Lot No.: 519
Talerz z herbem wielopolowym
(serwisowy?)
Anglia, porcelana: Coalport, dekoracja i dystrybucja:
firma A.B. Daniell & Son, 3 ćw. XIX w. - XIX/XX w.
płaski, o wielopłatkowym turkusowym kołnierzu ze szlakami ornamentalnych złoceń wypukłych uzupełnionych białą emalią wokół brzegu kołnierza i wrębu lustra (m.in. szlaki kół, półkoli i kampanuli).Pośrodku lustra obwiedzionego błyszczącymi złoceniami - herb wielodzielny na gronostajowym płaszczu, pod koroną 9-pałkową (hrabiowską);
porcelana angielska (kostna), farby naszkliwne, dekoracja tzw. jubilerska: złocenia wypukłe i błyszczące, biała emalia naszkliwna; wys. 2 cm, średn. 25,3 cm;
sygn. naszkl. fioletem: kolista opaska z napisem: A.B.DANIELL AND SON; w środku kręgu: 46/ Wizmere/ Street/ LONDON; przy obręczy dna wypukłe zielono-złote: 65.
Anglia, porcelana: Coalport, dekoracja i dystrybucja: firma A.B. Daniell & Son, 3 ćw. XIX w. - XIX/XX w.
Przykład luksusowej porcelany z dekoracją wykonywaną na zamówienie przez działającą w Londynie w latach ok.1825-1917 firmę A.B. Daniell & Son, używającą kolistej marki opaskowej z wpisanym wokół i w środku adresem tej znanej dekoratorni