Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

1
Portret mężczyzny,1920 autolitografia kolorowana akwarelą, papier;
37,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

2
Macierzyństwo, ok. 1920 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. l. d.: WW;
estymacja: 65 000 - 70 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

3
Na Gromniczną olej, sklejka; 32 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: T Axentowicz
estymacja: 46 000 - 52 000 zł
Cena oferowana 42 000 zł

Tytus CZYŻEWSKI (1880-1945)

4
Portret Teresy Tyszkiewicz-Ledóchowskiej olej, tektura; 63,5 x 47,5 cm.
Proweniencja: kolekcja prywatna, dokąd trafiła bezpośrednio od artysty.
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

5
Portret mężczyzny, 1939 olej, sklejka; 41 x 35 cm;
sygn. przy krawędzi: Wlastimil Hofman Tarnopol 1939
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

6
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)
estymacja: 380 000 - 480 000 zł
Cena oferowana 350 000 zł

7
Zima - Pejzaż z Kalwarii Zebrzydowskiej olej, płótno; 38 x 60 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849-1921)

8
Noc księżycowa - Fontanna w ogrodzie olej, płótno; 107,5 x 164 cm;
sygn. na odwrocie p. g.: WK
estymacja: 120 000 - 140 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

9
Wypadek na polowaniu, 1870 olej, płótno dublowane; 38,4 x 47,4 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: A. Kozakiewicz Wien 1870.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Władysław Karol SZERNER syn (1870-1939)

10
Lisowczyk olej, płótno; 38,5 x 31 cm;
sygn. i opisany p. d. Władysław Szerner (...)/ Monachium
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

11
Noc listopadowa, 1957 olej, płótno; 81 x 101 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957 (?)
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

12
Napad wilków, 1955 olej, tektura; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M. Krzyżak / 1955
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

13
Wesele krakowskie olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. p. d.:
Jerzy Potrzebowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

14
Powrót do domu akwarela, papier; 15 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

15
Polowanie na zająca, 1922 tusz lawowany, papier;
28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Fabijański. Kraków 1922
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Nandor VAGH-WEINMANN (1897-1978)

16
Pejzaż z wozem olej, płyta, 50 x 61 cm;
sygn. na odwrocie
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Sylweriusz SASIM (1922-1996)

17
W stodole,1955 olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Sasim / 1955
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

18
Kondukt żałobny z marynarzami olej, tektura; 35 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Jaroslav OTCENASEK (1909-1972)

19
Przystań, 1958 litografia barwna, papier; 30,5 x 51 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: Otcenasek 58 (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

20
Pejzaż, 1943 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 31 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Hayden / 43
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Wincenty POTACKI (1904-2001)

21
Kazimierz Dolny - Jatki, lata 30. XX w. olej, sklejka; 40 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W Potacki 193... ? (końcówką pędzla w mokrej farbie)
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

22
Mur klasztorny z bramą, ok. 1910 olej, płótno; 19,5 x 28,7 cm;
sygn. p. d.: St. Kamocki
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

23
Szary dzień w Bronowicach olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rzepiński 52
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Artur KOLNIK (1890-1971)

24
Arab z osiołkiem olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. p. d.: Kolnik
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Artur KOLNIK (1890-1971)

25
Czytająca olej, płyta;
41 x 26,5 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

26
Portret kolekcjonera - Karola Zolicha, 1942 olej, płótno; 65 x 50,5 cm;
sygn. l. g.: WWeiss / 1942
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

27
Portret mężczyzny, 1926 olej, płótno; 51 x 39 cm;
sygn. i dat. l. d.: Barbacki B. / 26
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Bertha DORPH (1875-1960)

28
Macierzyństwo, 1903 olej, deska; 16,5 x 21,5 cm;
sygn. p.d.: BERTHA DORPH / 1903
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

29
Portret rodziny olej, sklejka; 172 x 120 cm;
sygn. l. d.: z. pronaszko
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Henryk Krystian WIERCIEŃSKI (1876-1964)

30
Portret chłopca - Grzesia Litow, 1929 pastel, papier; 60 x 50 cm (owal);
sygn. i dat. p. d.: K.H. Wiercieński / 1929
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

31
Dyptyk - portret syna artysty, Kazimierza, lotnika krakowskiego aeroklubu ołówek, papier; każdy rysunek: ok. 18,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
dat.: na lewym rysunku p. d.: 1 / I 1935
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

32
Para w uścisku ołówek, papier; 16,1 x 10,4 cm (w świetle oprawy); napis autorski u dołu z prawej
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

33
Zamyślona modelka ołówek, papier; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 300 zł

M. CHMIELEWSKA, XX w.

34
Akt siedzącej kobiety, 1909 olej, tektura; 50 x 25 cm;
na odwrocie napis autorski (?): M. Chmielewska / - Kraków / 1909 15/X
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

35
Akt kobiety olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, XX w.

36
Akt, lata 20. XX w. akwarela, tempera, złota i srebrna farba, ołówek, papier; 53 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (nie odczytane).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

37
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Zygmunt SCHRETER / SZRETER (1886-1977)

38
Pejzaż olej, płyta; 44 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Z Schreter
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

39
Pejzaż olej, tektura;
37 x 47 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

40
Drewniany kościółek na wzgórzu, 1927 olej, tektura; 26 x 19,5 cm;
na odwrocie napis: J. Pieniążek / 1927 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Natan KORZEŃ (1895-1941)

41
Pejzaż z drzewem, 1932 olej, płótno naklejone n sklejkę; 33 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: N. KORZEŃ 32
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

42
Tryptyk ołówek, papier; 15 x 16,5 cm; 15 x 13,5 cm; 15 x 16,5 cm; (w świetle passe-partout);
na środkowym szkicu opis i dat. p. g.: Buczyn / 1908
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

43
Konie na łące, ok. 1965 olej, płyta; 15 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

M. MIELŻYŃSKI - zapewne Maciej Ignacy Przecław MIELŻYŃSKI (1869-1944)

44
Kobieta zrywająca maki, 1919 olej, płótno; 60 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Mielżyński / 19
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Karol BOCZAR (1880-?)

45
Słoneczniki, 1914 olej, płótno;
68,5 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.:
Karol Boczar / 914

estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Miklos RAJZO (1865-1913)

46
Róże olej, płótno; 46 x 57 cm;
sygn. p. d.: Rajzo
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Władysław CICHOŃ (1902-1949)

47
Martwa natura z koszem kwiatów olej, sklejka, 60 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: W. CICHOŃ
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

B. SAPIERSKI [Bolesław? SAPIERMAN?], 1 poł. XX w.

48
Mimozy, przed 1939 pastel, papier; 49 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. SAPIERSKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł