817
Dzban do wina, neorokokowy cyna srebrzona, szkło; wys. 32,5 cm;
Szwecja, Västervik, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

818
Wazon w manierze Ludwika XVI szkło, brąz i mosiądz złocony; wys. 32 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

819
Dekoracyjna rzeźba ażurowa kość, drewno; długość 57 cm.
Chiny, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

820
Kolumna zwieńczona kulą kość; tusz; wys. 22 cm.
Chiny, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

822
Madonna - figura w stylu art déco kość, drewno; wys. 18,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

826
Samowar elektryczny miedź?, mosiądz; wys. 47 cm, szer.35 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

KUSA, odlewnia żeliwa i brązu

827
Szkatułka ażurowa żeliwo, odlew; wys. 9 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 10 cm.
Rosja, Kusa, Ural Południowy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

828
Ikona - Relikwiarz Krzyża w kiocie mosiądz, odlew srebrzony, emalia; drewno lipowe, snycerka, gipsatura;
całość 67, 3 x 48,5 x 15,5 cm. Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

829
Ikona - Św. Mikołaj Cudotwórca tempera na desce; złocenia; 31 x 26 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

833
Zbroja japońska - gusoku - na statywie żelazo, laka, skóra, tkanina; wys. 103 cm; wys. hełmu: 26 cm;
Japonia, XIX w. (?)
estymacja: 34 000 - 40 000 zł

834
Szabla francuska lekkiej kawalerii, mod. 1822, w pochwie stal, mosiądz, skóra; dł. całk. 110 cm.
Francja, ok. 1881 (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

FABRYKA BRONI SIECZNEJ „GABRIEL BOROWSKI”

835
Szabla polska, oficerska, wz. 21/22 stal, mosiądz, drewno, skóra, drut mosiężny; dł. głowni 89 cm;
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Zegarmistrz Thomas WAGSTAFFE (1724-1802)

836
Zegar szafkowy, stołowy, z kalendarzem drewno czernione, szkło, brąz, mosiądz, stal; wys. 47,7 cm;
Anglia, Londyn, 33 Gracechurch St.; 1766-1794.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

837
Zegar kominkowy w typie Boulle’a drewno, brąz złocony, blacha mosiężna, farby emaliowe, emalia; wys. 58 cm;
Europa Zachodnia, 2. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

838
Zegar portykowy drewno (mahoń), intarsje; brąz, mosiądz, emalia; wys. 51 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zegarmistrz ARNOUX

839
Zegar kominkowy, portykowy marmur biały i czarny, brąz złocony; szkło; wys. 55 cm;
Francja, Paryż, Rue des Gravilliers, XVIII/XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

840
Zegar kominkowy z figurą Homera brąz patynowany i złocony; wys. 41,5 cm; szer. 43 cm; głęb. 12 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

841
Zegar kominkowy z parą dekoracyjnych pater marblit czarny, marmur różowy, brąz, mosiądz; wys. 44 cm;
Europa Zachodnia, Belgia?, 4. ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł

842
Zegar kominkowy marblit czarny, brąz; wys. 23 cm;
Europa Zachodnia, 4. ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

843
Zegar kominkowy z puttem brąz, brąz złocony, podstawa - biały marmur, tarcza ceramiczna; wys. 32 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

844
Zegar kominkowy z parą kandelabrów brąz złocony, kompozycja metalu, alabaster; Francja, Paryż,
obudowa C. Detouche, mechanizm firma Japy Freres, kon. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

845
Kobierzec w typie SENNE wełna wielbłądzia na bawełnie; naturalne barwniki; 294 x 199 cm.
Iran, lata 70. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

846
Kobierzec Nain wełna i jedwab na bawełnie, 257 x 157 cm.
Iran, lata 50. XX w.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

847
Gobelin wełna; kolory: różne odcienie zieleni, beżu, brązu i różu;
wys. 208 cm, szer. 119 cm; Francja? XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

848
Lustro z konsolą, kinkietem i żyrandolem w stylu neorokokowym konstrukcja - orzech; drewno malowane, złocone;
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 38 000 - 44 000 zł

849
Lustro ścienne z herbem królewskim Stanisława Leszczyńskiego drewno rzeźbione, złocone, gipsatura; tafla lustrzana; 78 x 52,5 cm.
Polska/Francja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

850
Lustro ścienne, w neorokokowej ramie drewno, gipsatura, pozłota; tafla szklana (nowa); wys. 104 cm, szer. 80 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

851
Lustro ścienne z głową lwa w zwieńczeniu drewno, gipsatura, złocenia, szkło fazowane; 122 x 70 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

853
Wieszak stojący drewno barwione, toczone; wys. 190 cm;
Europa Środkowa, Polska?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

854
Maselnica ręczna z korbą i łańcuchem drewno dębowe?; żelazo; wys. 90 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

855
Żardiniera na kwiaty drewno, ceramika, blacha cynkowa, mosiądz; wys. 28 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

901
Komplet mebli w stylu neorokokowym konstrukcja - sosna, orzech, brzoza; fornir - orzech;
Europa środkowa (Polska, Czechy lub Węgry), ok. 1880.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

903
Stolik pomocniczy buczyna, mahoń, orzech, platan; 59,5 x 55 x 55 cm;
Francja?, poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

904
Bieliźniarka w stylu Ludwika Filipa brzoza, orzech; 130 x 98,5 x 48 cm;
Europa Środkowa, 2. poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

905
Sekretarzyk typu davenport w stylu wiktoriańskim brzoza orzech; 79 x 54 x 53 cm;
Anglia?, 2. poł. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

909
Sekretarzyk w stylu późnego biedermeier orzech; 99 x 112 x 63 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

910
Bieliźniarka późnobarokowa świerk; 169,5 x 141 x 56,5 cm;
Niemcy Południowe lub Austria, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

911
Barek na kółkach stal; 71 x 85 x 49 cm;
Europa Zachodnia, 2. poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

912
Para foteli art déco do wypoczynku buczyna barwiona na orzech; 93 x 56 x 95 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

913
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

914
Komoda klasycystyczna z herbami Ogończyk i Ślepowron sosna, jesion, intarsja - brzoza, dębina, okucia - mosiądz; 92 x 116 x 49,5 cm;
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł