09 września 2020

Aukcja: 9 września, godz. 18.00

Przypominamy, że wszystkie niesprzedane pozycje są nadal dostępne.
Zachęcamy do składania ofert.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

CESARSKA MANUFAKTURA PORCELANY W WIEDNIU

616
Talerz z dekoracją kwiatową deutsche Blumen oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne; średn. 25,5 cm;
Wiedeń, 3. ćw. XVIII w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

617
Półmisek owalny z dekoracją kwiatową deutsche Blumen oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne, złocenia; owal 33 x 25,5 cm;
Wiedeń, 4 .ćw. XVIII w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

618
Para wazonów z przedstawieniami Tyrolki i Turczynki oraz gałązkowymi uchwytami porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 44,7 cm; Nieustalona wytwórnia europejska, Francja ?, Niemcy?, 2. poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

619
Półmisek z dekoracją kwiatową deutsche Blumen oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne; średn. 30,5 cm;
Wiedeń, 4. ćw. XVIII w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

620
Półmisek z dekoracją kwiatową oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne; średn. 30,5 cm;
Wiedeń, 4. ćw. XVIII w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

EDME SAMSON

621
Para wazek z pokrywami, z dekoracją emaliową, kwiatową i herbami, w typie chińskiej porcelany eksportowej (Armorial Style) porcelana, farby naszkliwne, biała farba emaliowa (wypukła), złocenia, oprawa srebrna;
wys. 21,5 cm; Francja, Paryż, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

701
Żardiniera ażurowa plater cechowany, szkło; wys. 12 cm, szer. 39 cm, głęb. 13 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATEROWANYCH J. FRAGET (firma czynna 1824-1944)

702
Para świeczników plater cechowany, wys. 21,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm;
Warszawa, 2 poł. XIX w. (przed 1896).
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

NORBLIN & CO (firma czynna 1819-1944)

703
Lustro toaletowe plater na miedzi cechowany, drewno, szkło; wys. 32,5 cm, szer. 26 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

NORBLIN & CO (firma czynna 1819-1944), projekt Julia KEILOWA (1902-1943)

704
Cukiernica art déco plater cechowany, wys. 11,5 cm, szer. 15 cm, głęb. 10 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

SPÓŁDZIELNIA PRACY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO IMAGO ARTIS (czynna 1947-1998)

705
Puchar w kształcie rakiety plater cechowany, bakelit, mosiądz; wys. 35,5 cm, szer. 10 cm, głęb. 10 cm.
Kraków, lata 60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

706
Patera secesyjna srebro próby 84 cechowane; wys. 6 cm, szer. 36 cm, głęb. 26 cm; waga 520 g.
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

707
Solniczka łódkowata srebro cechowane, wys. 10 cm, waga 56 g.
Niemcy?, Śląsk?, pocz. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Robert STEWART (firma czynna od 1835)

708
Imbryk do herbaty srebro cechowane, wys. 15,5 cm, zer. 25,7 cm, głęb. 11,7 cm; waga 475 g.
Glasgow, 1905
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

709
Cukiernica skrzynkowa srebro częściowo złocone cechowane, wys. 10 cm, szer. 12 cm, głęb. 9,5 cm; waga 473 g.
Warszawa, 1899-1904
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

710
Para świeczników srebro próby 12 cechowane, wys. 28,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm; waga 636,8 g.
Polska, Warszawa?, ok. 1850
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

711
Cukiernica srebro próby 3 cechowane, wys. 16,5 cm, szer. 17 cm, szer. 15,4 cm; waga 540 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828 - 1864, firma do 1939)

712
Paterka srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane; waga 500 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

713
Filiżanka do kawy ze spodkiem, z herbem Ślepowron srebro częściowo złocone próby 1 (950) cechowane; waga 139 g.
Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

714
Kubek srebro próby 12; wys. 6 cm, średnica 5,9 cm; waga 51 g.
Polska, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

715
Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane, waga 141 g.
Kraków, 1922-1932
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

716
Cukiernica skrzynkowa srebro cechowane, waga 395 g.
Berlin, lata 20.-30. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Teodor WERNER - WERNER I SKA (spadkobierca K.F. Malcza, czynny 1864-1902, firma do 1939)

717
Patera srebro próby 84 cechowane, waga 788 g.
Warszawa, 1876.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

John SCHOFIELD (czynny 1776- 1796)

718
Świecznik klasycystyczny srebro próby 930, waga 714 g.
Londyn, 1789/1790
estymacja: 4 300 - 5 200 zł

719
Para paterek z herbami srebro niecechowane próby ok. 800; wys. 14 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 3 cm; waga 203 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

