Juan CLARA AYATS (1875-1958)

403
Dziewczynka z bucikiem brąz patynowany, wys.25 cm. sygn. na stołeczku: Juan Clara
Cena wywoławcza. 5 000 zł

VOLTAS (XX w.)

404
Kobieta z papugą stop metali patynowany na brąz, podstawa betonowa z okładzina z beżowego marmuru, wys. 21 cm., sygn. na sukni i papudze: Voltas; ok. 1920-30
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Alexandre FALGUIERE (1831-1900)

405
Młodzieniec z kogutem brąz patynowany, kolista podstawa dołem z zielonego marmuru; wys. 35 cm. sygn. na podstawie: Falguiére
Cena wywoławcza. 4 500 zł

406
Dyskobol stop metali patynowany na ciemnozielono, wys. 37 cm. Niemcy (?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

407
Napoleon na koniu koń z patynowanego stopu metali, jeździec z mosiądzu, podstawa z zielonego marmuru; Polska (?), 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

408
Popiersie cesarza Franciszka Józefa stop metali patynowany na brąz, lakierowany; Od frontu na podstawie napis: I FERENCZ JÓZSEF; Rzeźbiarz węgierski (?), 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

409
Para papug brąz patynowany; wys. 25 i 27 cm. (wraz z podstawą) Niemcy, Austria (?) 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Z. CARESTIA (XIX/XX w.)

410
Kobieta w chuście Brąz patynowany; wys. 63 cm. Sygn. na podstawie: Z. Carestia
Cena wywoławcza. 15 000 zł

411
Św. Józef z Dzieciątkiem drewno nieznane (egzotyczne?), polichromowane i złocone; wys. 97 cm. Hiszpania, Portugalia lub Ameryka Środkowa (?), ok. 1730-1800
Cena wywoławcza. 8 900 zł

412
Ołtarzyk domowy drewno dębowe i nieokreślone, nie polichromowane; wys. 47 cm. Niemcy lub Austria (Tyrol ?), 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

413
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe, pierwotnie polichromowane; Niemcy Północne?, Prusy, Gdańsk?, 2. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 55 000 zł

501
Wazon - flet szkło niebieskie i mleczno niebieskie; wys. 62 cm; Wenecja, Murano, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

502
Kasetka szkło rubinowe, taśma mosiężna; 10 x 11 x 8 cm; Czechy?, 1. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

503
Paterka - kwiat szkło przezroczyste, różowe; Wenecja, Murano, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

504
Wazon secesyjny z pejzażem zimowym szkło barwione, pudry szklane, farby emaliowe; wys. 11 cm, średn. wylewu 10,8 cm; Francja, Nancy, firma Daum, ok. 1910.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

505
Wazon secesyjny szkło fioletowo rubinowe, iryzujące; wys. 13 cm, średn. wylewu 15 cm; Austro - Węgry, firma Loetz-Witwe, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

506
Wazon secesyjny szkło barwione w masie, wielowarstwowe, trawione; Francja, Nancy, w typie wyrobów firmy Emille'a Galle?, XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

507
Flakonik na pachnidła porcelana, naszkliwna czerwień żelaza; 6,7 x 6 x 3,5 cm; Japonia, XVIII/XIX w.?
Cena wywoławcza. 1 500 zł

508
Talerz dekoracyjny porcelana, farby naszkliwne; średn. 40,5 cm, głębokość 5,5 cm; Chiny, 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

509
Flakonik na pachnidła porcelana, podszkliwne kobalt, czerwień żelaza; wys. 8,2 cm, średnica 3,2 cm; Japonia, XVIII/XIX w.?
Cena wywoławcza. 1 500 zł

510
Kabaret - paterka deserowa Rosja, fabryka porcelany F. Gardnera w Wierbiłkach koło Moskwy (zał.1766), kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

511
Amfora z miniaturą: tancerka - motyl Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), lata 1849-1870.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

512
Faun grający na fletni Pana Dania, Kopenhaga, manufaktura królewska, model Christiana Thomsena (1860-1921), projekt z ok. 1903 r., realizacja późniejsza (l.30.XX w.)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

513
Figurka sokoła (pustułki?) Niemcy, Saksonia-Altenburg, fabryka porcelany (związana z wytwórnią F. A. Reinecke w Eisenbergu?), 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

