Lot No.: 511
Żardinierka - bukietiera z tancerką
Niemcy, Volkstedt-Rudolstadt, Aelteste
Volkstedter Porzellanfabrik AG, 2 poł. XX w.
bukietiera w formie okrągłego koszyka o lekko rozchylonych krawędziach, zdobionego reliefem naśladującym plecionkę koszykową; wewnątrz okrągła, połączona trwale z koszykiem wkładka z otworami na gałązki - łodyżki kwiatowe i metalowym trzpieniem z nakładaną nań figurką dygającej baletniczki w tiulowej spódniczce. Lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, barbotine (tiul zanurzany w płynnej porcelanie i wypalany), metal (trzpień figurki i otwór do jej wkładania); wys. ok. 20,5 cm, średnica podstawy 14 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: lustrzany monogram wiązany GF pod koroną.
Niemcy, Volkstedt-Rudolstadt, Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG, 2 poł. XX w.