801
Naszyjnik z rubinami sznur fioletowo-różowych rubinów naturalnych z wisiorem w formie czerwono-różowego rubinu;
oprawa kamieni - srebro pr. 0.950, masa całkowita 15.770 g.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

802
Broszka - kamea owalny portret kobiety z profilu wyrzeźbiony na muszli, dekoracja w formie filigranu,
złoto pr. 0.375, masa całkowita 9.120 g.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

803
Naszyjnik z rubinami 58 szt. rautów diamentowych oraz 10 szt. rubinów fasetowanych;
oprawa kamieni srebro, złoto pr.0.750; Francja, 1900-1910.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

804
Kolczyki z koralem 2 szt. okrągłych korali naturalnych, złoto pr.0.583, masa całkowita 3.530g.
Wyrób został wykonany w latach 1950 - 1960.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

805
Pierścionek z granatem owalny granat fasetowany oraz 12 szt. pereł słodkowodnych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 2.950 g. Wyrób został wykonany w latach 20-tych XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

806
Bransoleta złota 2 szt. granatów naturalnych, srebro złocone, element głowy i ogona - złoto pr. 0.750;
Francja, 1910-1920.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

807
Pierścionek z szafirami 3 szt. fasetowanych szafirów naturalnych oraz 8 szt. rautów diamentowych;
oprawa kamieni srebro, złoto pr.0.750.; lata 1900-1910.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

808
Kolczyki z kameą owalne portrety kobiet z profilu rzeźbione na muszli,
dekoracja w formie filigranu,
złoto pr.375,
masa całkowita 2.300 g.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

809
Naparstek u nasady okrągły agat w szlifie kaboszon (pęknięty) z moletowaniem, złoto pr. 0.585.
Wyrób został wykonany na pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

810
Broszka złota u nasady diament o masie ok. 0.035 ct (Si1/E-G), złoto pr.0.585, masa całkowita 3.110 g.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

811
Bransoleta złota złoto pr. 0.750, masa całkowita 139.500 g.
Wyrób został wykonany w latach 20-tych XX w.
estymacja: 38 000 - 46 000 zł

812
Pieczęć z herbem Leliwa hrabiów Tyszkiewiczów lub Tarnowskich brąz złocony, kość; pole pieczętne 2,1 x 1,9 cm; wys. z trzonkiem 8,5 cm.
Polska, ok. 1830-1850
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

813
Oprawa Dzieł Zebranych Voltaire’a z Superexlibrisem króla Stanisława Leszczyńskiego skóra, tłoczenia, złocenia; papier; 22,5 x 15 x 3,5 cm.
Francja, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

814
Para świeczników brąz; wys. 15,5 cm.
Hiszpania? Maghreb?; XVII/XVIII w.?
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

815
Moździerz z tłuczkiem brąz; wys. 12,5 cm, średnica 22,2 cm.
Europa Zach.?, XVII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

816
Para lichtarzy mosiądz, odlew; wys. 19 cm;
Europa Środk., Polska?; XVIII/XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

817
Podtalerz cyna, śr. 33,5 cm.
Niemcy?; XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Teofil STUDNICKI

818
Puzderko z nakrywką w stylu zakopiańskim drewno, z dekoracją snycerską,
Polska, Zakopane; lata 20. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

WARSZTATY KRAKOWSKIE (czynne 1913-1926)

819
Pudełko na znaczki pocztowe drewno batikowane,: 2,7 x 16 x 5,3 cm.
Kraków, 1913-1926
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

820
Para ramek zakopiańskich do fotografii drewno podrzeźbiane, częściowo barwione; wymiary: 24 x 19 cm i 23,5 x 19 cm.
Polska, Zakopane; lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta polski - Monografista L.B. (XIX/XX w.)

821
Harnaś płyta drewniana czerniona, z rytym przedstawieniem postaci; 36,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: wyk. LB.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jonas SCUTELUS (1603-1664)

822
Mapa Dolnego Śląska, z herbami Śląska i Rzeczpospolitej miedzioryt kolorowany, papier; 49 x 58,5 cm (arkusz).
Wyd. ok. 1650 [Joannes Blaeu (1598-1673), Atlas „Theatrum Orbis Terrarum”]
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Jonas SCULTETUS (1603-1664), Johannes van den AVEELE (1655-1727) - rytował

823
Mapa Księstwa Wrocławskiego miedzioryt kolorowany, papier; 50,5 x 60 cm (arkusz).
Amsterdam, wyd. Gerard Valck i Petrus Schenk, po 1686
estymacja: 1 700 - 2 000 zł