Lot No.: 506
Koszyk z maskami faunów i bachantek
przy uchwytach;
Miśnia, 2 ćw. XVIII w.
przy uchwytach;
owalny, z reliefową plecionką koszykową „w szachownicę” wokół zewnętrznych ścianek, z wydzieloną obręczową stopką, z dwoma dwudzielnymi wysokimi uchwytami przy krótszych krawędziach, osadzonymi na czaszy w plastycznych maskach faunów i bachantek w wieńcach kwiatowych. Wewnątrz barwna dekoracja w typie dalekowschodnim: „indiańskie” kwiaty, gałązki peonii, snopki ryżowe w dnie.
Reperowane uchwyty (rekonstruowane pałąki), przetarcia malatury w dnie;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 11,5 x 22,5 ex 15,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze.
Miśnia, 2 ćw. XVIII w.