Oferta

Wystawa przedaukcyjna od: 01 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: +48 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Cyprian Kamil NORWID (1821-1883)

1
Sybilla, 1864 akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 7,5 cm;
sygn. p. g.: C Norwid f. / 1864 (na płycie)
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

2
Męczennik, 1864 akwaforta, sucha igła, papier; 11,5 x 9,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: C. Norwid 1864
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

3
Pejzaż z drogą, 1884 ołówek, papier; 14 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 22/11 84 / Kossak
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

6
Falaises, ok. 1927 olej, płótno, 27 x 41 cm;
sygn. p. d.: Tadé Makowski
estymacja: 55 000 - 60 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

7
Ewa olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

8
Portret kobiety pastel, papier, 68 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

9
Obelisk na Place de la Concorde w Paryżu olej, płótno; 40,6 x 32,5 cm;
sygn. p.g.: Halicka
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

10
Szarża ułanów, 1918 olej, płótno; 72 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Bagieński 1918
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

11
Jeździec wschodni - szkic olej, płótno; 43 x 31 cm;
sygn. l. d.: W. Pawliszak (zatarta)
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

13
Na saniach, 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 54 x 76 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI - 1918.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

15
Dojeżdżacz, 1922 olej, płótno; 72 x 98 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Kotowski / 1922
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

18
Zaprzęg olej, tektura; 48 x 70 cm;
sygn. l. d.: JanKotowski (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Heinrich Maria STAAKMANN (1852-1940)

19
Jeźdźcy na stepie - para obrazów olej, płótno; 22,5 x 34 cm;
sygn. i dat.: H. Staakmann / M 22
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

20
Wypas koni olej, sklejka, 92 x 81 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek / 44
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

24
Ułan na koniu, 1927 tusz, papier; 49 x 39 cm w świetle passe partout
sygn. p. d.: E.Geppert 1927
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

25
Prawo pierwszej nocy olej, płótno; 50,5 x 71,5 cm;
sygn. p. d.: WT
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Emil LINDEMAN (1864 - ok. 1945)

26
Przygotowania do nocy świętojańskiej olej, tektura fakturowana; 36 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Lindeman
estymacja: 14 000 - 15 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

30
Pobudka, 1904 akwarela, papier; 48 x 36 cm (w świetle oprawy, owal);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski / 1904
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

31
Stasek pastel, tektura; 35,5 x 25 cm;
sygn. przy krawędzi, po lewej: St. Górski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, polski, XX w.

32
Huculska dziewczyna akwarela, papier;
56 x 46 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

33
Góral z fajką, 1897 akwarela, papier; 38 x 22 cm;
sygn. l. d.: JM 97 (? - słabo czytelnie).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

37
Wodogrzmoty, 1939 olej, płótno; 67 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: m. haneman 1939
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)

38
Drzewa nad wodą olej, płótno naklejone na tekturę; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

OLSZEWSKI, XX w.

45
Portret męski olej, tektura, 51 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: OLSZEWSKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni MICHALAK (1899-1975)

46
Portret profesora olej, tektura; 37 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: ANTONI MICHALAK
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Antoni MICHALAK (1899-1975)

49
Portret kobiety, 1966 ołówek, papier żeberkowy; 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Antoni Michalak / 1966
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

David OLERE (1902-1985)

52
Żydzi, 1979 ołówek, kredka, papier; 48,5 x 28 ,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d,: D. OLERE / 79
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

54
Brunetka, 1909? pastel, papier; 47 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g. M. Ichnowski / 1904 lub 9
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stefan BUKOWSKI (1878-1929)

55
Kobieta pastel, karton; 43,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bukowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski XIX

56
Postać mężczyzny akwarela, papier; 10 x 8,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany w dolnej części, pod passe-partout
estymacja: 900 - 1 000 zł

Henryk Krystian WIERCIEŃSKI (1876-1964)

58
Portret hrabiny Alicji Litow, 1933 pastel, papier naklejony na tekturę; 70 x 59 cm (owal);
sygn. i dat. p. d.: K.H. Wiercieński / 1933
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

59
Portret Zofii Gutkowskiej-Nowosielskiej, 1942 olej, płótno; 29 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

60
Koncert w atelier II, 1948 olej, płótno; 146 x 97 cm;
sygn. p. d.: T
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

KUDŁA, XX w.

61
Czekam, 1939 akwarela, gwasz, papier; 42,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: Kudła 39
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Francisco Rodríguez CLEMENT (1861-1956)

64
Skończony taniec olej, płótno; 94 x 114 cm;
sygn. l. d.: F. Rodriguez S. Clement
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

66
Terracina, 1938 tusz, papier; 32 x 44,2 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: StMrożewski / Terracina 38 (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

67
Nicea. Palmy na promenadzie o zmroku, ok. 1923 węgiel, papier; 29,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Hans VÖLCKER (1865-1944)

68
Pejzaż z jeziorami olej, płótno; 65,5 x 103 cm;
na odwrocie pieczęcie autorskie oraz papierowe nalepki.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

69
Motyw z Capri olej, karton naklejony na tekturę; 34 x 45 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

70
Jesienne ognisko na krakowskich Błoniach olej, płótno; 21 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

71
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie akwarela, papier; 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Piotr Tadeusz PIETRZYKOWSKI (1897-1960).

74
Kaplica Zygmuntowska - Katedra Wawelska, 1927 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: PIETRZYKOWSKI / KRAKÓW 1927
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

75
Widoki na Piotrków Trybunalski, lata 40. XX w. 1. akwarela, kredka, ołówek, papier; 27 x 29 cm (w świetle oprawy).
2. kredka, ołówek, papier; 27,5 x 23 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Antoni WILIŃSKI, XX w.

76
Widok na kościół św. Anny w Warszawie, 1931 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 23,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Wiliński 1931
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

77
Widok na kościół, 1917 tusz lawowany, pędzel, papier; 36 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: SN [monogram wiązany] / 9.IX.917 (ołówkiem)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1935)

78
Kościół św. Barbary w Krakowie akwarela, gwasz, papier; 35 x 25 cm;
sygn. l.d.: St. Fabijański
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz KUCIK (1902-1962)

82
Widok na stary kościół w Skrzyszowie pastel, gwasz, akwarela, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Kucik (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni MICHALAK (1899-1975)

83
Łazienki Królewskie w Warszawie, 1968 olej, tektura; 31 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Antoni Michalak 1968
estymacja: 5 000 - 6 000 zł