14 października 2020

Aukcja: 14 października, godz. 19.30

Zachęcamy do składania zleceń poaukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

301
Chcę odlecieć, 1997 kolaż, gwasz, ołówek, pastel olejna, papier; 23 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 1997 E.Rosenstein;
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

302
Podróż, 1997 technika mieszana ( olej, gwasz, tusz, plastikowa rybka), papier naklejony na sklejkę, ziarna słonecznika; 15 x 25 cm (wymiar całości kompozycji w świetle opraw
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

303
Bez tytułu, 1983 akwarela, tusz, długopis, papier; 32 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1983 E. Rosenstein (długopisem).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

304
Ptaki,1957 gwasz, papier; 63 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi: R 57.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

305
Zatrute morze, 1964 gwasz, papier; 29 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: lenica (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

306
Bez tytułu, 1992 akwarela, papier; 37 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 92 (długopisem);
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

307
Przedmiot, 1960 litografia, papier; 47 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: Przedmiot / JTarasin 60 (ołówkiem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

308
Ziewa królewiątko, a może zipie, 1983 tusz, piórko, akwarela, karton; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.B.83, u góry opisany: „ziewa KRÓLEWIĄTKO” „a” „może zipie”;
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945)

309
Kompozycja, 1996 kolaż, kredka, fotografia, akryl papier naklejony na karton; 58,5 x 49 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: T. Ciecierski 1996 / 9 (cyfra 9 skreślona).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Marek CHLANDA (ur. 1954)

310
Bez tytułu technika mieszana (kolaż, tusz, pastel, ołówek, gwasz), papier; 100 x 70 cm;
sygn. na odwrocie: CHLANDA (ołówkiem).
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Marek CHLANDA (ur. 1954)

311
Bez tytułu ołówek, pastel, kredka, papier czerpany; 87 x 60 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

312
Z cyklu Kąty Energetyczne 1975 - 1996 technika własna, papier; 49 x 60 cm (w świetle passe-partout);
opis autorski na odwrocie: J. Robakowski / z cyklu: Kąty energetyczne 1975 - 1996 / egz. autorsk
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

313
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
estymacja: 25 000 - 40 000 zł

Józef JAREMA (1900-1974)

314
G1-Relief 5, 1974 technika własna, płyta; 116 x 86 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: JJarema/ G1 Relief 5/ z wystawą w Mediolanie/ 1974 r./ CHER1=10 TAB (?)/ MUSEO.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

315
Bez tytułu olej, płótno; 70 x 51 cm.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Urszula BROLL-URBANOWICZ (ur. 1930)

316
Bez tytułu olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)

317
Sercowe uniesienie olej, płótno; 40 x 40 cm;
opisany na oprawie autorskiej (?) l. d.: SERCOWE UNIESIENIE p. d.: WITOLD DAMASIEWICZ.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

318
Miasto w deszczu olej, płótno; 40 x 40 cm;
opisany na oprawie autorskiej (?) l. d.: MIASTO W DESZU p. d.: WITOLD DAMASIEWICZ.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (1929-2019)

319
Tui, 1980 olej, płótno; 61 x 50 cm;
opisany na odwrocie: 'TUI' (LAKE ABOVE LAKE) / IRENEUSZ PIERZGALSKI / 1980 (czarną farbą) / JEZIORO NAD JEZIOREM (czerwonym flamastre
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

320
Pejzaż z anegdotą, 1967 olej, technika mieszana, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. KUNZ 67;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Henryk GOSTYŃSKI (ur. 1960)

321
Parkan, 1992 olej, emulsja, wosk, siatka metalowa na tekturze, praca oprawiona w dwie szyby; 115 x 85 cm;
dat. p. d.: 1992, sygn. na odwrocie p. d.: gost (flamastrem);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Henryk GOSTYŃSKI (ur. 1960)

322
Kłótnia - dwa portrety, 2016 akryl, kredka olejna, papier; 30 x 24 cm (wymiar każdej z prac);
każda praca sygn. i dat, p. d.: gost / "16 (ołówkiem) oraz opisana wzdłuż prawej krawędzi:
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

323
V-96, 1996 akryl, relief, płyta; 45 x 45 cm;
na odwrocie nalepka autorska pisana na maszynie z ręcznie wypełnionym tytułem, datą powstania i wymiarami: V-96 / 1996 / 45 x
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)

