23 czerwca 2022
Aukcja: 23.06.2022 godzina 19:00
wystawa: 13.06 2022- 23.06.2022
Rempex
ul. Karowa 31, Warszawa
pon-pt, godziny: 11:00-19:00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

.
XIV EDYCJA AKCJI WIELCY MAŁYM - ARTYŚCI POMAGAJĄ ZWIERZĘTOM - AUKCJA CHARYTATYWNA
POD PATRONATEM HONOROWYM MAŁŻONKI PREZYDENTA RP PANI AGATY KORNHAUSER-DUDY

Misją akcji jest przede wszystkim propagowanie adopcji zwierząt bezdomnych pozostających w schroniskach i domach tymczasowych. W każdym roku w wyniku akcji wybrane schroniska w Polsce otrzymują pomoc doraźną w postaci darów, karmy, leków, zabiegów weterynaryjnych oraz innych niezbędnych środków niezbędnych do przetrwania zimy.
Pomysłodawcami akcji są Beata Pawelczyk-Błasiak i Piotr Piasecki. Głównym beneficjentem akcji jest Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA!, która dokonuje podziału wszystkich środków pochodzących z aukcji charytatywnej i darów pomiędzy schroniska objęte corocznie pomocą w ramach akcji. Pomocą corocznie jest obejmowanych łącznie ponad 1700 psów, ponad 500 kotów oraz 60 innych zwierząt (w tym koni i innych gospodarskich).
Akcję Wielcy Małym od pierwszej edycji wspierają współcześni polscy artyści, którzy przekazują swoje dzieła sztuki na cele licytacji. Dochód z aukcji stanowi natychmiastowy, bezpośredni dopływ gotówki, który jest transponowany przez głównego beneficjenta akcji na pomoc dla schronisk objętych akcją.
W ciągu 14 lat istnienia akcji dochód na rzecz najbardziej potrzebujących schronisk przekroczył kwotę 1 000 000 złotych. Dodatkowo najbardziej potrzebujące schroniska otrzymały, poza innymi darami, ponad 180 ton dobrej gatunkowo karmy (średnia wartość ponad 1 500 000 złotych) dla zwierząt. Wśród darów były też leki weterynaryjne i inne produkty dla zwierząt (kojce, miski, koce, zabawki) o wartości ponad 400 000 złotych.
Akcja w mediach (prasa, radio, TV, Internet) przekroczyła łącznie w 14 ostatnich latach kwotę 20 milionów złotych netto, co sprawia, że akcja Wielcy Mały stała się najbardziej nagłośnioną akcją społeczną poświęconą pomocy zwierzętom w Polsce, spełniając tym samym ważną rolę uświadamiania społeczeństwa o problematyce bezdomności zwierząt i konieczności pomocy, a przede wszystkim świadomej akcji adopcyjnej.

GRZEGORZ ŚMIGIELSKI

1
Niedziela, 2021 akryl, płótno; 60 x 80 cm.;
sygn. p. d.: GŚMIGIELSKI

JACEK ŁYDŻBA

2
Zawody balonowe, 2021 olej, płótno; 80 x 60 cm.;
sygn. l. d.: JACEK ŁYDŻBA 2021

MIECZYSŁAW WASILEWSKI

3
Lady, 2021 tusz, papier; 30 x 21 cm (w świetle passe partout);
sygn. l. d.: M.WASILEWSKI

MIECZYSŁAW WASILEWSKI

4
Heart, 2021 tusz, papier; 30 x 21 cm (w świetle passe partout);
sygn. l. d.: M.WASILEWSKI

TOMASZ DOMINIK

5
Nuty, 2009 technika własna, papier; 34 x 24 cm;
sygn. p. d.: Tomasz Dominik 2009

OLBIŃSKI RAFAŁ

6
First date, 2021 ołówek, papier; 40 x 56 cm;
sygn. l. d.: Olbiński

STANISŁAW MŁODOŻENIEC

7
Deszcz, 2021 olej, płótno; 30 x 40 cm.;
sygn. p. g.: S.M 2021

MAŚLUSZCZAK FRANCISZEK

8
Powroty, 2021 akwarela, papier; 37 x 27,5 cm.,
sygn. p. d.: 2021 Franciszek Maśluszczak

WILKOŃ JÓZEF

9
Żubrza potyczka, 2006 technika własna, papier; 35 x 49,5 cm.;
sygn. p. d.: J Wilkoń

DAREK PALA

10
Kwiaty w słońcu, 2021 olej, płótno; 70 x 50 cm.;
sygn. p. d.: Pala 21

BOGNA GNIAZDOWSKA

11
Jestem fajny, 2021 olej, płótno; 50 x 50 cm.;
sygn. p. d.: BG ‘21

OLGA WOLNIAK

12
Latający dywan, 2021 olej, płótno; 50 x 50 cm.;
sygn. p.d.: OW

MARCIN RZĄSA

13
Bez tytułu, 2022 drewno; wys.: 11,5 x 11 cm;

RAF TARNAWSKI

14
OKÄND, 2021 akryl, technika własna (beton); wys. 30cm; wys pod.: 10 x 10 x 8 cm.;
sygn. na froncie podstawy: R.TARNAWSKI

JACEK GAWŁOWSKI

15
Kot 2, 2021 ołówek, papier; 35 x 50 cm.;
sygn.: Gawłowski

MICHAŁ ZABOROWSKI

16
Pieją kury, 2022 technika własna, papier; 145 x 100 cm;
sygn. p.d.: M. Zaborowski

SYLVESTER GREY

17
Morning Horses I, 2020 mediobrom, papier; 23 x 53 cm;
sygn. i ed. od l. d.: 6/10 / Sylvester Grey, 2020

ANDRZEJ PĄGOWSKI

18
Konik polny i panna, 2021 print, płótno; 49 x 42 cm;
sygn. p.d.: Andrzej Pągowski e.a.

ANNA GRUSZCZYŃSKA

19
Czekam, 2011 olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. p.d.: A. Gruszczyńska

ZBIGNIEW MACIEJ DOWGIAŁŁO

20
Pies na wojnie, 2022 olej, płótno; 70 x 120 cm;
sygn. p.d.: Z M Dowgiałło

ARTUR PRZEBINDOWSKI

21
Chart, 2021 akryl, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: ARTUR PRZEBINDOWSKI

JOANNA MIESZKO-NITA

22
Bezbronne nagietki, 2021 olej, płótno; 73 x 100 cm;
sygn. p.d.: 2021

JOANNA MIESZKO-NITA

23
Kraków, 2017 tusz, papier; 55 x 41 cm (w świetle passe partout);
sygn. l.d.: KRAKÓW, J. MIESZKO 2017

KATARZYNA KARPOWICZ

24
Dzieci i koteczek, 2022 olej, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. p.d.: Kat. Karpowicz 22

PIOTR MŁODOŻENIEC

25
B.T., 2018 - 2021 olej, płótno; 48 x 38 cm;

KATARZYNA JĘDRYSIK-CASTELLINI

26
Dlaczego?, 2022 akryl, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: KJCASTELLINI

MAREK RUFF

27
Sen tapira 1, 2022 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. p.d.: Ruff

MAREK RUFF

28
Sen tapira 2, 2022 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. p.d.: Ruff

MAREK RUFF

29
Sen tapira 3, 2022 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. p.d.: Ruff

JÓZEF PANFIL

30
Motyw z Dolnego Śląska, 2020 akryl, płyta; 24 x 12 cm;
sygn. p.d.: PANFIL

KRZYSZTOF KOKORYN

31
Jamnik, 2020 akryl, płótno; 30 x 70 cm;
sygn. l. d.: KOKORYN 2022

WIKTOR GUTT

32
Makijaż, 2015 fotografia, papier; 40 x 60 cm;

MONIKA OSIECKA

33
Bez tytułu, 2021 brąz patynowany; wys. 27 cm;

JACEK POREMBA

34
Eraclea Minoa, 2019 fotografia, papier; 40 x 50 cm;

MARTYNA CZECH

35
Broń, 2016 olej, płótno; 40 x 60 cm;
Opis na odwrocie: Martyna Czech „Bron“ 40 x 60 cm, olej na płótnie, 2016

MONIKA SZWED

36
Odeskie lwy, 2022 pastel olejny; papier; 49 x 40 cm (w świetle passe partout);

JANUSZ CHABIOR

37
Absztyfikant z Ciechocinka, 1994 technika własna, papier; 20 x 29 cm;
sygn. p.d. CHABIOR ‘94

WIESŁAW SZAMOCKI

38
Modrzewie, 2012 grafika, technika własna; 31 x 111 cm (w świetle passe partout);
sygn. l. d.: "Modrzewie techn. własna" ed. 10/15", p. d. "Wiesław Szamocki 2012

CZAPLIŃSKI CZESŁAW

39
Krzysztof Krawczyk z ukochanym psem,1999 odbitka fotograficzna, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle passe partout);

CZAPLIŃSKI CZESŁAW

40
Elżbieta Czyżewska, 1981 odbitka fotograficzna, papier fotograficzny; 29 x 39,5 cm (w świetle passe partout);

WERONIKA NASZARKOWSKA-MULTANOWSKA

41
Kompozycja, 1954 tempera, płótno; 30 x 60 cm;

ELENA LESZCZYŃSKA PSEUD. ELENA LOLA LOLI

42
Bez tytułu długopis, tusz; papier; 28 x 37
sygn. śr.: Elena Lola Loli

Włodzimierz Pawlak

43
Cykl "Dziewięć kobiet", 2021 długopis, papier; 9 kwadratów, wym. każdej z części 9x9 cm; sygn. na każdej część p.d.: W.P.