Lot No.: 516
Cache-pot z dekoracją roślinną
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
okrągłe, lekko wybrzuszone, z wydzieloną falistą krawędzią, na 4 niskich, wolutowych nóżkach wydzielonych z podstawy. Zielonkawo - wiśniowe, z reliefowym motywem ukośnych wolutowych liści oraz kartuszów i palmetek wokół brzuśca i brzegu;
majolika, farby podszkliwne, szkliwo przejrzyste ołowiowe (koperta); wys. 22 cm, średnica ok. 27 cm;
sygn. od spodu wyciskiem (pod szkliwem): 1009, niżej: 3.