobrze reprezentuje styl eklektyczny.