Lot No.: 518
Baraszkujące putta z kozłem
Wytwórnia nieustalona - Francja, Sevres
lub wg modelu z Sevres?, XX w.
na owalnej rocaillowej podstawie nagie putto jadące na koźle i trzy baraszkujące wokół półnagie putta z draperią wokół bioder: leżące na plecach i chwytające kozła za brodę, putto pchające kozła od tyłu oraz putto z opaską na biodrach i małym bukłaczkiem, głaszczące kozła. Obok putta pchającego capa leżą instrumenty: piszczałki, tamburyn i fletnia Pana; za puttem głaszczącym kozła - przewrócone wiaderko z drewnianych klepek z wysypującymi się
winogronami.
Drobne ubytki dekoracji plastycznej;
biskwit porcelany; wys. 34 cm, dł. ok. 40 cm, szer. ok. 28 cm; nie sygnowana.
Wytwórnia nieustalona - Francja, Sevres lub wg modelu z Sevres?, XX w.
Grupa wykonana według dobrego modelu - zapewne pochodzącego z Sevres - i na dobrym poziomie technologiczny.