514
Niedźwiedź polarny Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany Bing - Gröndahl, lata 60.XX w.
Cena wywoławcza. 3 700 zł

515
Talerz deserowy z plecionką i dekoracją kwiatową; Miśnia, 1773-1774 (tzw. Punktzeit )
Cena wywoławcza. 2 500 zł

516
Krawiec jadący na koźle Francja - Pary? - E. Samson ?, XIX/XX w., kopia rzeźby miśnieńskiej J. J. Kaendlera z ok.1740 r.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

517
Waza do grzanego wina, z podstawą, z widokami znad Renu i sentencjami; Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy und Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

518
Patera dekoracyjna z wieśniaczką i dziewczynką; Czechy, Trnovany, wytwórnia „Amphora”, Riessner, Stellmacher i Kessel, pocz. XX w. (1 ćw. XX w.)
Cena wywoławcza. 3 200 zł

519
Imbryk Kula Polska, Ćmielów, proj. Bogdana Wendorfa z ok. 1930 roku, realizacja powojenna.
Cena wywoławcza. 800 zł

520
Para flecików z dekoracją europejską: postać tancerza i tancerki; Holandia, Delft, warsztat Inde Porseleyne Fles okres Johannesa Harleesa, lata ok.1770-1795
Cena wywoławcza. 3 600 zł

521
Zegar porcelanowy z pasterką, owieczką i puttami; Mechanizm zegarowy: Berlin, pracownia Konrada Felsinga, poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

601
Para lichtarzy blacha miedziana srebrzona; Warszawa, firma Norblin i Co, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

602
Paterka secesyjna plater; wys. 8 cm, średn. 26,5 cm Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik (WFM), po 1910
Cena wywoławcza. 700 zł

603
Patera plater, szkło bezbarwne, matowe, z formy; Czechy, lata 30.XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

604
Cukiernica art deco Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych „Józef Fraget”, projektant Julia Keilowa (nr modelu 3947), ok. 1938
Cena wywoławcza. 5 000 zł

605
Sztućce do owoców dla 6 osób w etui srebro pr. 84 i metal złocony; Warszawa, 1905-1908, probierz Andrzej Wyrzykowski
Cena wywoławcza. 700 zł

606
Karafka szkło szlifowane; srebro; wys. 31,5 cm Niemcy, Hanau, Wolf und Knell, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

607
Wazon srebro pr. 3; wys. 23,5 cm, szer. 9 cm, głęb. 9 cm; waga 327g. Kraków, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

608
Talerz okrągły srebro pr. 2; waga 720 g.Warszawa, złotnik Władysław Marian Sadcza, sprzedawca Henryk Juwiler, ok. 1937
Cena wywoławcza. 2 300 zł

609
Papierośnica srebro pr. 84, wewnątrz złocone, niello; 120 g. Moskwa, 1882
Cena wywoławcza. 2 900 zł

610
Komplet do kawy i herbaty na tacy srebro pr. 2; waga 1905 g. Amsterdam, J. M. Van Kempen und Son, 1913, 1915 (taca), 1934 (dzbanek do kawy)
Cena wywoławcza. 6 500 zł

611
Paterka neobarokowa srebro pr. 13, 7 x 38 x 26,5 cm; waga 816 g; Wiedeń, złotnik "IW", 1837
Cena wywoławcza. 4 000 zł

612
Talerz okrągły srebro pr. 3, średnica 29,2 cm; waga 628 g. Warszawa, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

613
12 łyżeczek do herbaty i szczypce do cukru w etui; srebro złocone pr. 1; Paryż, złotnik Charles-Salomon Mahler, 1824-1838
Cena wywoławcza. 2 800 zł

614
Cukiernica z nakrywką srebro pr. 1 (950) z głowa Minerwy; waga 489 g. Paryż, Pierre Queille, po 1850
Cena wywoławcza. 3 800 zł

615
Para świeczników srebro pr. 800; waga 2300 g. Niemcy, Heilbronn, firma Bruckmann und Söhne (1803-1973); k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

616
Paterka srebro pr. 12; wys. 10 cm., szer. 38,7 cm, głęb. 23,5 cm; waga 427 g. Warszawa, lata 30-40. XIX w., złotnik Ludwik Nast.
Cena wywoławcza. 7 000 zł