Adolf STADEMANN (1824-1895)

3
Pejzaż nadrzeczny, 1886 olej, płótno; 120 x 171cm;
sygn. i dat. l. d.: Adolf Stademan 1886
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

4
Zesłaniec - studium olej, tektura, 71 x 56 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski
estymacja: 310 000 - 360 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

7
Na koniu olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta)
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Adolf BAUMGARTNER - Constantin STOILOFF (1850

8
Tabor jedzie olej, płótno; 68,5 x 105,5 cm;
sygn. p. d.: C. Stoiloff
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

14
Polowy punkt sanitarny wojsk austrowęgierskich, 1915 olej, płótno; 65 x 86,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBłocki 915
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX / XX w.

16
Napad wilków olej, płótno; 100,5 x 150,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jan SOKOŁOWSKI (1899-1982)

17
Ułani II Rzeczpospolitej akwarela, papier; 8,5 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: E. Sokołowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

W. GABRIEL (XIX w.)

18
Konie, ok. 1850 ołówek, papier; 29 x 40 cm;
sygn. p. d. W. Gabriel V.I. / fecit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

23
Studium drzewa piórko, tusz, papier; 31,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Peske (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

25
Pejzaż ze sztafażem akwarela, gwasz, ołówek, papier; 17,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. i l. d.: Juliusz Holzmüller
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

26
Na wsi, 1911 akwarela, papier; 35,5 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S. Gibiński / 1911
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Maria RITTER (1899-1976)

28
Para prac: Motyw z małego miasteczka ze sztafażem, Scena alegoryczna 1. Motyw z małego miasteczka ze sztafażem
kredka, papier; 24,5 x 33,5 cm;
2. Scena alegoryczna - kredka, papier; 26 x 17,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol KŁOSOWSKI (1882-1971)

30
Akt stojącej kobiety - Studium akademickie ołówek, papier; 19,5 x 16 cm;
napis p. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

31
Siedzący chłopiec ołówek, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rys. mego męża / Anna z Kasprow[iczów] Jarocka (długopisem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

33
Kompozycja kwiatowa [Kwiaty], 1928 akwarela, ołówek, papier żeberkowy; 46 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: LWyczółk 1928 (ołówkiem).
estymacja: 36 000 - 40 000 zł

Władysław FILIPIAK (1908-1976)

34
Słoneczniki, 1975 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. dwukrotnie na odwrocie na płótnie: Wł. Filipiak / 1975 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adolf POPŁAWSKI (1907-1982)

36
Martwa natura z dyniami olej, sklejka, 56,5 x 45 cm;
na odwrocie satyryczne szkice
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

37
Martwa natura z owocami olej, sklejka; 73 x 67 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

39
Melancholia, 1914 akwarela, tusz, papier; 41,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. Stanisław Fabijański KRAKÓW 1914.
estymacja: 7 600 - 8 800 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

40
Moczary, 1943 akwarela, papier naklejony na tekturę; 24,5 x 32 cm
sygn. i dat. p. d.: Maciej Nehring / 43
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

M. HEINRICH, XIX / XX w.

41
Pejzaż górski, 1898 olej, płótno; 34 x 50,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Heinrich 98
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

43
Babia Góra olej, tektura; 49 x 49 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

44
Pejzaż zimowy ze strumieniem olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej oraz fragmenty uszkodzonej nalepki
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Kazimierz PIENIĄŻEK (1897-1968)

45
Pejzaż olej, tektura; 14,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: K. Pieniążek
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

46
Żniwny czas olej, tektura; 48 x 54 cm;
na odwrocie nalepka ZPAP
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Ludwik STASIAK (1858-1924)

47
Zaślubiny olej, płótno; 63,5 x 94,5 cm;
sygn. p. g.: Ludwik Stasiak
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Antoni PRZESŁAŃSKI (1879-1965)

48
Kobziarz Mróz - Stanisław Budz-Lepsiok, 1940 olej, płótno; 57 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Przesłański / 1940 R.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

49
Odpoczynek żniwiarek olej, tektura, 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

50
Dziewczyna u studni olej, płótno; 26 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: L Strojnowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

53
Motyw z Bałkanów, 1971 olej, płótno; 45 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: w Serafin 1971 (? - trzecia cyfra, słabo czytelna).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)

54
Wiatrak, 1958 olej, karton; 44,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Bieszczanin / 1958 r.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, k. XIX w. - pocz. XX w.

55
Pejzaż letni, ok. 1916 olej, tektura; 17,2 x 23,5 cm;
na odwrocie szkic przedstawiający różę oraz napis
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

56
Widok z Bramy Floriańskiej w Krakowie olej, płótno; 54,5 x 65 cm
sygn. p. d.: Rubczak
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

58
Brama Floriańska w Krakowie, 1973 olej, płótno; 48,5 x 64,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W Serafin 1973
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Witold RZEGOCIŃSKI (1883-1969)

59
Wawel akwarela, papier; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RzegocińskiW (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

62
Katedra Wawelska w dawnych czasach olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

66
Pejzaż z zakolem rzeki olej, płótno; 26,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Karszniewicz
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Carl Ernst MORGENSTERN (1847-1928)

68
Widok na Rheingrafenstein olej, karton naklejony na tekturę; 16 x 21 cm;
na odwrocie na tekturze stempel autorski ?
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

69
Górska kapliczka, ok. poł. XIX w. olej, płótno dublowane,
57,5 x 49 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Arnold (Johan Georg Arnold) GRÄBONE (1896-198

71
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 51 x 100 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone
estymacja: 6 800 - 8 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

72
Łąki olej, tektura; 12 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

74
Uroczysko akwarela, gwasz, papier; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. FPautsch (piórem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

75
Na Huculszczyźnie olej, tektura; 24 x 35 cm;
na odwrocie uszkodzona naklejka wystawowa
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

76
Portret - Pani Rothe, 1927 pastel, papier; 52,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z.W. 927 r.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Jan REMBOWSKI (1879-1923)

77
Mona Rosa, 1913 pastel, papier; 52 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu, po środku: Jan Rembowski 1913.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Aniela (Lela) PAWLIKOWSKA (1901-1980)

79
Portret młodego mężczyzny, 1952 kredka, węgiel, karton; 66,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: LPawlikowska / 23. VIII. 1952.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Jakub GLASNER (1879-1942)

80
Mały Rabin, 1937 pastel, papier; 32,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1937 / J. Glasner
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

83
Portret w promieniach słońca olej, tektura; 52 x 41 cm;
sygn. p. d.: Muszkietowa
estymacja: 2 700 - 3 200 zł