Pierre-Henry FAVIER (czynny 1824-1871, firma działająca do 1976)

714
Świecznik srebro cechowane; waga 671 g.
Paryż, 3 ćw. XIX w. (przed 1871)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Stanisław WESTWALEWICZ (czynny 1821-1842)

715
Cukiernica srebro próby 12 cechowane; waga 567 g.
Kraków, lata 30. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

716
Świecznik srebro cechowane; waga 328 g.
Niemcy?, ok. 1820
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aleksander KORDES (czynny 1826-1876)

717
Paterka z pałąkiem srebro próby 84 częściowo złocone, cechowane; waga 250 g.
St Petersburg, 1862
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

718
Serwis do kawy i herbaty srebro próby 950 cechowany; waga 2606 g.
Stany Zjednoczone Ameryki, 2 ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

719
Dzbanek neorokokowy srebro cechowane; waga 1004 g.
Austro-Węgry ?, lata 70. - 80. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

720
Łyżka wazowa srebro cechowane; waga 290 g.
Paryż, 1783-1789
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

BRACIA HEMPEL (firma czynna w latach 1894-1944)

721
Komplet sztućców na 6 osób (30 sztuk) srebro próby 3 cechowane, waga 1222 g (bez noży).
Warszawa, ok. 1930.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

722
Dzban do wody srebro cechowane, waga 1007 g.
Paryż, 1774-75.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

723
Cukiernica srebro cechowane próby 84 cechowane, waga 331 g.
Warszawa, 1899-1904
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

WILLIAM GALE (1799-1867) dla TIFFANY & CO (zał. 1837)

724
Komplet do herbaty srebro cechowane, waga 1656 g. Nowy Jork, 1853-1867.
Na polskim rynku antykwarycznym wczesne wyroby sygnowane przez Tiffany’ego są wielką rzadkością.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

801
Para świeczników art déco biały metal; wymiary: 16,5 x 27 x 8 cm.
Polska?; lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

802
Tłok pieczętny z herbem książąt Woronieckich srebro pr. 2, grawerowane i cyzelowane, agat;
Francja, około 1880-1914
estymacja: 4 200 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

803
Dzban secesyjny na wino cyna platerowana, szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. 37,5 cm.
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

804
Wazon - pamiątka historyczna z okresu 1914-1918 miedziana łuska pocisku artyleryjskiego; srebro; wys. 36 cm.
Polska. po 1918.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

805
Ryngraf konfederacji barskiej blacha miedziana, farba; 28,5 x 20,5 cm.
Polska, 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Henri Honoré PLÉ (1853-1922) - rzeźba

806
Lampa na biurko, elektryczna brąz, szkło bezbarwne, matowione, nitkowane; wys. 54 cm; sygn. na podstawie: Henri Plé;
Europa Zachodnia, Francja?, Belgia?; pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

807
Puchar z pokrywą, neomanierystyczny brąz złocony; wys. 26 cm, średnica 11,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Guillaume de L`ISLE (1675-1726), Philippe BUACHE

808
Mapa Polski z roku 1703 miedzioryt kolorowany, papier żeberkowy; 54,2 x 74,5 cm (wymiar arkusza);
Francja, Paryż, 1745.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Manufaktura Cesarska w WERSALU

809
Pałasz kawalerii francuskiej - kirasjerów, wz. AN-XI, w pochwie Stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 96,5 cm; dł. całk. 112 cm; dł. w pochwie 117 cm.
Francja, ok. 1813 (lub później)
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

810
Mitra duchownego prawosławnego, w pudle tekturowym tektura, tkanina jedwabna, pasmanteria z nicią metalową, srebrzoną, cekiny, szklane paciorki,
Rosja? Ukraina?; XX w.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

811
Ikona - Św. Aleksy - Aleksander Newski tempera na desce; 80,5 x 53,7 x 3,4 cm;
Rosja, XIX / XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

812
Ikona na ufundowanie monastyru tempera na desce, 13,3 x 11 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

813
Trzech Starowierców tempera na desce; 36 x 30,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

814
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce, złocenia; 66,5 x 54,2 x 7,8 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

815
Ikona - Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa tempera na desce; 41,4 x 29,8 x 1,7 cm.
Ukraina, XIX / XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

816
Ikona - Ukrzyżowanie i Czterej Ewangeliści tempera na desce; mosiądz - odlew; 44,5 x 37,5 cm.
Rosja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

817
Kobierzec typu tekke wełna; 310 x 203 cm.
Azja Centralna, Turkiestan, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

818
Kobierzec typu tekke wełna; 220 x 173 cm.
Azja Centralna, Turkiestan; pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

BRUNSVIGA MASCHINEN WERKE - GRIMME NATALIS & Co -A-G

820
Maszynka do liczenia na korbkę (Arytmometr) metal, ebonit; wys.13 cm, szer. 30 cm, głęb. 14,5 cm.
Niemcy; Firma BLOCK-BRUN- Warszawa (sprzedaż); lata 30.XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

821
Lustro ścienne drewno lipowe, snycerka, złocenie; tafla lustrzana; 95 x 120 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Zegarmistrz FRANCIS WELLS (czynny po poł. XVIII w.)

822
Zegar szafowy, podłogowy obudowa: mahoń, intarsja, szkło; mechanizm: mosiądz, brąz, stal; wys. 240 cm; szer. 70 cm; głęb. 34 cm.
Anglia, Londyn, po poł. XVIII w.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

901
Kołyska w stylu zakopiańskim świerk; 29 x 83 x 38 cm.
Podhale, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

902
Taboret w stylu podhalańskim drewno; wys. 41 cm, szer.42 cm, głęb. 33 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

903
Stolik do gry w stylu klasycyzującym fornir mahoniowy; 94 x 46,5 x 82 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

904
Krzesła w stylu neorenesansowym - 6 sztuk orzech; 104 x 47 x 45 cm.
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

905
Fotel do stołu, w stylu klasycystycznym mahoń, ozdobiony intarsjowanymi ornamentami (laseczkami, rozetami, kampanulą); 126 x 61 x 54 cm.
Anglia (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Jindřich HALABALA (1903-1978) - projekt; UP Zawody, Brno- fabryka mebli w Brnie- wykonanie

906
Stół - tzw. „Pająk”, ok. 1950 fornir orzech i palisander; 75 x 115 x 80 cm, wkład 58 x 80 cm.
Czechosłowacja, ok. 1950.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

907
Para foteli - uszaków w stylu neorokokowym orzech; 113,5 x 72 x ok. 80 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 1 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

908
Komoda art déco, ok. 1950 orzech; 82 x 92,5 x 43,7 cm.
Francja, ok. 1950.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

909
Szafka pomocnicza (nocna?) art déco fornir: jesion, róża (na obrzeżach); 56 x 55 x 40 cm.
Polska, ok. 1925-1930.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

910
Stół art deco fornir: orzech; 78,5 x 146 x 96,2 cm, dwa wkłady 48 x 96,2 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

911
Etażerka w stylu Ludwika Filipa mahoń; 180 x 83 x 42 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

912
Kufer podróżny sosna; 47,5 x 70 x 43 cm.
Europa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 600 zł

913
Skrzynia w stylu ludowym drzewo egzotyczne, 40,3 x 78,5 x 36,5 cm.
Europa Wschodnia lub Azja, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

914
Sekretera w stylu biedermeier dębowa, fornirowana orzechem, intarsjowana; 217 x 113 x 59,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830-1835
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł