21 kwietnia 2022

Aukcja: 21 kwietnia (czwartek), godz. 19.00

Wystawa przedaukcyjna: 07.04-21.04

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Konstanty MACKIEWICZ / Mirosław HOCHLINGER

301
Kompozycja I, 1983 olej, płótno; 61 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ / M HOCHLINGER;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

302
Białe kwiaty, 1997 olej, płótno; 73 x 80 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 19 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021)

303
Skrzypce na czerwonym, 2008 olej, płótno; 75 x 88 cm;
sygn. i dat. p. d.: Joniak'08;
estymacja: 33 000 - 39 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

304
Różowe tulipany, 2018 akryl, płótno; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: 2018 E. DWURNIK;
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Mikołaj MALESZA (ur. 1954)

305
Madonna, 1989 olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MIKOŁAJ MALESZA / "MADONNA" - 1989 / OLEJ, 100 X 130
estymacja: 19 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Zbigniew DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

306
Cwancygator, 1981 olej, płótno; 115 x 115 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Jan IWANIUK (1943-1992)

307
Osaczenie,1985 olej, płótno, 73 x 50 cm;
sygn.: J. IWANIUK 85
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Edward KUŚNIERZ (1903-1992)

308
Grający na gitarze, ok. 1960 olej, płótno; 52,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: E. Kuśnierz
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

309
Skupienie wewnętrzne, 2001 akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: 2001 / Franciszek Maśluszczak,
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Filip LEONIAK (ur. 1995)

310
Wrestling, 2020 akryl, płótno; 180 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie F. Leoniak / „Wrestling” / acrylic on canvas / akryl na płótnie / 180 x 180 cm / 2020.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

311
Z cyklu: Kuraszewo, 2005 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fogtt 2005.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Leszek SOBOCKI (ur. 1934)

312
Portret trumienny XII, 1998 akryl, blacha; trójkąt (wymiar każdego boku) 74 cm;
sygn. na odwrocie: PIN XII / OPORTRET TRUMIENNY / A.D. 1998;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Leszek SOBOCKI (ur. 1934)

313
Portret trumienny XVI tworzywo sztuczne, farba akrylowa; śr. 61 cm;
sygn. na odwrocie: 1 PORTRET TRUMIENNY XVI II / PINXIT SOBOCKI
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Misha WAKS

314
Underground und fucking rich, 2021 akryl, kolaż, płótno; 150 x 120 cm;
sygn. na odwrocie: MishaWaks / Underground und fucking rich / ACRILIC ON CANVAS / 120/150 cm.
estymacja: 7 000 - 8 400 zł

Bartek OTOCKI (ur. 1978)

315
Bez tytułu, 2006 olej, płótno; 82 x 120 cm;
opisany na krośnie: OTOCKI.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

316
Telewizor, 1979 olej, płótno; 90 x 75 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Ćwiertniewicz 1979;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

317
Krzywa wierzba, 1993 akwarela, papier; 97 x 68 (w świetle ramy);
sygn. i opisany l. g.: KRZYWA / WIERZBA NA / BRZEGU / PASTWISKA / 16 [monogram wiązany ] 93
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

318
Ptak, 1988 technika własna, papier; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Tchórzewski 88.
estymacja: 26 000 - 31 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Jakub Julian ZIÓŁKOWSKI (ur. 1980)

319
Bez tytułu, 2007 gwasz, tusz lawowany, papier; 46 x 35 cm;
na odwrocie kopia potwierdzenia autentyczności z Fundacji Galerii Foksal.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

320
Ukrzyżowanie z kobietami w ciąży, 1969 litografia barwna, papier czarny; 69 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ewa Kuryluk (ołówkiem), p. d.: numer odbitki 4/6 (ołówkiem).
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

321
Teka "Xylon 63", 1984 Szlachetny wydruk linorytów, papier; 50 x 35 cm (każdy arkusz);
wydawca: Xylon, Zurych, 1984,
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Marek WŁODARSKI (1903-1960)

322
Kompozycja akwarela lawowana, papier naklejony na tekturę; 21 x 32,5 cm;
na odwrocie oprawy numer z katalogu wystawy monograficznej: IV 483 / 1616;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Marian KONARSKI [Marzyn] (1909-1998)

323
Samotny, 1980 gwasz, papier; 49 x 64 cm;
sygn. p. d.: Marian Konarski III 80;
estymacja: 6 800 - 8 000 zł

324
Autoportret, 1960 gwasz, papier; 49 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: M. Konarski III. 60.;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

325
Posypało się żyjątek, 1972 ołówek, papier; 52 x 73 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Jan Dobkowski, "Posypało się żyjątek, 1972 r.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Jan DOBKOWSKI JAN (ur. 1942)

326
Bez tytułu, 1984 druk, papier; 14,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Jan Dobkowski '84.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Józef HAŁAS (1927-2015)

327
Bez tytułu, 2000 gwasz, papier; 70 x 49 cm;
na odwrocie poświadczenie autentyczności podpisane przez córkę artysty, Katarzyny Hałas.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

328
Folklor planetarny, 1964 serigrafia, papier; 62 x 59 cm;
sygn. p. d.: Vasarely, nakład: 50/125 z czego 25 egzemplarzy stanowiło dar artysty dla Dokumenta-Founation w Kassel;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan PAMUŁA (ur. 1944)

329
Pole dyskretnych zmian barwnych, 2019 druk cyfrowy, papier; 79 x 79 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany u dołu: 2019 – Pole dyskretnych zmian barwnych 2019/15 / A.P. II / X / Jan Pamuła.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

330
22A-1, 2022 akryl, płótno; 90 x 115 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 22 A-1 / 2022 Guillemot / Bea.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

331
21- EP 4, 2021 akryl, żywica epoksydowa; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 21-EP4 / Bea Guillemot / 2021.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

332
22 - EP 1, 2022 żywica epoksydowa, płótno; 135 x 85 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 22 - EP 1 135x85 / 2022 / Guillemot Bea.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Joanna ŁAPUSZEK (ur. 1972)

333
Kompozycja abstrakcyjna olej, płótno; 145 x 180 cm;
sygn. na odwrocie: JOANNA ŁAPUSZEK.
estymacja: 10 500 - 12 500 zł

Aleksander HOHLOV [CHOCHLOW] (ur. 1946)

334
Wyzwolenie technika własna (Ach-art), tkanina, płyta; 89 x 68 cm (w autorskiej oprawie);
sygn. l.d.: A.H
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

335
Gigant w okowach, 2014 - 2015 olej (technika własna), płótno; 115 x 90 cm;
sygn. na dole pośrodku: Cz. Romanowski 2015;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

336
Z cyklu: Hommage dla Pollocka, 2015 -2018 olej (technika własna), płótno; 88 x 110 cm;
sygn. i dat. p. g.: Cz. Romanowski ' 18;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Józef STASIAK (1933-2004)

337
Dęby olej, płótno; 80 x 90,5 cm;
sygn. na odwrocie: JSTASIAK, na krośnie malarskim powtórzona sygnatura wraz z adresem artysty, tytuł: DĘBY oraz numer: 58, ponadto
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Józef STASIAK (1933-2004)

338
Szkic, 1972 olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "SZKIC" 1972 JÓZEF STASIAK, na krośnie malarski opis z adresem artysty, numer: 125 oraz przekreślo
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Władysław KAWĘCKI (ur. 1946)

339
Błękitna rzeka olej, płótno; 100 x 65 cm;
sygn. l. d.: W. KAWECKI;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Andrzej GÓRNISIEWICZ (ur. 1966)

340
Słoneczniki, 2019 olej, akryl, płótno; 105 x 130 cm;
sygn. p. d.: A. GÓRNISIEWICZ;
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

341
Bez tytułu, 2021 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M. PISERA / 2021.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Aneta RÓŻNICKA (ur. 1986)

342
Poranek, 2019 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: Aneta Różnicka;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Aneta RÓŻNICKA (ur. 1986)

343
Natchnienie artysty, 2020 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. R;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

344
Bez tytułu, 1996 akryl, płótno; 42,5 x 49 cm (w świetle oprawy):
sygn. p. d.: A. Kurzawski ‘96.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

345
Bez tytułu, 2005 collage, akryl, płyta; 72,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: Andrzej Kurzawski.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

346
Dyptyk olej, akryl, płótno; 30 x 30 cm (każda z części);
sygn. p. d.: PS.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

ALEX (XX w.)

347
Bez tytułu akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Alex.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Maja KOZŁOWSKA (ur. 1980)

348
Snow Road, 2021 olej, płótno; 100 x 100 cm;
na odwrocie: SNOW ROAD / Maja Kozłowska 2021.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł