Maria PIGELET (XX w.)

230
Miejski zaułek olej, płótno naklejone na tekturę, 23 x 31 cm; sygn. p.d.: A Robert Affectueusement / M. Pigelet;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833 - 1903)

231
Trudny wybór olej, płótno, 65,5 x 87 cm; sygn. p.d.
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

232
Kobieta siedząca na drabinie malarskiej 1922; olej, tektura, 100 x 71 cm; sygn.: l. d.:.J. Malczewski 1922. (wzdłuż krawędzi)
Cena wywoławcza. 210 000 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

233
Martwa natura olej, płótno, 55 x 36 cm; sygn. na odwrocie: A. Marczyński 1932
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Stanisław CHLEBOWSKI (1890 - 1969)

234
Kwiaty w wazonie akwarela, gwasz, olej, papier jasnobrązowy naklejony na tekturę, 81 x 61 cm; sygn. l. d.: St. Chlebowski / 1936
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)

235
Białe róże olej, płótno, 50 x 62 cm; sygn. p. d.: 19 / W Terlikowski
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886 - 1977)

236
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 74 x 50 cm; sygn. l. d.: Schreter
Cena wywoławcza. 25 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

237
Portret prezydenta Ignacego Mościckiego olej, tektura, 102 x 71 cm; sygn. z prawej: AKarpiński War
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

238
Pejzaż z Normandii olej, płótno, 33 x 55 cm; sygn. p.d.: T. Makowski na odwrocie napisy autorskie: Tadé Makowski / Paysage de Normandie. / Paris
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876 - 1961)

239
Nad strumieniem olej, tektura, 49 x 67,5 cm; sygn. l. d.: ST. GAŁEK / 1923
Cena wywoławcza. 8 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866 - 1940)

240
Wiejska para olej, tektura, 49 x 74 cm; sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 4 300 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

241
Święto Jordanu - studium [Święto huculskie] olej, tektura, 101 x 71,5 cm; sygn. l. d.: FPautsch 909.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Iwan TRUSZ (1869 - 1940)

242
Samotna brzoza olej, tektura, 34 x 47,5 cm; sygn. p. d.: IwTrusz (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 31 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873 - 1944)

243
Puszcza Białowieska olej, płótno, 78 x 77 cm; sygn. l. d.: S. ŻUKOWSKI;
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

244
Kowboy olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1944 oraz dedykacja
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920 -1982)

245
Wypas koni olej, sklejka, 92 x 81 cm; sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek / 44
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

246
Polowanie par force olej, tektura, 55 x 73 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1940
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881 - 1966)

247
Jesienny dzień olej, tektura, 40 x 94 cm sygn. l. d.: Z. Józefczyk
Cena wywoławcza. 8 700 zł

Stanisław SAWICZEWSKI (1866 - 1943)

248
Polowanie na zająca olej, płótno, 77 x 120 cm; sygn. p. d.: S.Sawiczewski / 913 (?)
Cena wywoławcza. 22 000 zł

TUSZYŃSKI (XIX / XX w.)

249
Anioł Pański olej, płótno, 68,5 x 105 cm; sygn. p. d.: Tuszyński
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)

250
Generał kawalerii na czele regimentu olej na płótnie, 58,5 x 71 cm, sygn. p. d.: "T. A."
Cena wywoławcza. 97 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

251
Żołnierz z koniem olej, tektura, 30 x 22 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1924
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

252
Pościg olej, płótno, 53 x 70 cm; sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1922
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 - 1915)

253
Dożynki olej, płótno, 32,5 x 55 cm; na odwrocie nalepka z wystawy
Cena wywoławcza. 137 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

254
Krakowianka olej, płótno, 43,5 x 30,5 cm; sygn. p. d.: A Setkowicz 910.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

255
Stara wieśniaczka z Wojszyna olej, tektura, 34 x 25 cm na odwrocie napis: "Stara wieśniaczka / z Wojszyna" / ok. 1921;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

256
Most na Skawie koło Zatora olej, płótno, 31 x 41 cm na odwrocie na krośnie malarskim nalepka z informacjami o obrazie
Cena wywoławcza. 17 000 zł

257
Wieś Okniany na Pokuciu olej, płótno, 23 x 32 cm na na krośnie napis autorski
Cena wywoławcza. 5 700 zł

JÓZEF BRANDT (1841 - 1915)

258
UTARCZKA, OK. 1902 olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm; sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy / Monachium
Cena wywoławcza. 1 300 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855 - 1940)

259
Maria Magdalena olej, tektura, 21 x 26 cm; sygn. p. d.: K. Pochwalski
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Stanisław PACIOREK (1889 - 1952)

260
Macierzyństwo olej, płótno, 31 x 24,5 cm; sygn. p. d.: StPaciorek
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Roman POSTEMPSKI (1808 - 1878)

261
Madonna olej, płótno, 68 x 55,5 cm (owal); sygn. p. d.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XVI/XVII w.

262
Scena w pałacu olej, płótno, 91 x 77 cm;
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Malarz nieokreślony, dolnoreński, ok. 1480-15

263
Kwatera ze skrzydła ołtarzowego, malowana z dwu stron, ze scenami: Chrystus obmywający nogi św. Piotra Biczowanie Chrystusa
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Joost Cornelisz. Droochsloot (1585/1586-1666)

264
Para obrazów: Uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego, 164(6 ?) Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639
Cena wywoławcza. 700 000 zł

Artysta nieokreślony, k. XVIII w. - pocz. XIX

401
Immaculata drewno lipowe, polichromowane, wys. 91,5 cm; [ubytki palców prawej dłoni, odpryski polichromii]
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

402
Chrystus ukrzyżowany drewno lipowe, wys. 70 cm; [drobne odpryski, pęknięcie wzdłużne drewna]
Cena wywoławcza. 1 200 zł

T. H. ROHRWASSER (XIX / XX w.)

403
Madonna z Dzieciątkiem, wg Donatella (Donato di Niccolo di Betto - 1386-1466) płaskorzeźba, 1910; drewno, 84 x 67 cm;
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Artysta nieokreślony, XVIII w.

404
Figura świętego zakonnika drewno polichromowane; wys. 97 cm [stan: brak rąk]
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Artysta nieokreślony

405
Chłopczyk uczący się pisać XIX w. wg Antonio Canovy (1757-1822) na tabliczce wyryty napis CANOVA; alabaster, wys. 44,5 cm
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Artysta nieokreślony, włoski (?), XIX w.

406
Śmiejąca się dziewczynka alabaster, na podstawie marmurowej w formie ściętego ostrosłupa, wys. całk. 23 cm; sygn. z tyłu: Marni .... / Firenze
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865 - 1910)

407
Popiersie Napoleona terakota patynowana na brąz, wys. 65 cm; sygn. na postumencie z boku: P. L. Kowalczewski
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Stanisław JACKOWSKI (1887 - 1951)

408
Popiersie marynarza z fajką terakota patynowana na brąz i zieleń, podstawa drewniana barwiona na czarno; wys. całk. 43,5 cm
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Auguste L. M. MOREAU (1834-1917)

409
Dziecko niosące wodę brąz patynowany, wys. 26 cm, sygn. na podstawie z tyłu: Aug. Moreau
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Irénée ROCHARD (1906 - 1984)

410
Ptaszki na gałęzi - rzeźba art deco brąz patynowany, na podstawie z czarnego, polerowanego granitu, wys. całk. 20 cm;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jean Victor BADIN (czynny 1897 - 1938)

411
Słoń brąz patynowany, wys. 18 cm; sygn. z przodu, na podstawie: J. V. BADIN;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Georges MORIN (1874 - 1950)

412
Tancerka z obręczą brąz, wys. 60 cm; sygn. na podstawie: G. MORIN
Cena wywoławcza. 8 000 zł

413
Zwycięzca brąz, wys. 39,5 cm; sygn: P. Kowalczewski
Cena wywoławcza. 7 000 zł