Oferta

Kontakt w sprawie zleceń poaukcyjnych:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Wojciech GERSON (1831-1901) - według, DESMAIS

1
Mazurzy - z cyklu typy regionalne litografia barwna, papier; 29 x 23 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Josef Johann BEYER (1861-1933)

3
Pejzaż z burzowymi chmurami, 1914 litografia barwna, papier; 62 x 79,5 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p. d.: J. J. Beyer 1914;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

6
Wazon z kwiatami, lata koniec 60. - pocz. 70. XX w. tusz lawowany, papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. l. g. : Eugeniusz Eibisch;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

7
Rynek w Krakowie, 1942 drzeworyt, bibuła; 21,5 x 29,3 cm (odcisk klocka), 26 x 33,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

10
Pejzaż z tęczą, 1912 akwarela, papier, 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

11
Kózki, 1918 akwarela, papier, 26 x 36 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

12
Pejzaż wiosenny, 1906-1907 pastel, tektura; 68,5 x 99,8 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: SW;
estymacja: 70 000 - 100 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

13
sygn. i dat. p. d.: A. MARKOWICZ / 1911.
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

14
39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

15
Przy stole pastel, kredka, papier naklejony na tekturę;
39 x 29 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

17
sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

19
Clowni akwarela, papier kremowy, 56 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Wojtkiewicz.../ 1905
estymacja: 140 000 - 170 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

21
sygn. p. d.: WBakałowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

22
Róże w wazonie, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32,2 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Kitz 14. VI 934 (ołówkiem);
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

23
Dzikie róże olej, tektura; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: KLAR;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

24
Bukiet anemonów na stoliku gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

25
Pochód. Zgromadzenie pastel, papier; 29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 4 500 - 4 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

26
W mieście - Paysage avant, 1927 olej, tektura; 45 x 53 cm;
sygn. p. d.: S.E.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

28
sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1920;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ferdinand Georg WALDMÜLLER (1793-1865)

29
na odwrocie oprawy naklejona fotografia obrazu wraz z opisem, 4 pieczęcie lakowe, nalepka z nr 7438
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

31
Pejzaż z drzewem olej, tektura naklejona na tekturę; 17,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI;
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Jan SPYCHALSKI (1893-1946)

32
Szkuta I, ok. 1931 akwarela, gwasz, papier; 15,8 x 21 cm.
Studium do olejnego obrazu „Szkuta” z 1931 r. (w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie).
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Józef GALEWSKI (1882-1966)

38
Weranda w wiosennym słońcu, 1965 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. długopisem p. d.: J Galewski 1965;
estymacja: 800 - 1 000 zł

Malarz nieokreślony

39
Portret kobiety, 1 poł. XX w. olej, papier; 31 x 24 cm;
nieznaczne przerwania przy krawędziach.
estymacja: 600 - 700 zł

Malarz nieokreślony

40
Na wsi olej, tektura; 47 x 29 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.
estymacja: 900 - 1 100 zł

Otto AXER (1906-1983)

41
5 szkiców projektowych do kostiumów z filmu: „Kazimierz Wielki” w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich, ok. 1974
gwasz, ołówek, długopis (tusz czarny), karton; ok.: 50 x 70 cm;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

42
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

43
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

301
Ogród ornamentalny IV, 2019 litografia, papier; 86 x 86 cm;
estymacja: 800 - 1 200 zł

Lienhard von MONKIEWITSCH (ur. 1941)

302
Bez tytułu, 1970 offset, papier; 55 x 73 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

J. Darius

307
Torso I offset, papier; 67 x 48 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: offset 8/11, „TORSO l”, J. DARIUS 15292 ok;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

308
Erotic, 2002/2016 akwaforta, akwatinta, papier, wymiar arkusza 44 x 31 cm; sygn. na płycie: l. g.: monogram wiązany AK (w kółku) 2002, opiasny ołówkiem na dole pracy.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

309
Taniec, 1955 litografia, papier, 56 x 45 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Szancenbach 55 (ołówkiem), l. d.: litografia (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

312
C, d 1. dla J. G., 1990 autocynkografia, karton czerwony; 48 x 35 (płyta), 62 x 47 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

313
Kompozycja abstrakcyjna linoryt, karton; 57,5 x 44 cm (arkusz);
sygn. p. d. ołówkiem: H. Płóciennik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

314
W Galerii 7, 2001 linoryt, karton ciemnoróżowy; 39,5 x 30,5 cm (płyta);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

317
Arcydzieło IX, 1985 autocynkografia, karton, apla złota; 35,5 x 27,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

318
Typ wyuzdany 1 tusz wielobarwny, karton; 36 x 25 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

319
Typ wyuzdany 2 tusz, sepia czarna, karton; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

320
Typ wyuzdany 3 tusz wielobarwny, papier amarantowy, karton; 48 x 34 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

321
Typ wyuzdany 4 tusz wielobarwny, papier amarantowy, fioletowy, karton jasnoszary; 47 x 35 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

322
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Krystyna BRZECHWA (ur. 1928)

324
Pięć Gracji, 1972 czarny tusz, brystol; 66,8 x 49,7 cm;
sygn. i dat. p .d.: K. BRZECHWA 72;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

325
Przeciw wojnie piórko, tusz lawowany, papier; 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jacek Sienicki.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Feliks SZYSZKO (1940-2011)

326
Awers-Rewers - Raffael, 1985 technika mieszana (komputerowa), papier, 29,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szyszko ' 85.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Thomas KOCHEISEN (UR. 1954) i Ulrike HULLMANN

330
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1999)

331
Dachy, 1965 akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

332
Znicz, 1982 kolaż, kredka, gwasz, papier czarny; 91 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "znicz" Szajna 1982 (ołówkiem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł