Oferta

Kontakt w sprawie zleceń poaukcyjnych:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

2
Zestaw 5 drzeworytów z okresu 1951-1960 1. Karuzela
30,5 x 38 cm; sygn. p. d.: MJurgielewicz 1951 (długopisem);
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

3
Widok na kościół Paulinów na Skałce w Krakowie akwaforta, papier; 9,5 x 9,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p. d.: JRubczak (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

5
Drzewo litografia, papier; 53 x 42,5 cm (cały arkusz);
l. d. róg: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX
estymacja: 900 - 1 200 zł

William HOGARTH (1697-1764)

6
Zestaw 8 grafik Plansza 1 - 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Johann Friedrich FRICK (1774-1850), E. GILLY

9
Malbork - widoki zamku w 5 sekcjach 1) Brama prowadząca na zamek średni - Eingang zum mittleren Schlosse;
2) Korytarz pierwszej kondygnacji - Korridor in der ersten Keller Etage;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

14
Para, przed 1942 sangwina, akwarela, papier jasnobrązowy;
30,5 x 22,5 cm;
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

16
Czarny Staw pastel, papier; 48 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

17
Kobieta, 1911 pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. MARKOWICZ / 1911
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

18
39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

19
Żyd z tefilinem węgiel, pastel, papier jasnobrązowy; 30 x 30 cm;
sygn. p. d.: Arthur/ Markowicz
estymacja: 5 500 - 6 200 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

20
Żydzi studiujący Torę pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier;
30 x 32 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 5 500 - 6 200 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893-1962)

21
Wenecja - Wyspa San Michele - Cmentarz, 1930 pastel, tusz lawowany, papier; 45,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Lewensztadt 30; poniżej l. d. ołówkiem: Wenecja 4/IX/1930;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

22
Kobieta z kotem, 1949 piórko, sepia, akwarela, papier;
36 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

23
sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Jakub PFEFFENBERG (1900 - ok. 1943)

29
Pejzaż z domami, 1928 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

31
Martwa natura ze świątkiem, 1947 akwarela, gwasz, karton; 47,5 x 63 cm;
sygn. l. d.: W. Taranczewski 1947;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1896-1977)

33
Celerina zimą olej, tektura; 50 x 30 cm;
sygn. p. d.: Z.Schreter / Cellerina
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

34
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 200 000 - 250 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

35
Dzikie róże olej, tektura; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: KLAR;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Artysta nieokreślony chiński (XIX / XX w.)

36
Sceny dworskie - 3 plansze gwasz, papier ryżowy, jedwab; 21,2 x 33 na arkuszu 28,7 x 40,2 cm na arkuszu; 33 x 21 cm na planszy 40 x 28,7 cm 33 x 22 cm na arkuszu 40 x 28,8 cm;
estymacja: 2 000 - 2 100 zł

Stanisław SKOCZEŃ (ur. 1938)

301
Grand Bazaar, 1975 fotografia czarno-biała, brom, papier
64 x 50 cm;
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Teresa MURAK (ur. 1949)

302
Krzyż pielgrzymi, 2008-2010 wydruk komputerowy, papier; 20,5 x 25,4 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: TERESA MURAK i MATEUSZ REMBIELIŃSKI / KRZYŻ PIELGRZYMI 2008 - 2010 / (B) /
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Natalia LACH-LACHOWICZ (ur. 1937)

306
Forma platońska L, 1990 fotografia bromowa czarnobiała; 20,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: NATALIA LL;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Władysław RZĄB (1910-1992)

309
Ojciec z dzieckiem linoryt, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rząb
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Maciej ŚWIESZEWSKI (ur. 1950)

310
Cztery kompozycje figuralne akwaforta, papier, 74,5,x 53,5 cm (arkusz);
opisane i dat. u dołu ołówkiem: 1977, 1979, 1980 (dwie prace)
estymacja: 7 000 - 7 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

311
Trzy kobiety litografia, papier; 69,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein; l. d.: 21/75
estymacja: 2 100 - 2 500 zł

Ladislas KIJNO (1921-2012)

318
Kompozycja serigrafia, papier wym. 76 x 55,5 cm
sygn. p. d.: Kijno i numerowany l. d.: 111/180
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

321
Gorzów Wielkopolski, 2000 tusz, papier czerpany; 24 x 15 cm;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

323
Diabełek, 1937 ołówek, piórko, tusz, papier; 19 x 18 cm;
sygn. p. d.: "S Ż"/ 1937;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

324
Ukojenie węgiel, papier żeberkowy szary; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: S. ŻECH 79 ? - data słabo czytelna.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

328
Kompozycja, 1961 akwarela, papier; 35 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

330
Dom wśród drzew, 1955 gwasz, papier naklejony na tekturę, 37 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: M.JURGIELEWICZ 1955
estymacja: 3 400 - 3 600 zł

Magda Karbowiak BENEDA (ur. 1962)

335
Spacer olej, karton,
48 x 68 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: M. Beneda
estymacja: 3 200 - 3 500 zł