08 września 2021

Aukcja: 08 września godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 30.08 - 08.09.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

JARNUSZKIEWICZ JERZY (1919 - 2005)

301
Bez tytułu relief, aluminium; 120 x 80 cm;
sygn. p.d.: K
estymacja: 50 000 - 75 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

302
Pejzaż III, 1989 akryl, płótno; 63 x 80 cm;
sygn. l. d.: Dominik;
estymacja: 36 000 - 44 000 zł

Ryszard HUNGER (ur. 1940)

303
Imago XI, 2007 akryl, płótno; 73 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Hunger 2007. / "IMAGO" XI".
estymacja: 12 500 - 15 000 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

304
Pejzaż z Kopcem X, 1968 olej, kolaż, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. g.: W KUNZ (ołówkiem)
estymacja: 10 800 - 13 000 zł

NATALIA LL - Natalia LACH-LACHOWICZ (ur. 1937)

305
Phisiology art giclee na płótnie z kompozycji fotograficznej z 1974 r.; 20 x 20 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie: Natalia LL / Filozof i Art 1974.
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

Stanisław RODZIŃSKI (1940-2021)

306
Kompozycja we wnętrzu, 1960 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Rodziński;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

307
Pierrot olej, płótno; 51 x 39 cm;
sygn. p. d.: J.SOBEL.
estymacja: 10 500 - 12 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

308
Piotruś z Zazą, 1960 olej, karton; 70 x 100 cm;
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

309
Vigia, 2013 olej, płótno; 33 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: SROKA 2013;
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Lutka PINK (1906-1998)

310
Ptaki olej, płyta; 26 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: LUTKA PINK.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Beata BEBEL-KARANKIEWICZ (1958-2021)

311
Martwa natura z białymi naczyniami,1998 akryl, płótno; 81 x 100 cm;
estymacja: 9 300 - 11 200 zł

Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)

312
Kałuża 3, 1986 olej, płótno; 75 x 90 cm;
sygn. p. d.: WD (monogram wiązany);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

SZANCENBACH JAN (1928-1998)

313
Pejzaż z kopcem Kościuszki, 1988 olej, płótno, 95 x 110 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

314
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 52 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu: Beksiński / W 1/10.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

315
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 66 x 47 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu: Beksiński. / W 1/10.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

316
Nike, 1999 pastel, papier; 32 x 24 cm;
sygn. przy prawej krawędzi: FSB (monogram wiązany) 1699;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (1929-2019)

317
Bez tytułu, 1960 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 22 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: [podpis artysty] 60 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

318
Miasto litografia, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
u dołu okrągły stempel: LITOGRAFIA / DWURNIK.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

319
Szkic portretowy, 1945 ołówek, papier; 14,5 x 11 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 1945 / H. Stażewski (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

320
Kopernik (projekt pomnika) i KRa-k (Krak zabijający smoka), ok. 1973 cynkografia, papier, 32 x 19,8 cm
estymacja: 3 400 - 4 100 zł
Cena oferowana 3 100 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

321
Tańczący Sziwa, 1958 monotypia, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1958 (ołówkiem), opisany l. d. "Tańczący Sziwa
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

322
Bez tytułu, 1974 serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Stażewski 1974 (ołówkiem), nakład l. d.: 26/100 (ołówkiem).
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

323
Bez tytułu, 1976 serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Stażewski 1976 (ołówkiem), nakład l. d.: 26/100 (ołówkiem).
estymacja: 4 400 - 5 300 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

324
estymacja: 1100 - 1 300 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

325
Martwa natura, 1962 litografia barwna, papier; 40 x 51,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. a p. d.: Hayden 62 (ołówkiem), opisana l. d.: 103/120 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942-2011)

326
Kompozycja, 2004 collage, miedzioryt kolorowany, technika własna; 73,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. po środku: Get / 2004 (ołówkiem), po lewej stronie: miedzioryt
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

327
Wiosenny labirynt, 2005 giclee, papier; 54 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: YERKA 05 (z matrycy)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

328
Magiczna przezroczystość czasu serigrafia, papier; 92,5 x 62 cm (wymiar arkusza), 100 x 69 cm (wymiar arkusza);
sygn. i nakład u dołu: 8/350 / Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Andrzej WAJDA (1926-2016)

329
Portret 8/10 giclee, papier; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Wajda (ołówkiem),
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Andrzej WAJDA (1926-2016)

330
Koń giclee, papier; 19 x 24 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Wajda (ołówkiem)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Andrzej WAJDA (1926-2016)

331
Biesy Cerkiew, 4/10 giclee, papier; 17 x 24 cm;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Halina WRZESZCZYŃSKA (1929-2018)

332
Spirale elektronów, 1970 tusz, biała farba, papier; 31 x 51,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi po środku: HWrzeszczyńska;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

333
Helios brąz patynowany, podstawa kamienna; wys. z podstawą: 40 cm; 37 x 10 cm;
sygn. z przodu: MITORAJ
estymacja: 34 000 - 42 000 zł
Cena sprzedaży 40 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

334
Ikar brąz patynowany, wys. 66 cm;
sygn. na podstawie: MKonieczny oraz numer odlewu 7/8.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

335
Król brąz, podstawa kamienna; wys. całkowita: 25 cm; podstawa 8 x 8 cm;
sygn. na płaszczu: Sętowski.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

336
Ukrzesłowienie brąz; wys. 41 cm; podstawa; 11 x 12 cm;
sygn. na nodze krzesła: BUBAK.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

337
Skacząca, 2021 brąz, podstawa kamienna; wys. 42 cm; 16 x 12 cm;
sygn., dat. i ed. na podstawie: Piotr Bubak / 2021 / 2/4.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

338
Don Kichot brąz, podstawa kamienna; wys. 25 cm, 35 cm x 2 cm, podstawa: 10 x 17 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

339
Sowa brąz patynowany, podstawa kamienna; wys. 42 cm; 21 x 12 cm; podstawa: śr 20 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

340
Welonki brąz, wys. 57 cm;
sygn. na spodzie podstawy: BCHROMY.
estymacja: 8 900 - 10 700 zł

Iwona PANUFNIK-BIELA (ur. 1973)

341
Bielik brąz, czarna i zielona patyna; 24 x 60 x 36 cm.
estymacja: 6 400 - 7 700 zł

342
Zakochani brąz, granit, czarna patyna, poler; 72 x 20 x 29 cm.
estymacja: 5 900 - 7 100 zł

343
Zakochane ślimaki brąz na granicie, zielona ciemna patyna, 16 x 20 x 16,5 cm.
estymacja: 5 900 - 7 100 zł

LUDWIK SANDECKI (1951-2014)

344
Para w uścisku drewno; wys. 68 cm;
sygn. na spodzie: SANDECKI LUDWIK / PUŁAWY.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

JAN STĘPKOWSKI (1952-2011)

345
Akt, 1997 drewno; wys. 71 cm;
sygn. i dat. na podstawie: JStep / 1997.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

346
Bez tytułu olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: R.PASIKOWSKI;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

347
Bez tytułu olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: R.PASIKOWSKI;
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

348
Fall in love, 2010 olej, akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d. A. KASPRZAK, opisany l. g.: FALL IN LOVE / AK 2010;
estymacja: 3 400 - 4 100 zł