23 września 2020

Ponad 250 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

23 września 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

17.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
18.09 (piątek): 11:00 - 19:00
21.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
23.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Władysław Teodor BENDA (1873-1948)

1
Wojownicy powietrzni Polski - plakat z czasów Drugiej Wojny Światowej litografia, papier; 50 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: W. T. Benda.

Bolesław CYBIS (1895-1957)

2
Włościanka litografia barwna, kredka, papier; 51,3 x 36,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. (długopisem): Bolesław Cybis;

John Charles BROMLEY (1795-1839)

3
Polowanie na jelenia w Glenn Tilt według Edwina LANDSEERA (1802-1873)
mezzotinta, akwaforta, akwatinta, papier; 53 x 64 cm (w świetle passe-partout);

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

4
Wyjazd do miasta ołówek, kredka niebieska, papier; 23 x 33,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: JanKotowski;

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

5
Łazienki Królewskie, 1975 tusz, akwarela, papier; 44 x 65 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 75.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

6
Kobieta w ogrodzie, lata 30. XX w. olej, tektura; 27,5 x 35 cm;
na odwrocie pieczątka składu materiałów malarskich "St. Krawczyński Warszawa Chmielna 12".

Henryk HAYDEN (1883-1970)

7
Pejzaż z rzeką olej, tektura; 38 x 45 cm;
sygn. p. d.: Hayden.

Henryk HAYDEN (1883-1970)

8
Pejzaż ze ścieżką olej, płyta; 32,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: H. Hayden.

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

9
Śniadanie na trawie olej, płótno; 96,5 x 78,5 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert.

Edward HARTWIG (1909-2003)

10
Koła fotografia; 28,9 x 36,3 cm;
sygn. p. d.: EHartwig;

Magdalena ABAKANOWICZ (1930-2017)

11
Bez tytułu, 1985 technika graficzna mieszana, papier; 48 x 64 cm (wymiar płyty);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 85; 92/100.

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 - 2005)

12
On grafika komputerowa, papier;
79 x 59 cm (w świetle oprawy).

NATALIA LL (ur. 1937 r.)

13
Phisiology A zł, 1974 fotografia, płótno; 20,5 x 20,5 cm;

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

14
Portret olej, sklejka; 36,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy;);
sygn. i dat. p. d.: ŻECHOWSKI / 41.

Władysław HASIOR (1928-1999)

15
Gwiazda telewizyjna, 1986 asamblaż; 74 x 57 cm;
na odwrocie nalepka z pismem maszynowym: Władysław Hasior / Gwiazda telewizyjna / Zakopane '86 oraz słabo czytelny napis

Jan PAMUŁA (ur. 1944)

16
Bez tytułu, 1970 olej, płótno; 142 x 103 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN PAMUŁA / 1970.

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

17
Pejzaż leśny olej, tektura; 45 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1953.

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

18
Kompozycja, 1961 olej, płótno; 35 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: KOBZDEJ;

Bronisław CHROMY (1925-2017)

19
Madonna brąz patynowany, marmur; 40 x 9 x 12 cm.

Bronisław CHROMY (1925-2017)

20
Krucyfiks drewno, brąz patynowany; 97 x 68,8 x 16 cm.

Bronisław CHROMY (1925-2017)

21
Baranek kamień, brąz patynowany; 42 x 37 x 33 cm.

22
Para wazonów fajans delikatny, farby podszkliwne; 33 x 15 x 15 cm; drobne odpryski szkliwienia, i ceramiki przy podstawie jednego wazonu.
sygn. kobaltem na spodzie;

23
Wazon - z garnituru waz kominkowych fajans delikatny, kobalt podszkliwny; 46 x 22 x 22 cm; drobne spękania szkliwienia, nieznaczne ubytki przy podstawie i wylewie.
Holandia, XVIII w.

MIŚNIA

24
Filiżanka ze spodeczkiem porcelana, farby naszkliwne; filiżanka: 7,5 x 9,5 x 7 cm; spodeczek: 2,7 x 14 x 14 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnym na spodzie; okres Marcoliniego.

MIŚNIA

25
Talerz z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 3,5 x 24 x 24 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze z gwiazdką pod spodem.

ALBION

26
Teryna z pokrywą fajans delikatny, klaka; 16 x 28,5 x 27 cm; odprysk spodu kołnierza, krakelura;
sygn. na spodzie: Albion;

GARDNER

27
Para talerzy dekoracyjnych porcelana, farby naszkliwne, kalka, złocenie; 2,5 x 24,5 x 24,5 cm;
jeden talerz sygn. cyrylicą na spodzie brązem naszkliwnie: Fabrika / GARDNER / w Moskwie.

