Lot No.: 732
Pas kontuszowy lity, czterostronny
jedwab, nić srebrna i złota; dł. 394 cm, szer. 35 cm;
Polska lub Francja (Lyon); k. XVIII w.
głowy z motywem 2 stylizowanych bukietów w dwuusznych wazonach; pole środkowe bez podziału na pólka, z powtarzającym się motywem wachlarzyków, ujętych od dołu półksiężycem i pięciopłatkowym kwiatkiem; tło wypełnione stylizowaną wicią roślinną; obrzeżenia z rzutami ukwieconych gałązek; do głów doszyte złote frędzle; koloryt tła złoto-srebrny i beżowy;
wazony błękitne, bukiety - oranżowo-błękitne, z zielonymi liśćmi; środek z jednej strony zielonawy, z drugiej różowy, na rewersie - róż indyjski i brąz; bez sygnatur;
Liczne uszkodzenia, ślady konserwacji.