Lot No.: 513
Zespół naczyń deserowych
z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Arzberg (Górna Frankonia),
Carl Schumann Porzellanfabrik, 2 i 3 ćw. XX w.
z dekoracją kwiatową;
trzy płytkie koszyki deserowe o ażurowych konicznych ściankach: owalny, z uchwytami przy krótszych bokach, okrągły i kwadratowy; dwa płytkie talerze: o ażurowym kołnierzu i kołnierzu z reliefowymi kartuszami i kratownicą. Na ażurowych ściankach - kołnierzach naczyń - rocaillowe złocone kartusze z wycinaną kratownicą na przemian z wycinanymi konturami gałązek kwiatowych uzupełnionych barwnymi kwiatami na gałązkach, w układzie 4 - lub 8 - dzielnym. W lustrach barwne kompozycje kwiatowe - bukiety, z drobnymi rzutami kwiatowymi wokół brzegów lustra lub w narożach. Na kołnierzu jednego talerza dekoracja reliefowa. Na odwrocie okrągłego koszyka malowane barwne gałązki kwiatowe i złocenia.
Przetarte złocenia na brzegach naczyń;
porcelana, druk barwny, złocenia; wymiary: koszyk owalny - wys. 7 cm (z uchem), 30,3 x 19 cm; koszyk okrągły - wys. 5,6 cm, średn. 23,3 cm; koszyk czworokątny - wys. 4,2 cm; 20,5 x 20,5 cm; talerz ażurowy - wys. 3,8 cm, średn. 26 cm; talerz z reliefem - wys. 4 cm, średn. 25,2 cm;
sygn. kobaltem podszkl. druk: w tarczy pod korona z pięcioma pałkami kroczący w lewo lew, pod tarczą: Schumann/ Bavaria, lub: Schumann/ Dresden; na talerzu z dekoracją reliefową sygn. drukiem czarno-żółtym: na tarczy pod koroną lew kroczący w lewo, u góry: Bavaria,u dołu: Schumann.
Niemcy, Arzberg (Górna Frankonia), Carl Schumann Porzellanfabrik, 2 i 3 ćw. XX w.