09 września 2020

Aukcja: 9 września, godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Oferty poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

301
Trucizna - Poison, 1965 technika mieszana (tempera, kredka), papier naklejony na płytę; 24 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein / 1965;
Obraz eksponowany na 8. Biennale Sztuki w Sao Paulo, 1965, obraz wymieniony w katalogu wystaw. estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 55 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

302
Kompozycja morska, 1967 olej, tektura; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: Erna Rosentein / Kompozycja morska / 1967.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

303
Bez tytułu, 1966 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Rosenstein / 1966.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

304
Kompozycja technika własna (olej), arkusz papieru ściernego naklejony na płytę; 49,5 x 115,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: J. Kraupe.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

305
Kompozycja, 1976 akryl, relief, płyta pilśniowa; 22 x 22 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1976 / H. Stażewski oraz stempel wywozowy z numerem poniżej, ponadto liczne nalepki.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

306
Kwiat, 1998 olej, płótno; 60 x 52 cm;
sygn. p. d.: J. SIENICKI;
estymacja: 33 000 - 38 000 zł

Ryszard GRZYB (ur. 1956)

307
Modlitwa o dobry sen, 2016 akryl, płótno; 80 x 120 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

308
Bez tytułu, 2019 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2019 / Acrylic on canvas / 50 x 50.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

309
Biskup LEFEBRE - cykl 4 obrazów, 1999 olej, płótno; 81 x 38 cm (każdy);
opis autorski na odwrocie każdej z prac:
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

310
Zima stulecia, 2007 akwaforta, akwatinta, papier; 39,4 x 27,6 cm (wymiar odbitki), 63,2 x 43 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: SROKA 2007 (na płycie) oraz opis autorski u d
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

311
„Postęp” - szkic kompozycji scenograficznej? tusz, piórko, tusz lawowany, ołówek, papier; 20,4 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T Kantor (flamastrem).
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

312
Akt, 1993 serigrafia, papier fakturowany; 45,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana: 23/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem, zakreślone).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

313
Radiogram - Portret II, 1973 litografia barwna, papier; 65 x 34,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d. Lebenstein 73 (ołówkiem), l. d.: 63/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Antoni FAŁAT (ur. 1942)

314
Ona, 1989 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: ant. Fałat 20 II 1989.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

315
Żołnierki tempera, papier; 50,5 x 40 cm;
sygn. l. d.: ŚWIERZY.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

316
Para grafik 1. Prywatna plaża Panny Niny, 1979 - litografia barwna, papier; 2. Szanuj tajemnicę istnienia jednostki ludzkiej, 1973 - litografia barwna, papier;
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

317
Kroki we mgle, 1971 litografia barwna, papier; 76,5 x 54 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu po środku: Epr. d'a "Kroki we mgle" Lucjan Mianowski 71;
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

318
To samo, zawsze inaczej, 2020 olej, płótno; 100 x 140 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ ZWIERZCHOWSKI TO SAMO, ZAWSZE INACZEJ / ol./pł, 100x140 . 2020.
estymacja: 25 000 - 32 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Marcin BOGUSŁAWSKI (ur. 1980)

319
Pejzaż, 2000 technika własna (olej, tempera), tektura naklejona na płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Bogusławski;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

320
Struktury XXIV, 2019 technika mieszana, płyta; 100 x 100 cm;
na odwrocie opis: MAREK PALUCH / "STRUKTURY XXIV" / 2019. / MIX MEDIUM /.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Julian STAŃCZAK (1928-2017)

321
Kompozycja serigrafia barwna, papier; 63 x 63 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i ed. u dołu: 84/175 / JStańczak (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

322
Rys. 7 c.d., 1973 flamaster, ołówek, papier; 29 cm x 21 cm;
estymacja: 4 000 - 6 500 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

323
Źródło, 2020 technika własna, papier; 28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Marian Bielawka 2020 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

324
Prześwity, 2020 technika własna, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M Bielawka 2020 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

325
In Front of the Sun, 1967 litografia, papier; 56,5 x 40 cm (wymiar kompozycji), 64 x 45 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i ed. u dołu: 53/80 Witopld K. 67 (ołówkiem); nakład: 53/80.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

326
Dedal i Ikar, 1965 brąz patynowany, wys. całkowita 73 cm; szer. 64 cm;
sygn. u dołu rzeźby: MKonieczny, poniżej numer odlewu: 2/8;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

327
Bażant brąz patynowany, kamień; 50 x 101 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

328
Bażant brąz patynowany, kamień; 54 x 103 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jan STĘPKOWSKI (1952-2011)

329
W okowach, 1993 drewno, wys. 84 cm, podst.: śr 24 cm;
sygn. i dat.: J. Stępkowski 1993.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Eugeniusz MOLSKI (ur. 1942)

330
Głowa ceramika, szkliwiona; wys. 32 x 21 x 10 cm;
z boku sygn. i opisany szkliwem: EWIE I KUBIE / E.MOLSKI.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

331
Pejzaż z rzeką, 1909 olej, płótno; 36 x 44,5 cm;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

332
Akt kredka, papier; 25,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tymon (ołówkiem).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961)

333
Postać schylona VII, 1989 kredka, węgiel, ołówek, karton; 70 x 50 cm; sygn. i dat. śr. d.: A.Roszkowski 89;
opis autorski na odwrocie: ALEKSANDER ROSZKOWSKI / "POSTAĆ SCHYLONA" VII 1989
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur.1948)

334
Gdy przestanie padać deszcz, 1979 olej, płótno nabite na deskę; 19 x 36 cm;
sygn. i dat. l. g.: FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK 1979.;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

HENRYK WANIEK (UR. 1942)

335
Nobliwa staroć okraszona nowym czasem olej, płótno naklejone na deskę; 42 x 37 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: NOBLIWA STAROĆ (1971) / OKRASZONA NOWYM CZASEM / GRZEGORZOWI MORYCIŃSKIEMU / HE
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jerzy FLISAK (1930-2008)

336
Nie chce z nami tańczyć, 1953 akwarela, piórko, tusz, papier; 29 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Flisak 53;
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)

337
Kopernik, 1973 druk artystyczny, papier; 41,5 x 38,5 cm (wymiar kompozycji), 48 x 45,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji: Szukalski / 3 / XII / 1940 (d
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Józef PAKULSKI (1900-1975)

338
estymacja: 800 - 1 000 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

339
Scena antyczna, 1997 kredka, cienkopis, akwarela, papier; 43 x 60,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: TOMASZ KAZIKOWSKI oraz TK [monogram wiązany artysty] 1997.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

340
Bez tytułu, 2008 tektura, pastel, długopis, akryl, tempera; 42 x 36 cm (w świetle passe partout) sygn. p.d.: PRUSKI 08;
estymacja: 2900 -3500 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

341
Akt, 1983-2011 papier, alufia; 54,5 x 38 cm w świetle passe partout; sygn. p. d.: PRUSKI;

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

342
Kobieta linoryt, papier; 48 x 27,5 cm (wymiar kompozycji), 63,5 x 47 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu ołówkiem: lino., art prof DAWSKI (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

343
Akt męski, 1977 ołówek, papier, 41 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 20.4.77 / SZ (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 4 800 zł

Urszula BROLL (1930-2020)

344
Portret tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Broll (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Urszula BROLL (1930-2020)

345
Portret tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Urszula BROLL (1930-2020)

346
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Marek GRABOWSKI (ur. 1955)

347
Bez tytułu, 1993 pastel, papier; 38,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: M.Grabowski '93 (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

348
Autoportret, 1962 tusz lawowany, ołówek, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Panek / 62.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł