25 maja 2022

Aukcja: 25 maja 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Zofia BOCHEŃSKA (1918-?)

50
Portret dziewczyny olej, sklejka; 30,5 x 23,3 cm;
sygn. p. g.: Z. Bocheńska
estymacja: 6 400 - 7 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

51
Portret olej, karton; 39,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MRitterówna
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Abram KROL (1919-2001)

52
Matka z dzieckiem olej, płótno; 19 x 24,3 cm;
sygn. p. d.: Krol
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

53
Dziewczynka w oknie olej, płótno; 35 x 24 cm;
sygn. l. d. K. Librowicz
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

54
W parku olej, sklejka; 40 x 35 cm (w świetle ramy);
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

55
Irysy w dzbanku, ok. 1950 olej, płótno dublowane; 67 x 51 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Janusz STRZAŁECKI [JAST] (1902-1983)

56
Martwa natura z owocami olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Jast
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 200 zł

Dawid Jecheskiel KIRSZENBAUM (1900-1954)

57
Świecznik i figi gwasz, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan BRZOZOWSKI, XX w.

58
Martwa natura z kwiatami, 1935 olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. z prawej po środku: J. Brzozowski / 1935
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Mieczysław SIEMIŃSKI (1891-1965)

59
Peonie w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 68 x 100 cm;
sygn. l. d.: M. P. SIEMIŃSKI
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

60
Jabłoń - Wola Radziszowska olej, sklejka; 49,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Kamocki (słabo czytelna)
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

61
Pejzaż ze studnią olej, tektura; 68 x 92 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Just (pod ramą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

62
Pejzaż wiosenny, 1960 olej, płyta; 65 x 37,5 cm;
sygn., i dat. p. d.: Czesław / Wierusz / Kowalski / 1960
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

63
Las zimą - Nosal olej, tektura; 27 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: T Kurek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

64
Pejzaż zimowy z młynem, 1911 olej, tektura; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Błocki 911 (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

65
Na morzu olej, tektura; 18 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Dzierżencki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bogusław SERWIN (1887-1956)

66
Pejzaż olej, tektura; 31 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. SERWIN
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

67
Ponte della Canonica w Wenecji olej, tektura; 33,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: SKamocki (schowana częściowo pod ramą)
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

68
Kruchta, 1929 olej, sklejka; 50,5 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. NIZYŃSKI / 29
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

69
Motyw architektoniczny, 1929 olej, sklejka, 50 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: Nizyński / 29
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

70
Kondukt żałobny z marynarzami olej, tektura; 35 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Leon JAXA-DĘBICKI (1888-1952)

71
Wileński dom Marszałka Piłsudskiego olej, tektura;
28 x 36 cm.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

72
sygn. l. d.: S. Just
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stefan WYRWICZ (1896-1981)

73
Zamek Przemyski olej, płótno; 37 x 44 cm;
sygn. p. d.: Stefan Wyrwicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Eugeniusz AJEWSKI [KOTWA] (1915-2006)

74
Szkic inwentaryzacyjny - Teatr w Łazienkach Królewskich w Warszawie ołówek, papier;
51 x 94 (w świetl passe-partout);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

75
Kościół w Oksie, 1932 akwarela, papier; 35 x 46,5 cm;
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Feliks BAGIEŃSKI (1840-1922)

76
Plac Zamkowy w Warszawie - tryptyk akwarela, papier, całość: 42 x 93,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Bagieński (w prawej kwaterze)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław Ignacy PORAJ FABIJAŃSKI (1865-1947)

77
Wawel nocą, 1921 akwarela, papier; 59,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

78
Wieczór nad stawem olej, płótno; 80 x 111 cm;
sygn. i opisany p. d.: OTTO PIPPEL / "ABEND AM WEIHER".
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Maksymilian FEUERING (1896-1985)

79
Kojący widok, 1929 akwarela, karton; 36 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Feuerring 29
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Juliusz MAKAREWICZ (1854-1936)

80
W parku, 1923 pastel, papier; 47, 5 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Makarewicz / 923
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981) ?

81
opisana p. g.: R.R (ołówkiem)
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Józef SIEJNA (1923-1991)

82
Las, 1975 akryl, płyta; 40 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. SIEJNA 75
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stefan JUST (1905-1977)

83
Widok na Zamek w Czorsztynie olej, tektura; 43,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Just
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

84
Pejzaż o zachodzie słońca - Odlot ptaków olej, płótno dublowane; 49,5 x 102,5 cm;
ślad po sygn. p. d.: … (zatarta).
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

85
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

86
W podróży olej, deska; 20 x 25 cm.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Erazm FABIJAŃSKI (1826-1894)

87
Tancerka sułtana, 1873 olej, płótno dublowane; 34 x 21 cm;
p.d.: słabo czytelna sygnatura
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Franciszek PRZEBINDOWSKI, XIX w.

88
Odaliska grająca na harfie olej, płótno; 81 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: F. Przebindowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

NIVER, XX w.

89
Arabskie zaloty olej, płótno; 65 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Niver-
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Carl THOMA-HÖFELE (1866-1923)

90
Martwa natura z zegarem olej, płótno; 85,5 x 115,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: C. THOMA-HOFELE / MUNCHEN
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Feliks JASIŃSKI (1862-1901)

91
Portret kobiety olej, płótno; 59.5 x 48 cm;
sygn. p. d.: Feliks Jasiński
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

92
Portret kobiety, 1894 olej, płótno; 71 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1894
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

93
Portret mężczyzny olej, płótno dublowane; 50,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Barbacki B
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

94
Portret kobiety olej, płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: (nieczytelna).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

95
Aleksander Józef Płonczyński (1820-1858), 1843 akwarela, tusz, papier; 21 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
napis wzdłuż prawej krawędzi u dołu: rys Karol Ry.....ki / 1843 Wilno
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Max WEESE (1855-1933)

96
Portret mężczyzny z brodą pastel, papier; 58 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Weese
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Louis THYSEBAERT (1879-1962)

97
Tragiczne wydarzenie [Aresztowanie] olej, płótno;
100 x 130,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł