Lot No.: 812
Komoda rokokowa
konstrukcja - sosna; fornir - orzech;
Europa Środkowa, 3 ćw. XVIII w.
o falistych bokach i froncie, ściętych narożach, trzyszufladowa, wsparta na czterech graniastych, wygiętych nóżkach, fornirowana, intarsjowana, dekorowana brązami (współczesne).
konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 82,3 x 128 x 66,5 cm.
Typowa forma komody w stylu rokoka środkowo-europejskiego, o uspokojonych kształtach i oszczędnej dekoracji. Po generalnej konserwacji w XX w. podczas której wymieniono pewne elementy konstrukcji i fornirów.