29 czerwca 2022

Aukcja: 29 czerwca 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

1
Astry w wazonie olej, tektura; 67,8 x 48,7 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

2
Spowiedź, 1921 olej, tektura; 35 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Wlastimil Hofman 1921 / Bonarka
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

3
Dziewczyna w stroju ludowym - studium, ok. 1905 olej, tektura; 68 x 48 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

4
Cmentarz, ok. 1950 gwasz, papier; 50 x 70 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski (długopisem).
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

5
Miejski gwar akwarela, tempera, piórko, papier naklejony na tekturę; 37 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F.M.W.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Josef Nemes LAMPÉRTH (1891-1924)

6
Pejzaż z zabudowaniami tusz, papier; 70 x 97 cm;
sygn. p. d.: Josef von Lamperth / Berlin, 8.XII. 919
estymacja: 150 000 - 180 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

7
Starzec z dziećmi, 1924 olej, tektura; 16 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman 1924
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

8
sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

9
Pościg za bolszewikiem, 1939 olej, tektura; 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

10
Ułan i dziewczyna olej, sklejka; 32 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)

11
Zwiad olej, płótno; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: R Breitenwald
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

12
Ułan na koniu, 1995 olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1995
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 800 zł

NIKUTOWSKI, XX w.

13
Portret konia arabskiego - Rustana olej, płótno; 52,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: Nikutowski. / 01
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

14
Patrol, ok. 1990 olej, płótno; 63 x 85 cm;
sygn. p. d.: E. Mesjasz
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Nikifor KRYNICKI [Epifaniusz Drowniak] (1895-1968)

15
Postacie przed rotundą kredka, papier; 15 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: BARSZ WSIWILLA ZDROWSEŁO.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

16
Scena z balu akwarela, piórko, tusz lawowany, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

17
Igraszki przy winie piórko, tusz lawowany, akwarela, papier; 27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

18
Na balu akwarela, piórko, tusz lawowany, papier; 17,3 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

19
Biesiada akwarela, piórko, tusz lawowany, papier; 18 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

20
Toaleta tusz, piórko, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

21
U łoża ukochanej, 1960 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 26 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: TKokietek 60
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

22
Akt stojącej modelki, 1913 ołówek, tusz lawowany, papier; 37 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

23
Akt leżącej modelki - rysunek dwustronny ołówek, papier; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zygmunt SIDOROWICZ (1846-1881)

24
Studium portretowe dziewczynki, 1866 kredka, papier; 46 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany odręcznie: Zygmunt Sidorowicz / praca akademicka / 1866 r. (piórem)
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Franz MÜLLER-MÜNSTER (1867-1936)

25
Zabawa technika mieszana, tektura; 43 x 71 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: F. Müller-Münster
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

26
Góralik akwarela, papier; 73 x 57 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

27
Owce i bacówka olej, tektura; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

28
Wypas owiec olej, tektura; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

29
Dziewczyna z czerwonymi koralami, 1936 olej, tektura; 36 x 29 cm;
sygn. i dat. l. g.: Z. J. / 936 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Hiacynt ALCHIMOWICZ (1841-1897)

30
Mleczarka akwarela, papier; 40 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H d’ Alchimowicz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

31
Przed kościołem piórko, tusz, papier; 27,7 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Wanda GENTIL-TIPPENHAUER (1899-1965)

32
Kwietniowa niedziela, ok. 1938 tempera, tektura; 45,3 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: WANDA GENTIL TIPPENHAUER
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

33
Pejzaż wiejski ze sztafażem, 1912 olej, płótno; 59 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Bratkowski Lwów 1912
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Monogramista MKJ, XX w.

34
Morskie Oko gwasz, karton; 34 x 25 cm;
sygn. p. d.: MKJ (monogram wiązany)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Monogramista MKJ, XX w.

35
Chmury nad Doliną Pięciu Stawów ołówek, gwasz, olej, tektura; 32,5 x 28,5 cm;
na odwrocie napis: Chmury nad Doliną Pięciu Stawów (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

36
Pejzaż tatrzański olej, tektura; 34 x 40 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

37
Leśny potok olej, płótno; 59,5 x 71,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Bolesław BAAKE (1905-1963)

38
Pejzaż górski olej, tektura; 24 x 27,8 cm;
sygn. p. d.: Bolesław Baake
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

K. BRANDEL, XX w.

39
Leśny potok olej, tektura; 89 x 63,5 cm;
na odwrocie napis: K. Brandel 11 Sept. 09 (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

40
Ewa olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
estymacja: 43 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

41
Portret kobiety z profilu olej, płótno; 35 x 28 cm;
sygn. p. d. K. Librowicz
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

42
Portret chłopca olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. p. d. K.Librowicz
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Robert PIKELNY (1904-1986)

43
Pierrot ze skrzypcami - obraz dwustronny olej, tempera, tektura; 45 x 37 cm
sygn. p. d.: Pikelny
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

44
Mężczyzna w kaszkiecie olej, płótno;
51 x 41 cm;
sygn. p. g.:
J. ZUCKER

estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927)

45
W drodze na targ olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: W. Spitzer
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Ludwik CYLKOW (1877-1934)

46
Mijając wiatrak, 1913 olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. CYLKOW. 913
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

47
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: Landau
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

48
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, płótno; 64 x 52 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł