Lot No.: 729
Zegarek podróżny, z kluczykiem
mosiądz, stal, szkło; Europa Zachodnia,
Szwajcaria?, po poł. XIX w.
w prostopadłościennej obudowie z mosiądzu złoconego, na 4 płaskich nóżkach; z fazowanymi szybkami od frontu, po bokach i u góry; w narożach gładkie półkolumienki; zwieńczenie z ruchomą antabką; z tyłu płyta mosiężna z otworami do nakręcania i nastawiania zegara, z napisami niemieckimi; mechanizm z naciągiem sprężynowym, z systemem bicia godzin i kwadransów - na gongu sprężynowym; opatrzony kalendarzem, budzikiem i repetierem;
mosiądz, stal, szkło; wys. 13 cm, z antabką 16 cm, szer. 9 cm, głęb. 6,5 cm.
Europa Zachodnia, Szwajcaria?, po poł. XIX w.