Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

1
Wróble olej, płótno; 63,5 x 78 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Kędzierski / 93
estymacja: 120 000 - 150 000 zł

2
Wiosenne prymulki na grządce, ok. 1905 olej, tektura; 26 x 37 cm (24 x 34,5 cm w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 19 000 - 21 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

4
Kobieta z muszlą, ok. 1930 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p.g.: Menkes
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Władysław LAM (1893-1984)

6
Poranek, ok. 1930 olej, płótno; 57 x 66 cm;
sygn. p. d.: LAM (w kole)
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Josef Nemes LAMPÉRTH (1891-1924)

7
Pejzaż z zabudowaniami tusz, papier; 70 x 97 cm;
sygn. p. d.: Josef von Lamperth / Berlin, 8.XII. 919
estymacja: 160 000 - 200 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

8
48 szkiców projektowych do kostiumów gwasz, ołówek, długopis (tusz czarny), karton;
46 plansz o wymiarach ok.: 50 x 70 cm, 2 plansze ok. 35 x 50 cm
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

10
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Georges Louis HYON (1855-1909 lub 1840-1913)

12
Szarża kawalerii francuskiej olej, płótno; 66 x 92 cm;
sygn. p. d.: G Hyon
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

13
Powrót z polowania olej, tektura; 44 x 69 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 15 000 - 16 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

15
Przydrożna kapliczka olej, płyta; 25 x 49 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

16
Krzyżackie branki olej, płótno; 34 x 46 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

19
Jesień na polach, 1931 olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1931
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)

21
Zestaw 5 rysunków tuszem 1. Pejzaż z drzewami 2. Pejzaż 3. Nad jeziorem Niegocin
4. Miasto 5. Widok na ogród
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Léon (KAMIR) KAUFMANN (1872-1933)

26
Portret mężczyzny pastel, ołówek, papier; 24 x 17 cm;
sygn l. d.: Leon Kamir
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

27
Portrety - zestaw dwóch prac, 1940 1. Portret męża artystki - Antoniego Pucka
2. Portret z profilu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maria OPOLSKA (1888-1957)

28
Studium olej, sklejka; 20,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: Opolska
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Aleksander DZWONKOWSKI (1885-1969)

30
Dzieciątko, 1923 olej, tektura; 92 x 77 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Dzwonkowski 1923
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Konstanty NIEMCZYKIEWICZ (1848-1917)

32
Wybór Piasta Kołodzieja na wodza Polan, 1902 olej, płótno dublowane; 44 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Niemczykiewicz / Lwów 1902
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Artur RUTKOWSKI (1895-?)

33
Na wozie, 1932 olej, tektura; 25 x 35 cm,
sygn. i dat. p. d.: A. Rutkowski 1932
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Franciszek WASTKOWSKI (1843-1900)

36
Spławione drzewo, 1896 olej, płótno, 46 x60 cm;
sygn. l. d.: F. Wastkowski/ 1896
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

37
Pejzaż z polami ołówek, gwasz, tektura; 49 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Makarewicz
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Józef BRACH, XX w.

39
Pejzaż ze snopami akwarela, papier; 39,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: JBrach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

40
Droga przez wieś [Zaścianek], 1932 olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d. St. Paciorek / Zaścianek 932
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

41
Pejzaż wiejski ze sztafażem, 1912 olej, płótno; 59 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Bratkowski Lwów 1912
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Józef SEREDYŃSKI (1888-1954)

42
Osty, 1919 akwarela, papier; 45 x 69 cm
sygn. i dat. l. d.: J.Seredyński / 1919
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

44
Martwa natura olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: Hayden
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jan KSIĄŻEK (1900-1964)

46
sygn. l. g.: Jan Książek
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zygmunt GAWLIK (1895-1961)

47
Bukiet kwiatów na stoliku olej, tektura; 68 x 50 cm;
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Eugeniusz EIBISCH (1896-1987)

49
Martwa natura z winogronami olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

50
Kwiaty olej, tektura; 74 x 60 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

52
Piwonie w wazonie, 1949 olej, płótno; 74,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Grabska / 49.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Janina Maria GRABSKA- PUCKOWA (1917-?)

54
Zestaw 3 ilustracji 1. Drzewa 2. Kompozycja
3. Kompozycja
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

58
Pejzaż z Cannero, 1926 olej, tektura; 48 x 68,4 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1926. Cannero
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

59
Kwitnące drzewo olej, tektura fakturowana; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

60
Chata bretońska olej, płótno; 38 x 45,5 cm
sygn. p. d.: W. Terlikowski 51
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

62
Neapol olej, płótno; 55 x 74 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: K. Zieleniewski i dat.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Teodor RATKA (1914-1985)

64
Most, 1965 olej, tektura; 48,5 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Ratka / 1965
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

65
Zakole rzeki olej, tektura; 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: Chlebus
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

August KOHLER (1881-1964)

66
Sosny nad jeziorem, 1947 olej, płótno; 72 x 93 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kohler / 47
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

67
Klif Orłowski, 1933 olej, płótno; 47,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Żurawski 1933
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

JAWORSKI, XX w.

69
Leśny potok akwarela, gwasz, papier; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: FH Jaworski (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

70
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 56 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: P. Weimann
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

72
Pejzaż olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: Klar
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jan Maksymilian KASPROWICZ (1906-1986)

73
Sprzedawca dywanów olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. l. d. J.M. Kasprowicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

74
Beduin z egipską świątynią w tle olej, fornir?; 20 x 14 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Leon LEVKOVITCH (ur.1936)

76
Portret Żyda olej, tektura;
22,8 x 17 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

78
Kąpiące się o zachodzie słońca olej, płótno; 100 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Seweryn SZRAJER (1899-1947)

79
Akt kobiety olej, płótno dublowane; 50 x 61 cm;
sygn. przy prawej krawędzi, po środku: Sw Szrajer
estymacja: 8 500 - 10 000 zł