GŻEL

28
Samowar porcelana, farba podszkliwna, złocenie; 26 x 17 x 16 cm;
sygn. zielenią podszkliwnie: Gżel [cyrylicą] / HANDPAINTED / in USSR;

29
Para wazonów z dekoracją kwiatową ceramika, farby podszkliwne, naszkliwne; 24[23] x 13 x 13 cm;
na spodzie kobaltem podszkliwnie oznaczenia chińskie;

SORLEY

30
Zestaw do herbaty, 2 poł. XIX w. srebro, heban; waga całk. 1 136 g;

Kazimierz KLIMASZEWSKI (czynny ok. 1830-1856)

31
Para świeczników srebro pr. 12; 19,5 x 9,3 x 9,3 cm; waga 526 g;
sygn., cecha probiercza, miejska na boku stopy: K. Klima/szewski, 12 ,[baranek], Warszawa;

WILKENS & SÖHNE (czynni od 1810)

32
Paterka podwójna srebro próby 800 cechowane (800, półksiężyc w kwadracie - znak handlowy firmy Wilkens, sprzedawca -W.STEENAERTS ? w prostokącie, nr fabryczny 44193);

NORBLIN

33
Para koszyków do szklanek tzw. podstakanników plater na mosiądzu; 9,5 x 10,3 x 7,5 cm;
sygn. na spodzie: łabędź / NORBLIN / GALW. / WARSZAWA / 8. 7.

34
Lampka biurkowa z ruchomym abażurem mosiądz złocony, marmur, szkło; 33 x 16,5 x 10 cm; drobny odprysk marmuru podstawy oraz szkła klosiku.
Polska, okres międzywojenny.

35
Zegar konsolowy w typie Boulle'a drewno, blacha mosiężna, szylkret, brąz złocony; zegar: 51 x 28 x 16 cm; konsola: 29 x 34,5 x 19 cm;
tarcza z cyframi arabskimi;

36
Jeździec na koniu - zwieńczenie nieokreślonego obiektu mosiądz; 39,5 x 11,5 x 9 cm.
Afryka Północna?, XIX w.

37
Figura kobiety z dzieckiem kość słoniowa; 34 x 12 x 10 cm;
na spodzie wyryte oznaczenia autorskie; ok. poł. XIX w

38
Postument - słupek drewno, gipsatura, pozłota, werniks; wys. 121 cm, średnica blatu 29 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.

39
Stolik art déco z marmurowym blatem drewno, marmur zielony, żyłkowany; 61 x 70 x 70 cm;
okres międzywojenny;

40
Szafka pomocnicza art déco mahoń; 63 x 61 x 35,5 cm;
sprawne zamki z kluczykami (2 szt.); dwie pary drzwiczek, szklana tafla na blacie;

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914) - wg

101
Sprawa u wójta - reprodukcja; chromolitografia, papier; 38,5 x 92 cm (w świetle oprawy);
pod obrazem p. d.: J. Chełmoński pinx;

J. WOLF, XIX W.

102
Para sokołów złocistych litografia ręcznie kolorowana, papier; 53 x 41 cm (w świetle passe-partout);
l. d. napis: Drawn from Nature by J. Wolf, London 1868.;

Albert Henry PAYNE (1812-1902)

103
Kotlina Jeleniogórska, 1840 staloryt kolorowany akwarela, papier; 51,5 x 36,5 cm (w świetle ramy);
w bordiurze widoki zamków i pałaców;

Artysta nieokreślony (XIX w.)

104
Po polowaniu, 1850 akwaforta, papier; 24 x 39 cm (w świetle passe-partout);
Europa Zachodnia, poł. XIX w.

Artysta nieokreślony

105
Targ koński grafika, papier; 25 x 36 cm;
sygn. l. d.: A. G. H.

Maria WERTEN [WERTENSTEIN] (1888-1949)

106
New Toys, ok. 1930 litografia barwna, papier; 42 x 32 cm. na papierze 50 x 35 cm;
sygn. l. d. na kamieniu: Marja Werten;

Artysta nieokreślony

107
Na drodze z Sankt Petersburgu do Moskwy staloryt, papier; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout);
wyimek z gazety.

Artysta nieokreślony

108
Types caucasiens druk, papier; 24 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
wyimek z gazety.