Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

1
Astry w wazonie olej, tektura; 67,8 x 48,7 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

3
Dziewczyna w stroju ludowym - studium, ok. 1905 olej, tektura; 68 x 48 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

4
Cmentarz, ok. 1950 gwasz, papier; 50 x 70 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski (długopisem).
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Josef Nemes LAMPÉRTH (1891-1924)

6
Pejzaż z zabudowaniami tusz, papier; 70 x 97 cm;
sygn. p. d.: Josef von Lamperth / Berlin, 8.XII. 919
estymacja: 150 000 - 180 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

7
Starzec z dziećmi, 1924 olej, tektura; 16 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman 1924
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

8
sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

10
Ułan i dziewczyna olej, sklejka; 32 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)

11
Zwiad olej, płótno; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: R Breitenwald
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

NIKUTOWSKI, XX w.

13
Portret konia arabskiego - Rustana olej, płótno; 52,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: Nikutowski. / 01
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

14
Patrol, ok. 1990 olej, płótno; 63 x 85 cm;
sygn. p. d.: E. Mesjasz
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

21
U łoża ukochanej, 1960 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 26 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: TKokietek 60
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

22
Akt stojącej modelki, 1913 ołówek, tusz lawowany, papier; 37 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

23
Akt leżącej modelki - rysunek dwustronny ołówek, papier; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zygmunt SIDOROWICZ (1846-1881)

24
Studium portretowe dziewczynki, 1866 kredka, papier; 46 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany odręcznie: Zygmunt Sidorowicz / praca akademicka / 1866 r. (piórem)
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Franz MÜLLER-MÜNSTER (1867-1936)

25
Zabawa technika mieszana, tektura; 43 x 71 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: F. Müller-Münster
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

26
Góralik akwarela, papier; 73 x 57 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

27
Owce i bacówka olej, tektura; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

28
Wypas owiec olej, tektura; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Hiacynt ALCHIMOWICZ (1841-1897)

30
Mleczarka akwarela, papier; 40 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H d’ Alchimowicz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

33
Pejzaż wiejski ze sztafażem, 1912 olej, płótno; 59 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Bratkowski Lwów 1912
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Monogramista MKJ, XX w.

34
Morskie Oko gwasz, karton; 34 x 25 cm;
sygn. p. d.: MKJ (monogram wiązany)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Monogramista MKJ, XX w.

35
Chmury nad Doliną Pięciu Stawów ołówek, gwasz, olej, tektura; 32,5 x 28,5 cm;
na odwrocie napis: Chmury nad Doliną Pięciu Stawów (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

37
Leśny potok olej, płótno; 59,5 x 71,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Bolesław BAAKE (1905-1963)

38
Pejzaż górski olej, tektura; 24 x 27,8 cm;
sygn. p. d.: Bolesław Baake
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

K. BRANDEL, XX w.

39
Leśny potok olej, tektura; 89 x 63,5 cm;
na odwrocie napis: K. Brandel 11 Sept. 09 (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

41
Portret kobiety z profilu olej, płótno; 35 x 28 cm;
sygn. p. d. K. Librowicz
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Robert PIKELNY (1904-1986)

43
Pierrot ze skrzypcami - obraz dwustronny olej, tempera, tektura; 45 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pikelny
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

44
Mężczyzna w kaszkiecie olej, płótno; 51 x 41 cm;
sygn. p. g.: J. ZUCKER
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927)

45
W drodze na targ olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: W. Spitzer
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Ludwik CYLKOW (1877-1934)

46
Mijając wiatrak, 1913 olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. CYLKOW. 913
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

47
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: Landau
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

48
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, płótno; 64 x 52 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aleksander TROJKOWICZ (1916-1985)

49
Martwa natura, 1971 olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Trojkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

50
Kwiaty i czereśnie, ok. 1960 olej, płótno; 68 x 55 cm;
sygn. l. d.: LUBAŃSKI
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ (1892-1971)

51
Polne kwiaty w wazonie akwarela, papier; 47,5 x 356.5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. : A Inatowicz -Łubiański
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

53
Martwa natura z tulipanami olej, deska; 70 x 31,5 cm;
sygn. u dołu po środku: Markiel
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

54
Widok Krakowskiego Przedmieścia według: Bernardo BELLOTTO zwany Canaletto (1721-1780)
olej, płótno; 63 x 90 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

56
Częstochowa - Jasna Góra, 1968 pastel, papier; 31 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin 1968
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

57
Widok na Sukiennice w Krakowie olej, tektura; 63,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Kwiatkowski
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

58
Podjazd, ok. 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37 x 27 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński (ołówkiem)
estymacja: 3 400 - 4 200 zł

K. KRZYŻANOWSKI (XX w.)

59
Kościół św. Norberta w Krakowie, 1955 akwarela, papier; 49,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: K. Krzyżanowski / Kraków 955
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

60
Studnia akwarela, papier żeberkowy; 27,4 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rubczak
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Monogramista MKJ, XX w.

61
Ruiny zamku w Czersku olej, tektura; 26,5 x 33 cm;
sygn. p. d: MKJ (monogramem wiązanym)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zdzisław JACHIMCZAK (ur. 1924)

62
Pejzaż pastel, papier; 28 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jachimczak
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Stanisław Michał WÓJTOWICZ (1920-1991)

64
Asyż olej, tektura; 42 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wójtowicz
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

65
Zabudowania, 1964 olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Markiel / 64
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Bolesław BRZEZIŃSKI (1924-1988)

66
Zabudowania olej, płótno; 64 x 80 cm;
sygn. l. d. Brzeziński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zygmunt SCHRETER / SZRETER (1886-1977)

67
Pejzaż olej, płyta; 44 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Z Schreter
estymacja: 15 000 - 17 000 zł