324
Spuren des Menchen XI, 1992 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: AIPIWARSKI 1992.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)

325
Spanischer mauer, 1994 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. l. d.: AJPiwarski 1994
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973)

326
Metro Paris, z cyklu: Metro, 2013 technika własna (akryl, ołówek, kredka), papier; 26 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: CZAJ / KOW / SKI / 2013 (ołówkiem), opisany l. d.: „
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Grupa THE KRASNALS

327
Minimal Art, 2008 olej, płótno; 73 x 50 cm;
opisany l. g.: minimal oraz p. d.: art.;
estymacja: 8 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Norman LETO (ur. 1980)

328
Szukając wyjścia, 2017 Photon Help Gift Compilation - To search for exit, szukać wyjścia;
olej, płótno; 120 x 160 cm;
estymacja: 13 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Monika SZWED (ur. 1978)

329
Bez tytułu pastel olejna, papier; 106 x 150 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Marek SOBCZYK (ur. 1955)

330
Kapitalizm naturalizm, 2007 tempera, płótno; 63 x 90 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: MAREK SOBCZYK '07 / KAPITALIZM / NATURALIZM (alfabet) 63x90 cm / temp. jajkowa.
estymacja: 28 000 - 34 000 zł

Paweł KOWALEWSKI (ur. 1958)

331
Dwaj mężczyźni urągają Bogu, 2008 serigrafia, pastel, papier, 65 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i num. u dołu: 2/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

332
Ostatnie słońce, 2017 tempera jajeczna, płótno; 60 x 80 cm;
opisana na odwrocie: Jarosław / Modzelewski / "Ostatnie słońce" / 60 x 80 / tempera / jajeczna.
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

333
Stragan olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygn. p. d.: T;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

334
Mała malarka - obraz wraz ze szkicem do obrazu - Szkic: węgiel, papier; 20 x 28 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: T;
- Obraz: olej, płótno; 56 x 69 cm.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

335
Biały rynek, 2018 olej, płótno; 73 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: 2018 / Franciszek / Maśluszczak;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

336
Kaplica Boimów we Lwowie olej, technika własna, płyta; 49 x 41 cm;
sygn. l. d.: E. Wolski-Tukan.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

337
Pejzaż z Norwegii z łódkami, 1988 olej, płótno; 85,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

ZAKRZEWSKI WŁODZIMIERZ (1916 - 1992)

338
Cicha uliczka, 1963 olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

TYMON NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

339
Widok Torunia, 1945 (obraz dwustronny) olej, płótno; 61 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

340
Nicea, 1984 akwarela, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: e. waniek 84 Nice (długopisem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Felicja PACANOWSKA (1907 lub 1915 - 2002)

341
Pejzaż miejski tempera, papier; 39 x 51cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Pacanowska.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk ZIEMBICKI - FANTAZOS (ur. 1944)

342
Martwa natura, 1975 olej, deska, 52 x 74 cm;
sygn. i dat. śr. d.: fantazos 75i (na krawędzi deski).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

OLSZEWSKI ZBIGNIEW (ur. 1955)

343
Pejzaż XXIII, 1987 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: 87 OLSZEWSKI ZBIGNIEW;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

344
Csongrad, Ek koz, 2016 akryl, olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: SV [w kwadracie];
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

345
Para, 1987 olej, płótno; 89 x 116 cm; sygn. i dat. l. g.: DUDA GRACZ 1987; na odwrocie napis: 1203/87 / 89 x 116;
Pochodzenie: z kolekcji prywatnej. Autentyczność obrazu
estymacja: 70 000 - 100 000 zł

Grupa THE KRASNALS

346
Made in Poland-Rewolucjonistki, 2013 olej, płótno; 150 x 150 cm; gł. 6,5 cm;
na odwrocie sygn. dat. i opisany: "MADE IN POLAND-REWOLUCJONISTKI " / 2013 / Whielki KRASNAL / THE KRASNALS;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 25 000 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

347
Kariatydy, 1979 olej, płótno, 100 x 85 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

348
Intymna rozmowa, 1979 olej, płótno; 70 x 59,5 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: ANNA GINALSKA 1979; oraz napis: WYSTAWA / "EROTYZM" / IV 1979 / PRYZMAT.’
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł