25 maja 2022

Aukcja: 25 maja 2022 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

856
Pozytywka w formie klatki z ptaszkiem mosiądz, drut, piórka ptasie, tkanina; wys. 28,5 cm;
Niemcy, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Firma SYMPHONION MUSIKWERKE AKTIENGESELLSCHAFT

857
Polifon + 22 płyty drewno, stal, żeliwo, mosiądz; chromolitografia/papier; 34 x 34 x 18 cm.
Niemcy, Lipsk - Gohlis, pocz. XX w.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

858
Kantyna podróżna z karafkami i kieliszkami drewno orzechowe (czeczota), mahoń, mosiądz, szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane;
wymiary skrzynki 27 x 32 x 23,5 cm; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

859
Sekretarzyk podróżny drewno orzechowe (czeczota), mosiądz, skóra, tkanina; 17,3 x 25,5 x 35,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

860
Serwantka miniaturowa w stylu Ludwika Filipa okleina: palisander; 67,8 x 40,5 x 17 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

861
Lustro stojące, podłogowe, uchylne mosiądz, tafla lustrzana; 180,5 x 67 cm.
Polska (?), 4 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

862
Żyrandol art déco, trzyramienny mosiądz niklowany, szkło przeźroczyste, prasowane, częściowo matowane;
wys. 51, rozpiętość ramion 47 cm. Europa Środkowa, 2. tercja XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

863
Żyrandol czteroświecowy, elektryczny mosiądz, szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane;
wys. 60 cm, średnica ca 40 cm. Europa Środkowa, 1. ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

901
Stolik do gry w stylu klasycystycznym okleina: orzech, intarsje: brzoza, podpalane, rytowane;
77,4 x 85,4 x 71 cm; Polska (?), pocz. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

902
Stolik pomocniczy klasycystyczny okleina: mahoń; 75,5 x 57,7 x 44,6 cm;
Europa Środkowa, pocz. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

903
Szafka nocna klasycystyczna okleina: mahoń; okucia, uchwyty: mosiądz; 86,3 x 43,8 x 29,5 cm;
Europa Środkowa pocz. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

904
Fotel w stylu biedermeierowskim orzech; 86 x 51 x 56 cm;
Europa Środkowa, lata 20. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

905
Stolik do gry w stylu Ludwika Filipa mahoń, 77 x 87,5 x 43,5 cm;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

906
Fotel rokokowy orzech i buczyna; 101 x 60 x 64 cm;
Europa, poł. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

907
Serwantka w stylu rokokowym okleina: róża, palisander; 177,5 x 86,5 x 36 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

908
Stolik - gablota neorokokowym okleina: róża; 48 x 88 x 88 cm;
Europa, 1. poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

909
Dekoracyjna szafka klasycyzująca fornir: jawor, intarsje: brzoza i inne egzotyczne; 166 x 47 x 47 cm;
Austria ?, ok. 1900.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

910
Stół - biurko w stylu biedermeier okleina: jesion; 77,3 x 150 x 71,5 cm;
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

911
Komplet siedzisk w stylu biedermeier siedziska fornirowane jesionem, fotele - 95,5 x 58,5 x 52,3 cm,
krzesła - 92,5 x 45 x 42 cm. Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

912
Konsolka przyścienna z lustrem wiszącym w stylu Ludwika Filipa mahoń, świerk; konsolka 73 x 76,5 x 32 cm, lustro 132 x 59 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

913
Stolik w stylu zakopiańskim drewno iglaste (świerk?), 68 x 58,5 x 45,5 cm;
Podhale, XIX/XX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

914
Prasa do bielizny w stylu barokowym dębina, 150 x 63,5 x 47,5 cm.
Holandia lub Pomorze, po poł. XVII w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł