Teodor GROTT (1884-1972)

3
Róże w wazonie, 1946 olej, karton naklejony na tekturę; 91 x 69 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott 46 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

4
Bukiet anemonów na stoliku gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

5
Białe kwiaty w doniczce, 1924 olej, tektura; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: IRENA NOWAKOWSKA / 1924
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

8
Martwa natura z gruszką i jabłkiem, 1964 olej, płótno; 32 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Blond 64
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Czesław SADOWSKI (1902-1959)

9
Kwiaty olej, płótno; 88 x 60 cm;
sygn. l. d.: Cz. Sadowski
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Irena ŁUCZYŃSKA-SZYMANOWSKA (1890-1966)

10
Maki w wazonie, ok. 1960 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Łuczyńska Szymanowska
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Jecheskiel Dawid KIRSZENBAUM / KIRSCHENBAUM (

11
Świecznik i figi gwasz, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Józef PASZKOWSKI (1892-1944)

13
sygn. p. d.: Józef Paszkowski / 1933
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Monogramista J.P., XX W.

14
Martwa natura z owocami olej, płótno naklejone na tekturę; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.: JP
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kazimierz WILK (ur. 1957)

15
Martwa natura ze słonecznikiem, 2000 olej, płótno; 61 x 73 cm;
sygn. p. d.: KWilk 2000
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Kazimierz WILK (ur. 1943)

16
Złote chryzantemy, 1992 olej, płótno; 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: K. WILK
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Irena KNOTHE (1903-1987)

17
Nasturcje, 1972 akwarela, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: IrenaKnothe 1972.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Karol ADLER (ur. 1936)

18
Owoce w koszu olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: K. Adler;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Ryszard WOŹNIAK, XX W.

20
Ryby, 1990 olej, płótno; 75 x 75 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 RTS 90;
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Ryszard WOŹNIAK, XX w.

21
Kompozycja z dzbanem, 1990 olej, płótno; 75,5 x 76 cm;
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Wytwórnia Josiah Wedgwood (& Sons LTD.)

601
Zespół deserowy do herbaty kostna porcelana angielska (bone china), kobalt podszkliwny (wszkliwny), farby naszkliwne i złocenia (z użyciem druku);
Anglia,ok. 1902-1920.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

K.P.M. Berlin

604
Dwie wazki serwisowe do lodów porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. z pokrywą 26 cm; średnica 18 cm;
estymacja: 12 000 - 14 500 zł

Rosenthal, Selb

606
Serwis do kawy, model Louis XIV, z dekoracją motywem ukwieconej gałązki porcelana, druk brązowy (kontur) i barwny, złocenia;
Niemcy, Firma Rosenthal, Selb (Bawaria), Geschirrabteilung, lata ok. 1898 - 1906.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Březova (Pirkenhammer /K Karlowych Varów)

607
Zespół miseczek na tacy (tzw. kabaret) porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
odpryski czerwonej farby na krawędziach, lekkie przetarcia złoceń;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni

609
Talerz z reliefem Neubrandenstein i dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany.
estymacja: 400 - 500 zł

611
Serwis do herbaty, z kompozycjami kwiatowymi w czarnych kolistych polach i złoceniami porcelana, farby naszkliwne, wypukłe białe perełkowanie w typie Juvelldekor, złocenia;
Nieokreślona manufaktura europejska - Czechy ?, 2 - 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

612
Kabaret - zestaw miseczek na drewnianej podstawie drewno toczone, z prostym rzeźbieniem; porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Nieustalona manufaktura europejska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł

Nieokreślona Wytwórnia Europejska

613
Para wazoników z plastycznymi bukietami porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
Niemcy?, Francja?, lata 50. - 60. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

614
Para świeczników z amorkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Schierholz’sche Porzellanmanufaktur, Plaue

615
Paterka z amorkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Plaue (Turyngia), Schierholz’sche Porzellanmanufaktur, XX w.
estymacja: 600 - 700 zł

Miśnia, Königliche Porzellanmanufaktur

617
Talerz serwisowy (miska) porcelana, farby naszkliwne;
Niemcy, Miśnia, Königliche Porzellanmanufaktur, 3. ćw. XVIII w. (tzw. Punktzeit).
estymacja: 600 - 700 zł

Miśnia, Churfürstliche Porcellain Fabrique

618
Waza serwisowa z pokrywą porcelana (z dekoracją na skazach), farby naszkliwne;
Niemcy, ok. 1774-1814 (okres Marcoliniego).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

620
Dwa talerze ze szlakiem gałązki bluszczu porcelana (z drobnymi skazami w masie), farby naszkliwne;
estymacja: 600 - 700 zł

Proj. Edmund Ruszczyński (1929-1997) z 1957 r

622
Serwis obiadowy Julita z dekoracją Polska, Wałbrzych, Zakłady Porcelany Stołowej ”Wawel”, model Julita - proj. Edmund Ruszczyński (1929-1997) z 1957 roku, realizacja - lata 50./60. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Firma Moser (zał. 1857)

623
Karafka z korkiem i 6 kieliszków szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, złocone, trawione;
Czechosłowacja, lata 70. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

628
Mors - karafka do wina brąz złocony, mosiądz, szkło, szkło barwione, kość;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

631
Patera szkło bezbarwne i przeźroczyste, ręcznie formowane, 22 x 48 x 21 cm.
Czechosłowacja, 2 poł. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł

632
Karafka z korkiem szkło przeźroczyste, bezbarwne; fasetowane; 33,5 x 13 x 13 cm.
Śląsk?, 1. poł. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł

634
Puchar ozdobny, okolicznościowy szkło dwuwarstwowe: przeźroczyste, mleczno-niebieskie, farby emaliowe, szlifowanie złocenie; 18,5 x 9,5 x 9,5 cm.
Śląsk? Czechy?, XIX/XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

635
Paterka kobaltowa szkło przeźroczyste, kobaltowe, farby emaliowe, złocenia; 27 x 29,7 cm x 29,7 cm;
Czechy, 2 poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Verrerie D’art, David Gueran Degue (czynna od

637
Wazon żółto-czekoladowy szkło bezbarwne, dmuchane w formie, warstwowe, powlekane; wys. 21 cm, średnica brzuśca ca 21 cm, wylewu 6,2 cm.
Francja, Paryż, Boulevard Malesherbes, po 1926
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

638
Puchar rubinowy szkło warstwowe: bezbarwne, przeźroczyste, powlekane szkłem mlecznym i rubinowym, szlifowanie, fasetowanie; 19,4 x 9 x 9 cm.
Czechy, Bohemia?, 1. tercja XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

639
Zestaw szkieł stołowych szkło rubinowe, złocenia;
Europa Środkowa, Czechy ?, pocz. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł

640
Paterka ozdobna szkło przeźroczyste, rubinowe, farba emaliowa, złocenia; 14,5 x 15,7 cm.
Czechy, 1 poł. XX w.
estymacja: 600 - 700 zł

641
Puchar z motywem sarenek szkło bezbarwne, powlekane rubinową lazurą, szlifowane, otrawiane, fasetowane; 19,7 x 9,5 x 9,5 cm.
Czechy, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Haller & Rathenau (czynni od 1842)

701
Serwis do herbaty srebro próby 12 cechowane; waga 3188 g.
Berlin, lata 60.-70. XIX w.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

702
Surtout-de-table - środek stołu mosiądz srebrzony, niesygnowany; dł. 184 cm, szer. 45 cm.
Francja?, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Karol Filip Malcz (1797-1867)

704
Para lichtarzy srebro próby 12 cechowane (Malcz, 12, w / Warszawie, znak warsztatowy), wys. 23,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm; waga 687 g.
Warszawa, ok. 1850.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

706
Kubek - wazonik klasycystyczny srebro z cechą datującą z lat 1791-1793; wys. 11,7 cm, szer. 9,5 cm, głęb. 8,7 cm;
waga 206 g. Wrocław, David Gottlieb Raudner, ok. 1793
estymacja: 4 000 - 4 000 zł

707
Para świeczników srebro cechowane (tylko na 1 świeczniku cecha zachowana fragmentarycznie z fragmentem daty [.]765 lub 85); waga 344 g i 300 g.
Rosja?, 1765.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Fray Fils (1875 -1891)

708
Kabaret do przypraw srebro próby 1 z głowa Minerwy cechowane;
Paryż, 1875-1891
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Nowakowski (czynny od lat 30. XIX w. - 1856)

710
Łyżka sitkowa srebro próby 12 cechowane (próba 12, Nowakowski kursywą w owalu, w/Warszawie); dł. 15,5 cm, szer. 5,5 cm; waga 36 g.
Warszawa, ok. 1840
estymacja: 600 - 800 zł

711
Półmisek głęboki z nakrywką plater cechowany; wys. 7 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 2,5 cm
Stany Zjednoczone, firma Ray Edgar Dodge, lata 30. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł