809
Pierścionek z rubinami 45 szt. rubinów fasetowanych oraz 26 szt. diamentów w szlifie przejściowym;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.880 g., rozm. pierścionka 10.5.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

810
Pierścionek z rubinami 3 szt. rubinów oraz 2 szt. diamentów w starym szlifie brylantowym;
złoto pr.0.750, masa całkowita 2.850 g., rozm. pierścionka 16.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

811
Pierścionek z brylantami 19 szt. brylantów; złoto pr.0.750,
masa całkowita 4.590 g., rozm. pierścionka 15.
estymacja: 6 500 - 7 800 zł

812
Broszka w stylu art deco turkus, dekoracja z kolorowej emalii komórkowej,
srebro pr. ok. 0.800, masa całkowita 9.450 g.; l. 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

814
Broszka ze szmaragdami 33 szt. okrągłych, naturalnych szmaragdów 34 szt diamentów
w szlifie przejściowym; złoto pr.0.585, masa całkowita 15.150 g.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

815
Laska drewno, kość; dł. całk. 91 cm.
Anglia, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Firma BRACI ŁOPIEŃSKICH

819
Wazon z liśćmi klonu brąz patynowany; wys. 47 cm; średn. 31 cm.
Warszawa, 1 poł. XX w.
estymacja: 40 000 - 45 000 zł

August OTTO (1868-1947)

820
Zegar z figurą Napoleona Bonaparte terakota polichromowana; mosiądz, szkło; wys. 55 cm.
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Victor SZCZEBLEWSKI (czynny XIX/XX w.)

821
Wizytownik z postacią kobiety plater, galwanizowany złotem; wys. 31 cm; szer. 31 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

822
Olifant - róg z ciosu słonia kość, srebro; dł. 64 cm; wys. 18 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

823
Figurka kobiety z fletnią kość, drewniana podstawa, wys. 14,5 cm.
Japonia, koniec XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

824
Figurka mężczyzny z małpką kość; 21 cm.
Japonia, 2 poł XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

825
Figurki dwóch mężczyzn kość; 17,5 x 17 cm.
Japonia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

826
Figurka rybaka kość, drewniana podstawa; 17,5 cm.
Chiny? XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

827
Para wędrownych aktorów - grajków kość, tusz, podstawy drewniane; wys. 13,5 cm.
Japonia, koniec XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

828
Rybak kość, drewno; wys. całkowita: 13 cm (bez wędki).
Chiny (?); XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

MAISON CHÉRET - Atelier d’Art Liturgique (firma czynna od 1923)

829
Krzyżyk w etui srebro złocone, kość słoniowa; 10 x 6 cm.
Francja, Paryż, 7 Rue Mayet, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

830
Ukrzyżowanie blacha mosiężna (?), posrebrzana, skóra; średnica tonda 13 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

831
Ikona - Prazdniki tempera na desce, złocenia; 44 x 35 cm.
Rosja, Sankt Petersburg, koniec XIX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

832
Ikona - tzw. Wielkie Deesis tempera na desce; 27 x 20,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

833
Ikona - Prazdniki deska, emalia na miedzi, mosiężny okład; 35,5 x 31 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

834
Ikona - Sen proroka Eliasza, w kiocie tempera na desce, złocenia; 22 x 17 cm; kiot - drewno, szkło;
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

835
Ikona - Św. Mikołaj, w kiocie tempera na desce; 25 x 21 cm; kiot - drewno, szkło;
Rosja, koniec XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

836
Ikona - Ukrzyżowanie tempera na desce; złocenie; 35,5 x 30,5 cm.
Rosja, Moskwa, 1880-1910
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

837
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem - „Umilenije” tempera na desce, złocenia; 27,5 x 23,5 cm.
Rosja, k. XVIII w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

838
Ikona - Matka Boska Trójręczna tempera na desce, złocenia; 44,58 x 37,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

839
Ikona - Chrzest Jezusa z Jordanie tempera na desce; 44,5 x 37 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

841
Mapa Polski i Litwy miedzioryt kolorowany, papier, 48,7 x 55,4 cm (w świetle oprawy).
Wyd. Norymberga, 1 ćw. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Willem Guilielmus Janszoon BLAEU (1571-1638)

842
Mapa Polski i Śląska miedzioryt kolorowany, papier, 41,8 x 52 cm (wymiar płyty);
Amsterdam, 2 poł. XVII w. (1 wyd. Grooten Atlas [Atlas Maior] - 1663).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

843
Tkanina - chusta kaszmirowa wełna, haft ręczny; 194 x 194 cm
Kaszmir, XIX w.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł

844
Kobierzec ze sceną polowania wełna na bawełnie; 306 x 191 cm.
Iran, Tebriz, II poł. XX w.
estymacja: 3 700 - 4 300 zł

845
Kobierzec modlitewny Kula wełna na wełnie, naturalne barwniki; 170 x 120,5 cm.
Turcja, Anatolia, XX w.
estymacja: 2 500 - 2 900 zł

849
Pas huculski skóra, filc, metal, haft; dł. całk. 113 cm.
Karpaty Wschodnie, Huculszczyzna, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

850
Tapiseria ze sceną dworską wełna, podszewka; 175 x 137 cm.
Francja, XVIII w.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

851
Kantyna na szkło drewno czernione, czeczota orzechowa, mosiądz, szkło; wys. 26 cm, szer. 37 cm, głęb. 28 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

852
Sepet drewno, kość, szylkret; inkrustacje, intarsje; wys. 27,5 cm; szer. 35 cm; głęb. 21 cm.
Hiszpania? XVII w.?
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

853
Skrzyneczka na biżuterię drewno, okleiny z czeczoty orzechowej; brąz, tkanina aksamitna; wys. 20,5 cm; szer. 36 cm; głęb. 23 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

854
Zegar portykowy drewno czernione, brąz, mosiądz; wys. 50 cm; szer. 25,5 cm; głęb. 15 cm.
Francja, 3. tercja XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zegarmistrz Jean Antoine LÉPINE (1720-1814)

855
Zegar kominkowy z czytającą damą - „Triumf Nauki i Oświecenia” brąz złocony; wys. 40 cm; szer. 32 cm; głęb. 12 cm.
Francja, Paryż, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

856
Zegar kominkowy z postacią Orfeusza brąz złocony; wys. 45 cm; szer. 28 cm; głęb. 10 cm.
Francja, przed poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

859
Półszabla austriacka, w pochwie stal, mosiądz, skóra; dł. całk. 73 cm
Austro-Węgry, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Firma WEYERSBERG / KIRSCHBAUM & Co

861
Pałasz pruski, w pochwie stal, mosiądz, skóra, biały metal; dł. w pochwie 99 cm.
Niemcy, Solingen, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

862
Szabla prosta, oficerska, pruska, w pochwie stal, mosiądz, skóra, biały metal; dł. w pochwie 103 cm.
Prusy, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

863
Szabla pruska, oficera artylerii, w pochwie stal, mosiądz, skóra, b. metal; dł. w pochwie 102 cm.
Prusy, ok. 1889
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

HORSTMANN & SONS

864
Szpada ceremonialna Zakonu Templariuszy, w pochwie stal, kość, mosiądz, emalia; dł. w pochwie 95 cm.
USA, Filadelfia, XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

VERRERIE DE VIANNE (zał. 1820)

866
Para elektrycznych lamp wiszących - ampli szkło powlekane, trawione, mosiądz; średn. klosza 37 cm; wys. całości: 65 cm.
Francja, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Firma GUSTAV BECKER - w typie

869
Zegar podłogowy drewno (dąb, mahoń), szkło, mosiądz, stal; wys. 201, szer. 58 cm, głęb. 29 cm.
Śląsk (?), lata 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

902
Serwantka w stylu art déco konstrukcja - sklejka, sosna, fornir - orzech,
we wnętrzu - brzoza; 166,4 x 113 x 35 cm.
Polska, ok. 1930.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł