Lot No.: 605
Komplet do kawy i herbaty art deco
metal chromowany, bakelit;
Europa Zachodnia, lata 20.- 40. XX w.
składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, cukiernicy oraz mlecznika, o korpusach owalnych wspartych na profilowanych cokolikach, z nakrywkami uskokowo wysklepionymi, z cylindrycznymi uchwytami z bursztynowego bakelitu w metalowych oprawach; wylewy dzbanków i mlecznika krótkie trójkątne; ucha bakelitowe, cylindryczne oprawione w metal osadzone pionowo w geometrycznych klamrach; nie cechowane;
wnętrze cukiernicy i mlecznika złocone;
metal chromowany, bakelit; dzbanek - wys. 23,5 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 8,2 cm;
imbryk - wys. 18 cm, szer. 21 cm, głęb. 10 cm;
cukiernica - wys. 12,8 cm, szer. 7,5 cm, głęb. 17 cm;
mlecznik - wys. 11,1 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 5,2 cm.