Oferta

Wystawa przedaukcyjna od: 01 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: +48 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

1
Kompozycja kwiatowa [Kwiaty], 1928 akwarela, ołówek, papier żeberkowy; 46 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: LWyczółk 1928 (ołówkiem).
estymacja: 39 000 - 46 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

3
Pejzaż z drzewem olej, tektura naklejona na tekturę; 17,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

5
Portret młodej kobiety, 1909 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. g.: Sich 09
estymacja: 38 000 - 46 000 zł

Józef SIMMLER (1823-1868)

6
Portret mężczyzny olej, płótno; 64 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: - J Simmler / 1864
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

7
Portret rodziny olej, sklejka; 172 x 120 cm;
sygn. l. d.: z. pronaszko
estymacja: 40 000 - 49 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

8
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

9
Pieśń dudziarza, 1929 olej, płótno; 133,5 x 178 cm;
sygn. i dat. Sylw. Saski 1929
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Pautsch FRYDERYK (1877-1950)

10
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

12
Dziewczyna z czerwonymi koralami, 1936 olej, tektura; 36 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Z. J. / 936 (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

13
Noc listopadowa, 1957 olej, płótno; 81 x 101 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957 (?)
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

16
Trójka, 1954 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Krzyżak / 1954
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

17
Pędzący zaprzęg olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

22
Konie na popasie olej, sklejka; 30 x 44 cm;
sygn. p. d. Jan Kotowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

23
Szary dzień w Bronowicach olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rzepiński 52
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Stanisław Ignacy PORAJ FABIJAŃSKI (1865-1947)

26
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

27
Drewniany kościółek w Rajbrocie, 1952 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Chrzanowski Antoni / Rajbrot 1952 (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

29
Widok na Wawel czarny flamaster, papier; 28,3 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Szmul WODNICKI (XX w.)

32
Pejzaż miejski (Safed), lata 40. XX w. akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: [po hebrajsku] (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

33
Powrót z targu piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 25 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925)

34
Pejzaż podgórski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 39 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Antoni Pawlikowski (dwukrotnie powtórzona)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, włoski, XVII w.

35
Znalezienie Mojżesza - Szkic do obrazu sepia, gwasz, papier żeberkowy; 38,5 x 54 cm;
Nicolas POUSSIN (1594-1665) - naśladownictwo
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

36
Z wojen napoleońskich, ok. poł. XIX w. piórko, tusz, gwasz, papier naklejony na tekturę;
33,5 x 41 cm
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

37
Dwie karty ze szkicownika 1. Mickiewicz w zatoce krymskiej, 1927
2. Postać żołnierza
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

38
Zestaw trzech rysunków 1. Pałac na Wodzie, lata 40. XX w.
2. Widok na Zamek Królewski w Warszawie
3. Ulica Kamienne Schodki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

39
Widoki Warszawy - para prac, 1915 1. Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie
2. Dzwonnica przy kościele Św. Anny, widok z Mariensztatu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Emmanuel KATZ - zwany MANÉ-KATZ (1894-1962)

40
Utracone marzenia Stempenju - Ilustracja do powieści Szolem Alejchema „Stempenju” litografia barwna, papier; 49 x 65 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d.: Mané-Katz
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

43
Para w parku akwaforta, papier; 22 x 17,5 cm (kompozycja);
sygn. p. d.: Jahl (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

44
Cynie w wazonie, 1925 ołówek, papier; 32 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

45
Zestaw 16 rysunków ze szkicownika piórko, tusz, papier; 13 rysunków: 23 x 35 cm;
3 rysunki: 26 x 39,5 cm;
sygnowane: cyan
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

47
Akt kobiety i grający akwarela, gwasz, ołówek, papier; 50,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

48
Pisząca akwarela, gwasz, papier; 56 x 38 cm;
sygn. l. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jerzy SZWAJCER (JOTES) (1892-1967)

49
Zestaw 5 karykatur tusz, papier; format zbliżony do wymiaru: 30 x 22 cm;
każda z karykatur sygnowana u dołu: JOTES
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

52
Zestaw 8 rysunków ołówek, papier (jedna z prac na przełamanej tekturze);
format prac zbliżony do: 24,5 x 34 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Monogramista J. B. , XX w.

53
Studium aktu męskiego ołówek, węgiel, pastel, karton; 38,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.B.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Józef GĄDEK, XX w.

54
Portret mężczyzny z książką, 1925 akwarela, papier; 64,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. g.: Józef Gądek / Białystok 925
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz KAMASA (1924-2003)

59
Prace w ogrodzie olej, płyta; 46 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: T. KAMASA
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Władysław RUDLICKI (1876-1949)

60
Na kartoflisku, 1941 olej, sklejka; 55 x 57 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wł. Rudlicki 1941
estymacja: 2 900 - 3 300 zł

Józef KRZYŻAK (1900-1958)

61
Sianokosy, 1920 olej, płótno; 61 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20 / J. KRZYŻAK
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

62
Wypas owiec olej, tektura; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

64
Modlitwa olej, deska; 16 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: BR. JANOWSKA
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

66
Fala olej, tektura; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Roman LICHY, XX w.

68
Pejzaż nadmorski, 1948 olej, płótno; 61,5 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Roman Lichy / 1948 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

70
Pejzaż wiejski olej, płótno; 40,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: FWójcik
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

72
Portret kobiety olej, karton fakturowany; 47 x 33 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

75
Zamyślona kobieta pastel, papier; 33 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur Markowicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

79
Tyniec, 1941 olej, tektura; 54 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leszko / 1941
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

84
Przedwiośnie w Podgórzu [Składy solne w Płaszowie zimą], 1897 olej, karton; 28 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

86
Kwiaty w wazonie, 1960 olej, płótno naklejone na tekturę; 31,4 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Teslar / 1960
estymacja: 2 000 - 2 400 zł