Oferta

Wystawa przedaukcyjna od: 01 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: +48 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Tadeusz Stefan KOPCZYŃSKI (1903 - ?)

68
Dzwonnica [Motyw włoski], 1934 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. p. d.: THADEE KOPCZYŃSKI 34
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Franciszek RUTKOWSKI (1892-1940)

69
Architektura olej, tektura; 47 x 68 cm;
sygn. p. d.: Fr. Rom. Rutkowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

70
Paczków - Widok z rynku na kościół Św. Jana Ewangelisty olej, tektura; 47 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / ACEDAŃSKA
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leopold PILICHOWSKI (1869-1933)

71
Dziewczynka z rumieńcem olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. g.: L.Pilichowski
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

72
Chłopczyk w foteliku olej, płótno, 61 x 38 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

73
Dziewczynka z przyjacielem olej, płótno; 70 x 47 cm;
sygn. l. d. J. Hrynkowski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Henryk HOLECKI (ur. 1928)

74
Niedźwiadek, 1970 olej, płótno; 77 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Holecki 70
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

75
Dziewczynka z misiem olej, płyta; 65 x 50 cm;
sygn. l. g. Sylw. Saski
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

76
Kobieta i niebieska książka olej, płótno; 87 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

77
Neapol olej, płótno; 55 x 74 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: K. Zieleniewski i dat.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Bronisław BARTEL (1887-1968)

78
W porcie, 1936 olej, płótno; 72 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: BBartel / 1936
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

80
Morze olej, płótno; 52 x 89 cm;
na odwrocie napis z potwierdzeniem autorstwa.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

81
Pejzaż z wydmami olej, papier naklejony na płótno; 56 x 69 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

82
Mglisty poranek nad wodą, 1894 olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 46 cm;
sygn. i datowany wraz z dedykacją l. d.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Maria GUNTNER-KAWALEROWICZ (1916-1996)

85
Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1949 olej, sklejka, 36 x 40 cm;
na odwrocie napis: Autor / Maria Guntner-Kawalerowicz / 1949
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Józef PASZKOWSKI (1892-1944)

86
sygn. p. d.: Józef Paszkowski / 1933
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

87
Martwa natura z owocami olej, tektura; 42 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. CHWIERUT
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

88
Kwiaty w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 58 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej pośrodku: Rzepiński
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

89
Peonie w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 68,5 x 85 cm;
sygn. p. d.: A. Wippel
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

B. SAPIERSKI, 1 poł. XX w.

90
Mimozy, 1935 pastel, papier szary; 47,7 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: B. SAPIERSKI / 1935 r.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Irena ŁUCZYŃSKA-SZYMANOWSKA (1890-1966)

91
Maki w wazonie, ok. 1960 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Łuczyńska Szymanowska
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

92
Kwitnące drzewo olej, tektura fakturowana; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

93
Modlitwa, 1924 olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

95
Łowiczanka olej, papier naklejony na karton; 40,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L. Stroynowski (ołówkiem)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

96
Stary Góral olej, płótno; 68 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: M. HANEMAN
estymacja: 6 400 - 7 700 zł

Salomon MAISNER (1886-1942)

97
Kobziarz olej, tektura; 32 x 24 cm ( w świetle ramy);
sygn. l d.: S.Maisner
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

98
Widok z pod Regli olej, tektura, 35 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / "WIDOK Z POD REGLI"
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

100
Pejzaż, 1961 olej, płyta pilśniowa; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1961.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Michalina KRZYŻANOWSKA (1883-1962)

101
Pejzaż z kwitnącym drzewem olej, tektura; 33 x 37 cm;
sygn. l. d.: Michalina Krzyżanowska
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan KARMAŃSKI (1887-1958)

102
Nad Wisłą, 1912 olej, płótno; 38 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: JKarmański 912
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Asta NIELSEN-FRITSCH, XX w.

104
Kózki na łące, 1931 olej, płótno; 28,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Asta Nielsen Fritsch / -31-
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

106
Halny, 1951 olej, tektura; 43 x 56 cm;
sygn. p. d.: ST.BIECHOŃSKI
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

110
Pejzaż olej, płótno; 69,5 x 115 cm;
sygn. l. d.: JGrubiński
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

111
Anioł ukazujący się dziewczynie [Zwiastowanie ?], 1914 olej, płótno; 35,5 x 56 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Pinx Kazim. Bieńkowski / rp. 1914.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

112
Los, 1911 olej, płótno; 33,5 x 51 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Pinx Kazim. Bieńkowski / r. P. 1911.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

113
Pejzaż - Na skraju lasu olej, sklejka; 42 x 50 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Arthur NIELSEN (1883-1946)

114
Pejzaż z sadzawką olej, płótno; 40,5 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: Arthur Nielsen (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

115
Staw, 1953 olej, tektura; 36 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 53
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

116
Drzewo olej, płótno; 50 x 46 cm;
sygn. p. d.: K.P.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ryszard POŚREDNIK (1919-2016)

117
Drzewa akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: RPośrednik (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Ryszard POŚREDNIK (1919-2016)

120
Kazimierz Dolny od strony Wisły akwarela, papier; 29 x 41 cm;
sygn. p. d.: RPośrednik
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Ryszard POŚREDNIK (1919-2016)

121
Pejzaż górski akwarela, ołówek, papier; 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stanisław JAWORSKI, XX w.

122
Zimowy las akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 37 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stanisław Jaworski
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

123
Pejzaż zimowy, 1940 olej, tektura fakturowana, 27,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. BRZOZOWSKA 1940
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

124
Wrzosowisko, 1969 olej, płótno; 70 x 99,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI 1969
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Adolf KAUFMANN vel J. ROLLIN (1848-1916)

125
Pejzaż z rzeką i sztafażem olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. p. d.: J. Rollin
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

128
Biały Dunajec olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO 2006 (długopisem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony - J. MINOROWICZ? - XX w.

130
Zimową porą, 1928 akwarela, papier; 47,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMinorowicz / 1928 (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł