810
Bransoleta ze szmaragdami 7 szt. szmaragdów naturalnych + 5 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.0.750, srebro pr.ok. 0.900, masa całkowita 16.750 g.
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

811
Zawieszka z szafirami 15 szt. szafirów naturalnych o masie łącznej ok. 1.40 ct,
srebro pr. 0.925, masa całkowita 2.750 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

812
Pierścionek z szafirem 3 szafiry naturalne oraz 16 szt. brylantów; złoto pr.0.585,
masa całkowita 5.280 g., rozm. pierścionka 17.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

813
Pierścionek z onyksem onyks z diamentem w starym szlifie europejskim;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.850 g., rozm. pierścionka 17.5.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

814
Bransoleta z szafirami 8 szt. owalnych szafirów naturalnych + 96 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 14.050 g.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

815
Kolczyki z perłami 16 szt. diamentów w starym szlifie + 2 szt. pereł naturalnych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 10.250 g.
estymacja: 21 000 - 24 000 zł

816
Broszka z perłami 6 szt. pereł słodkowodnych oraz 24 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 5.900 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

817
Bransoleta z perłami 104 szt. pereł słodkowodnych + 57 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. ok. 0.550, srebro pr.ok.0.900, masa całkowita 56.300 g.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Firma BREITLING (czynna od 1884)

819
Zegarek naręczny, męski stal, nikiel, szkło; pasek z czarnej skóry; średnica koperty 3,4 cm.
Szwajcaria, XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Firma OMEGA

820
Zegarek naręczny, męski stal; metal złocony?; szkło; pasek skórzany; średnica koperty 3,2 cm;
Szwajcaria, XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Firma OMEGA, model CONSTELLATION

821
Zegarek naręczny, męski stal złocona, złoto, pasek - skóra brązowa; średnica koperty 3,5 cm.
Szwajcaria, lata 60. XX w.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Arthur LÖWENTAL (1879-1964)

822
Gen. Stanisław Ursyn-Pruszyński - medalion brąz, średnica 16,5 cm; z prawej sygnatura: „A LÖWENTAL/ 1911”.
Wiedeń, 1911
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony

823
Św. Roch, na odwrocie: Wodociągi Warszawskie - schemat mosiądz; grawerunek; 16 x 12 cm.
Polska, Św. Roch - k. XVIII w. (?), Wodociągi - 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

824
Tłok pieczętny z herbem Szeliga brąz; wys. 3 cm.
Polska, 1. poł. XVII w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

826
Karafka szklana w ażurowej oprawie szkło bezbarwne, przeźroczyste, miedź repusowana;
wys. 24,5 cm (z korkiem). Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

827
Papierośnica z monogramem WR brzoza korelska, monogram - złoto pr. 0.585, szer. 7cm, głęb. 9,5 cm.
Europa Środkowa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

828
Przybory toaletowe do manicure, w 8-bocznym etui 7 elementów - alpaka, srebro pr. 800, plater, stal.
Europa Zachodnia, Niemcy?, lata 20. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

829
Zestaw przyborów do robótek, w etui 8 elementów: stal, kość;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

830
Para podpórek do książek żeliwo malowane; wys. 24 cm; szer. 17 cm; głęb. 14,5 cm.
Europa Środkowa?, 1 ćw. XX w. (?)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

831
Róg rzeźbiony, afrykański kość słoniowa, metal, dł: ok 65 cm.
Nigeria (?), XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

832
Kobieta z kwiatami i wachlarzem kość słoniowa, drewno barwione; wys. całkowita 35,5 cm.
Chiny, XIX / XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

833
Pojemniki na pachnidła w formie pary figurek kość, grawerunek, czarny tusz; wys. 33 cm.
Chiny (?), XIX / XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

834
Ikona rodzinna czteropolowa tempera na desce; 40 x 35,5 cm.
Rosja, szkoła Niewiańska; XIX / XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

835
Ikona - Matka Boska Krzew Gorejący („Neopalima”) ze schowkiem na wota tempera na desce; 22 x 19 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

836
Para ikon tempera na desce, złocenia; 29 x 22 cm oraz 28,5 x 22 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

838
Ikona - Św. Teodozy Czernihowski tempera na desce, srebro pr. 84, emalia, perły; 12 x 11,5 cm - w świetle oprawy.
Ukraina, XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

839
Zestaw 3 ikon 4-polowych, z grupy ikonostasu przenośnego tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia, srebrzenia;
każda z desek 52 x 8,5 cm; Rosja, XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

842
Szabla oficerska, serbska, w pochwie stal, nikiel, ebonit; dł. głowni 83 cm, dł. całk. 96,5 cm;
Królestwo Jugosławii, 1929-1945.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

843
Kandelabr 6-świecowy, neorokokowy brąz; wys. 50,5 cm.
Europa Zachodnia, 2. poł. XIX w.
estymacja: 6 400 - 7 400 zł

844
Kandelabr czteroramienny, pięcioświecowy, neo-empirowy brąz, odlew cyzelowany; alabaster; wys. 54 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Zegarmistrz PICARD

846
Zegar kominkowy z postacią kobiety brąz złocony i patynowany, marmur (lub alabaster?); szkło, emalia;
Francja, po połowie XIX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

847
Zegar kominkowy z Herkulesem brąz cyzelowany, złocony; wys. 48 cm; szer. 37 cm; głęb. 15,5 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

848
Zegar portykowy, empirowy brąz złocony, marmur biały; wys. 44 cm; szer. 23 cm; głęb. 9 cm.
Francja, po poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

849
Tkanina dekoracyjna - Szal kaszmirowy wełna, barwniki naturalne; technika tkacka typu espolinage, haft;
273 x 140 cm. Azja lub Europa, XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

850
Kobierzec - chodnik Beludż wełna na wełnie, naturalne barwniki; 287 x 107 cm.
Beludżystan, prowincja Iranu, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

851
Kilim marokański wełna na bawełnie? technika kilimu + zili; 336 x 169 cm.
Maroko, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

852
Tkanina dekoracyjna - Gejsze siedzące przy oknie jedwab, haft, aplikacje; 239 x 248 cm.
Japonia, XIX w.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Firma BRUNSVIGA-MASCHINENWERKE

853
Maszyna licząca Brunsviga 15 blacha żelazna, czerniona, korbka i rygle niklowane; wys. 17 cm; szer. 38 cm.
Niemcy, Braunschweig, lata 30. XX w. (sprzedaż firma BLOCK-BRUN - Warszawa).
estymacja: 900 - 1 000 zł

854
Przedwojenny rzutnik - projektor, model P8 ebonit, tworzywo sztuczne; 23,5 x 31 x 18 cm,
taśma 9 mm, średn. szpuli 12,5 cm.
Niemcy, l. 30. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

855
Polifon drewno orzechowe, intarsje, drewno czernione, płaskorzeźbione, mosiądz, stal, szkło;
wys. 32 cm; szer. 82 cm; Szwajcaria? k. XIX w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

856
Pozytywka w formie klatki z ptaszkiem mosiądz, drut, piórka ptasie, tkanina; wys. 28,5 cm;
Niemcy, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Firma SYMPHONION MUSIKWERKE AKTIENGESELLSCHAF

857
Polifon + 22 płyty drewno, stal, żeliwo, mosiądz; chromolitografia/papier; 34 x 34 x 18 cm.
Niemcy, Lipsk - Gohlis, pocz. XX w.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

858
Kantyna podróżna z karafkami i kieliszkami drewno orzechowe (czeczota), mahoń, mosiądz, szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane;
wymiary skrzynki 27 x 32 x 23,5 cm; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

859
Sekretarzyk podróżny drewno orzechowe (czeczota), mosiądz, skóra, tkanina; 17,3 x 25,5 x 35,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

860
Serwantka miniaturowa w stylu Ludwika Filipa okleina: palisander; 67,8 x 40,5 x 17 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

861
Lustro stojące, podłogowe, uchylne mosiądz, tafla lustrzana; 180,5 x 67 cm.
Polska (?), 4 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

862
Żyrandol art déco, trzyramienny mosiądz niklowany, szkło przeźroczyste, prasowane, częściowo matowane;
wys. 51, rozpiętość ramion 47 cm. Europa Środkowa, 2. tercja XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

863
Żyrandol czteroświecowy, elektryczny mosiądz, szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane;
wys. 60 cm, średnica ca 40 cm. Europa Środkowa, 1. ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł