Abram JEFIMOWICZ ARCHIPOW (1862-1930)

2
Prace w polu olej, płótno; 47 x 80 cm;
Do obrazu ekspertyza Lidii Skalskiej-Miecik.
estymacja: 110 000 - 140 000 zł

5
Róże w wazonie, ok. 1920 olej, tektura; 35,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

8
Targ olej, płótno; 70,5 x 120,5 cm;
sygn. p.d.: Leszek Piasecki
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Constantin STOILOFF / Adolf BAUMGARTNER (1850

9
Pędząca czwórka olej, płótno; 70 x 93 cm;
sygn. p. d.: Stoiloff
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

13
Kozacy, 1936? olej, tektura; 30 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: Z… Kł...ski 36 (? - zatarta).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Johann Michael FREY (1750-c.1820)

14
Para prac - Potyczka piórko tusz, podmalowany akwarelą, papier;
prace ujęte w jedną oprawę o formacie: 11,6 x 16,8 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Irena WEISS ANERI (1888-1981)

16
Wenus i Amor z Księżycem, 1919 olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. p.g.: aneri
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

17
Śpiąca drzeworyt, bibułka; 21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

18
Hanusia - córka artysty, 1925 drzeworyt dwubarwny, papier; 25,8 x 18,7 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 900 - 3 200 zł

20
Akt siedzącej kobiety ołówek, papier; 43 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

25
Pejzaż z chatą ołówek, akwarela, papier; 19 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Ritterówna (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

26
Para żniwiarzy olej, płótno dublowane; 54 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: TPopiel
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

27
Po nabożeństwie, 1943 olej, płótno; 74,5 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kopystyński 43
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Józef BRACH, XX w.

29
Sianokosy olej, tektura; 47 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Brach
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

31
Wiejska dziewczyna, 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,6 x 28 cm;
sygn. i dat. p. g.: HENRYK UZIEMBŁO 1918
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stanisław GRZYMS, 1. poł. XX w.

32
Dziewczyna w chuście pastel, papier; 39,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Grzyms
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

33
Wiejska dróżka olej, płótno dublowane; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Józef FARA (1908-1973)

34
Wieś Maniowy, 1968 akwarela, papier; 35,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Józef Fara / Maniowy, 1968
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

35
Pejzaż z kapliczką - Lechanice, 1923 olej, płótno; 49,5 x 73,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: K. Lasocki. Lechanice. / 1923
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

38
Pejzaż z wiejską chatą, ok. 1910 olej, płótno dublowane; 80,5 x 118 cm;
u dołu z lewej słabo widoczna sygnatura
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Adam MALICKI (1897-1949)

39
Widok z Tyńca, 1922 olej, tektura; 33 x49 cm;
sygn. i dat. l. d.: A Malicki 1922
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

40
Szczyty Karkonoszy i Wielkie Kotły - obraz dwustronny olej, tektura; 38,5 x 29,5 cm;
na odwrocie kompozycja z Zamkiem Chojnik.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Sławomir SZPAKOWSKI (1908-1994)

44
Góral z fajką, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 53,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. SZPAKOWSKI / 34
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

45
Portret góralki pastel, ołówek, papier;
82 x 53 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

46
Portret aktorki olej, płótno; 76 x 61 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

47
Portret dziewczynki - według obrazu Walentina Sierowa (1865-1911)
olej, płótno; 33 x 33 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zofia BOCHEŃSKA (1918-?)

50
Portret dziewczyny olej, sklejka; 30,5 x 23,3 cm;
sygn. p. g.: Z. Bocheńska
estymacja: 6 400 - 7 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

51
Portret olej, karton; 39,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MRitterówna
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Abram KROL (1919-2001)

52
Matka z dzieckiem olej, płótno; 19 x 24,3 cm;
sygn. p. d.: Krol
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

53
Dziewczynka w oknie olej, płótno; 35 x 24 cm;
sygn. l. d. K. Librowicz
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

54
W parku olej, sklejka; 40 x 35 cm (w świetle ramy);
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

55
Irysy w dzbanku, ok. 1950 olej, płótno dublowane; 67 x 51 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Dawid Jecheskiel KIRSZENBAUM (1900-1954)

57
Świecznik i figi gwasz, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan BRZOZOWSKI, XX w.

58
Martwa natura z kwiatami, 1935 olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. z prawej po środku: J. Brzozowski / 1935
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Mieczysław SIEMIŃSKI (1891-1965)

59
Peonie w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 68 x 100 cm;
sygn. l. d.: M. P. SIEMIŃSKI
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

60
Jabłoń - Wola Radziszowska olej, sklejka; 49,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Kamocki (słabo czytelna)
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

61
Pejzaż ze studnią olej, tektura; 68 x 92 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Just (pod ramą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

63
Las zimą - Nosal olej, tektura; 27 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: T Kurek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

65
Na morzu olej, tektura; 18 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Dzierżencki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bogusław SERWIN (1887-1956)

66
Pejzaż olej, tektura; 31 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. SERWIN
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

68
Kruchta, 1929 olej, sklejka; 50,5 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. NIZYŃSKI / 29
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

69
Motyw architektoniczny, 1929 olej, sklejka, 50 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: Nizyński / 29
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Leon JAXA-DĘBICKI (1888-1952)

71
Wileński dom Marszałka Piłsudskiego olej, tektura;
28 x 36 cm.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

72
sygn. l. d.: S. Just
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stefan WYRWICZ (1896-1981)

73
Zamek Przemyski olej, płótno; 37 x 44 cm;
sygn. p. d.: Stefan Wyrwicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Eugeniusz AJEWSKI [KOTWA] (1915-2006)

74
Szkic inwentaryzacyjny - Teatr w Łazienkach Królewskich w Warszawie ołówek, papier;
51 x 94 (w świetl passe-partout);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

75
Kościół w Oksie, 1932 akwarela, papier; 35 x 46,5 cm;
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Feliks BAGIEŃSKI (1840-1922)

76
Plac Zamkowy w Warszawie - tryptyk akwarela, papier, całość: 42 x 93,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Bagieński (w prawej kwaterze)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł