Serwis obiadowy i deserowy Maria
z dekoracja kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern
Rosenthala, lata 20. - 30. XX w.
z dekoracja kwiatową;
zestaw dla 8 osób; serwis obiadowy: 8 talerzy głębokich, 8 talerzy płytkich, 8 talerzy do przystawek większych, 8 talerzy do przystawek mniejszych, 5 półmisków podłużnych różnej wielkości, 2 salaterek, sosjerki z talerzową podstawą i dzbanek. Serwis deserowy: 8 filiżanek do herbaty ze spodkami, 8 małych filiżanek do kawy ze spodkami, dzbanek pokrywką, mlecznik, cukiernica z pokrywką. Razem: 76 naczyń. Naczynia zdobione reliefem z różą wokół ośmiokątnych krawędzi i dekoracją barwną luźnymi bukietami i rzutami „niemieckich” kwiatów, w zgaszonej tonacji. Mała szczerba krawędzi talerza płytkiego, pęknięty kołnierz talerza do przystawek mniejszego, nieduże przetarcia dekoracji barwnej na kilku naczyniach;
porcelana, druk barwny naszkliwny; wymiary: talerze głębokie - wys. 4 cm, średn. 25 cm; talerze płytkie - wys. 2,3 cm, średn. 24,5
cm; talerze do przystawek większe - wys. 2 cm, średn. 22 cm; talerze do przystawek mniejsze - wys. 1,5 cm, średn. 17 cm; półmiski - 4,2 x 29 x 45 cm (1 szt.); 4 x 23,5 x 37,5cm (1 szt.); 4 x 25 x 12,7 cm (2 szt.); 3,2 x 17,5 x 28cm (1 szt.); sosjerka - 9,7 x 24 x 14,5 cm; salaterki - wys.7 cm, średn. 24,5 cm (1 szt.); wys. 7,5 cm, średn. 27,5 cm (1 szt.); dzbanek - wys. 8 cm; dzbanek z pokrywą - wys.20 cm; mlecznik - wys. 10,5 cm; cukiernica - wys. 11,5 cm, szer. 16 cm; filiżanki do herbaty - wys. 6 cm, średn. 8,5 cm; spodki - wys. 2 cm, średn. 14 cm; filiżanki do kawy - wys. 6 cm, średn. 5,3 cm; spodki - wys. 1,5 cm, średn. 11,5 cm;
naczynia sygnowane drukiem zielenią chromu, dwa typy sygnatur: korona zamknięta/ Rosenthal/ SELB · BAVARIA / MARIA, oraz napis: Modell von Ph.Rosenthal, lub: korona zamknięta/ Rosenthal/ SELB · GERMANY/ MARIA (z kropką lub dwiema kreskami lub trzema kropkami lub v lub dwiema kreskami z kropką pośrodku).
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala, lata 20. - 30. XX w.