Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

82
Panorama Krakowa, 1935 olej, sklejka; 46,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SAWULAK / 35
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

84
Ośnieżone drzewo akwarela, gwasz, papier; 34 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Fr. Jaźwiecki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

85
Pejzaż zimowy olej, płótno;
48 x 73,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

86
Pejzaż podhalański olej, płótno; 47 x 96 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Karol KLOPFER (1859-1937)

87
Pejzaż olej, płótno; 38,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d. K.Klopfer
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zygmunt GAWLIK (1895-1961)

88
Para pejzaży olej, tektura; 48 x 33 cm (każdy);
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt lub Gawlik Z
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

89
Zarośla, 1923 olej, tektura; 14,3 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St Jakubowski / 1923
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

90
Pejzaż górski olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: JBernhardt (? słabo czytelnie)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Irena ARKUSZYŃSKA, XX w.

92
Pejzaż krakowski olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka z informacją o autorce
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz KŁAPUT (1905-1989)

93
Zima w lesie olej, tektura;
40 x 46,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVII w.

94
Portret dwuletniego Johanna Georga von Einsiedel na tle parkowego pejzażu, z pieskiem olej, płótno; 104 x 78,7 cm;
l. d. inskrypcja: Johannes Georgius ab Einsiedel / natus d. 24 May 169Z ĺtatis Suĺ / Z ann:
estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

97
Zaloty według: Gerrita van HONTHORSTA (1592-1656)
olej, płótno dublowane; 123,5 x 100,5 cm
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Oscar LARSEN (1882-1972)

98
Sardanapal i niewolnice, 1951 akwarela, gwasz, papier; 35,5 x 48,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: Oscar / Larsen 1951
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Oscar LARSEN (1882-1972)

99
Apollo i Dafne akwarela, gwasz, papier; 36 x 47,7 cm;
sygn. p. d.: Oscar / Larsen
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

100
Zamyślony Amor olej, płótno dublowane;
92 x 76,5 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

102
Podwórze dworskie z ptactwem według: Melchiora de HONDECOETERA (1636-1695)
olej, płótno dublowane; 91 x 123 cm;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jan MATEJKO (183-1893) - według

103
Hołd Pruski fotograwiura, papier; 38,3 x 78 cm (kompozycja),
praca opisana u dołu.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

104
Na stepach Ukrainy autolitografia barwna, papier; 44 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KS (na kamieniu)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

106
Białe lilie w wazonie litografia barwna, papier; 56,5 x 44 cm (odcisk);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

107
Para plakatów - Rok Chopinowski 1949 1. Henryk TOMASZEWSKI (1914-2005) - projekt;
2. Jerzy KAROLAK (1907-1984) - projekt
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

108
Zestaw 4 plakatów z lat 1946-1949 1. Eryk LIPIŃSKI 2. Konstanty Maria SOPOĆKO
3. Pablo PICASSO 4. Stefan GAŁKOWSKI i Jerzy KAROLAK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Marian MALINA (1922-1985)

109
W kąpieli - para grafik 1. W kąpieli
2. Pod prysznicem
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

110
Teka 20 autolitografii, 1912 Oesterreichischer Reichsrat in Karikaturen in Autolitographie v. Casimir Sichulski.
Wien 1912; oprawa broszurowa; 38 x 30 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy BANDURA (1915-1987)

111
Zestaw 11 drzeworytów, lata 50. XX w. drzeworyty, bibuła, papier;
format zróżnicowany ok. 12 x 13 cm (wymiar każdej z kompozycji).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Aleksander HILLENBRAND, Maria WLAZŁOWSKA-EPST

112
Zestaw 3 rycin z motywami Krakowa 1. Wawel - Kaplica Zygmunta, 1930
2. Ogrójec przy kościele Świętej Barbary
3. Widok na Wawel
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Artyści nieznani, XX w.

113
Zestaw 3 rycin o tematyce religijnej 1. Modlitwa przed kapliczką
2. Święty Sebastian
3. Madonna z Dzieciątkiem
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992), Józef PIE

114
Zestaw 3 rycin z motywami Krakowa 1. Planty krakowskie
2. Rynek w Krakowie
3. Kościół Świętego Wojciecha, 1926
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artyści nieznani, XX w.

115
Zestaw 3 rycin z motywem aktu kobiecego 1. Akt kobiety z lampą naftową
2. Akt kobiety
3. Kąpiące się
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

August SOKOŁOWSKI (1846-1921)

117
Dzieje porozbiorowe narodu polskiego ilustrowane z ilustracyami oraz reprodukcyami obrazów Matejki, Gersona, Rozena, Stachowicza,
Ryszkiewicza, J. i W. Kossaków i innych mistrzów polskich.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Józef Michał BAZEWICZ (1867-1929)

118
Atlas geograficzny Królestwa Polskiego, ilustrowany Warszawa [1903-1907]; 30 x 23 cm; 85 map
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

201
Figura Chrystusa drewno; resztki białej polichromii; 164 x 60 x 41 cm.
Europa Zachodnia?, XIX w.
estymacja: 32 000 - 40 000 zł

202
Matka Boska z Dzieciątkiem drewno; wys. 37 cm.
Europa Zachodnia, Hiszpania?, II poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

203
Matka Boska z Dzieciątkiem drewno; wys. 40 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

204
Matka Boska z Dzieciątkiem trzymającym winne grono drewno; wys. 51 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

206
Chrystus ukrzyżowany drewno; 71 x 40 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

A. HARTL ? (XX w.)

207
Głowa Chrystusa drewno; 52,3 x 41,8 x 17,5 cm.
Austria?, 1934
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

E. BALLIG (?)

208
Po kąpieli marmur; 50 x 30 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

209
Zamyślona dziewczynka alabaster; wys. 24 cm.
Europa Zachodnia, 1. ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

FATTORINI (XIX/XX w.)

210
Popiersie kobiety marmur biały; wys. 25 cm; szer. 21 cm;
Włochy, 1. ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Giuseppe BESSI (1857-1922)

211
Ruth alabaster beżowy, częściowo barwiony na róż; wys. 46 cm;
na plecach sygn.: Prof. G. Bessi
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

M. J. P. COLOMBY (XIX/XX w.)

212
Popiersie kobiety - MIGNON alabaster beżowy, częściowo barwiony na siwo; wys. 37 cm;
na plecach sygn.: Prof. M. del Colomby
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Artysta nieokreślony

213
Popiersie kobiety alabaster, marmur z szarymi żyłkami; wys. 41 cm;
Włochy?, 1. ćw. XX w.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

214
Figura anioła gips z polichromią naśladującą drewno; wys. 91 cm;
Kopia XX-wieczna rzeźby manierystycznej.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Charles CUMBERWORTH (1811-1852)

215
Wenus z Amorem brąz, odlew patynowany, polerowany; marmur; wys. 39 cm;
Francja, przed poł. XIX w.; odlew XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

216
Para walczących kogutów mosiądz, blacha mosiężna; wys. figur 27 i 24 cm;
Europa Zachodnia?, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Henryk KOSSOWSKI (1855-1921) - według

217
Zwycięstwo - Victoire cynkal brązowiony; marmur czerwony; wys. 80 cm.
Francja?, Belgia?, pocz. XX w.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Guillaume COUSTOU (1677-1746) - według

218
Konie z Marly - para rzeźb kompozycja metali brązowiona; wys. 41 cm; i 42 cm.
Francja, odlew pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Constantin MEUNIER (1831-1905)

219
Głowa robotnika brąz, odlew patynowany; marmur, wys. 25,5 cm;
Belgia, k. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł