27 maja 2020

Aukcja: 27 maja , godz. 18.00

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.
Niesprzedane pozycje są nadal dostępne

Aby obejrzeć obiekty, zachęcamy do wcześniejszego umówienia się z jednym z pracowników Domu Aukcyjnego: od poniedziałku do piatku w godzinach 12-18.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel. +48 607 722 744

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1
Modnisie - Modele kapeluszy piórko, tusz, papier;
38 x 26,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

2
Autoportret z książką kredki, papier;
18,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Ryszard PRAUSS (1902-1955)

3
Imaginacje na temat średniowiecznej architektury - cztery rysunki Zestaw 4 rysunków w jednolitej oprawie, papier;
28 x 40 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

4
Kościółek w Rudawie pod Krakowem, 1905 ołówek, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

5
Wiosna albertotypia, karton; 30 x 25 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: R.Kochanowski 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

6
Władysław Biały heliograwiura, karton;
30 x 23 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 600 zł

Stanisław WOLSKI (1859 -1894)

7
W czasie wojny albertotypia, karton; 19 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: Stanisław Wolski 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł

Czesław JANKOWSKI (1861-1941)

8
U podnóża sztuki albertotypia, karton; 30 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Czesław Jankowski 1886.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

9
Na statku, 1887 litografia barwna, papier; 21,5 x 29 cm;
sygn. na płycie l. d.: JulFałat (...) 86
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

10
Wilhelm Tell miedzioryt, karton; 39,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: D. Chodowiecki del et sculpsit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

11
Świeczniki chrześcijaństwa heliograwiura, papier; 22,5 x 42 cm (wymiar kompozycji), 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: ŚWIECZNIKI CHRZEŚCIJAŃSTWA
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

12
Fryne heliograwiura, papier; 20 x 38 cm (wymiar kompozycji); 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: FRYNE, dat. p. d.: 1889
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Joseph GROZER (1755-1799)

13
Odpoczynek - The Peasant's repast - Le repas du Paysant, 1798 według: Henry SINGLETON (1766-1839)
mezzotinta, papier; 55 x 42,3 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Joseph GROZER (1755-1799)

14
Twedług: Henry SINGLETON (1766-1839) he Supper Or Return From Market, 1798
mezzotinta, papier; 56 x 42,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Tadeusz MALICKI (1892-1943)

15
Pejzaż i zestaw 6 płyt graficznych 1. Pejzaż miejski - Florencja - drzeworyt, bibuła; 23,8 x 17,5 cm;
2. Zestaw 6 płyt graficznych o tematyce pejzażowej
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

16
Polowanie na zająca, 1922 tusz lawowany, papier;
28,5 x 42 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Ernest Hamlin BAKER (1889-1975)

17
Stanisław Mikołajczyk gwasz, papier; 22,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
Ilustracja wykorzystana na okładce tygodnika "Time" z 11 lutego 1946 roku.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Franciszek TEPA (1829-1889)

18
Druciarz akwarela, ołówek, papier; 25,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Fr. Tepa (piórem).
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

19
Studia głów młodzieńca i dziewczynki akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Fałat.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)

20
Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 67 x 35,5 cm [obraz w formie wachlarza];
sygn. p. d.: T. Cieślewski.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł

Leon SZACSZNAJDER (1881-1972)

21
Wiosna w ogrodzie, 1951 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: L. SzacSznajder / 1951.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

22
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

23
Potyczka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tadeusz Kokietek - 59 -
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

24
Święty Hubert olej, płyta pilśniowa; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Borowicki.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

25
sygn. p. d.: P. Michałowski.
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Andrzej MALINOWSKI (1882-1932)

26
Zima w górach olej, tektura; 33,7 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: And. Malinowski.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

27
Pejzaż górski, 1959 akwarela, papier; 30 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Serafin / 1959 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

28
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1896-1977)

29
Chłopczyk w foteliku olej, płótno, 61 x 38 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

30
Rybacy ciągnący sieć olej, sklejka; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. Kazimierz Wygrzywalski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

WLASTIMIL HOFMAN (1881-1970)

31
Mężczyzna w meloniku, ok. 1907 olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

32
Pejzaż z drzewem olej, tektura; 23 x 30 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

33
Pejzaż górski olej, tektura; 14 x 18 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

34
Zima w górach - Roztopy, 1935 olej, tektura; 24,5 x 30,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Matuszczak / 1935
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

35
Pejzaż olej, płótno naklejone na sklejkę; 59 x 70 cm;
sygn. p. d. wraz z dedykacją autorską
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

36
Marynarz i trzy gracje, 1927 gwasz, papier; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Popczyk / 27.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

37
Ruiny starożytnego Rzymu - Termy Karakalli, 1939 pastel, papier; 44 x 63 cm w świetle (passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: FWójcik Rzym 1939.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

38
Łuk Konstantyna w Rzymie, 1939 pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy jasnoszary; 50 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany: FWójcik Rzym. 1939.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

39
Lato w małym miasteczku akwarela, gwasz, papier; 19,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MAKOWSKI 24/V
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

40
Wnętrze kościoła olej, tektura; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

41
Katedra Notre Dame w Paryżu, przed 1939 olej, tektura; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Albin ŁUBNIEWICZ (1910-1986)

42
Wileńska uliczka, ok. 1938 gwasz, tektura; 27,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany p. d.: AŁubniewicz / Wilno.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Willy ASCHMANN, XX w.

43
Hof im Breitengang w Hamburgu olej, tektura; 45,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: W. Aschman
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

44
Wiejski grajek, 1909 olej, tektura; 31 x 45 cm;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Antoni SERBEŃSKI ? (1886-1957)

45
Martwa natura z owocami, ok. 1930 olej, płótno; 59 x 73 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim, uszkodzona nalepka z TPSP w Krakowie
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, pocz. XX w.

46
Chryzantemy w wazonie olej, płótno naklejone na tekturę; 43,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Janusz STRZAŁECKI [JAST] (1902-1983)

47
Martwa natura, lata 60. XX w. olej, tektura; 54,5 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: J. Strzałecki.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Julia GIŻYCKA-BEREZOWSKA (1880-1976)

48
Martwa natura z owocami i kwiatami, ok. 1937 olej, płótno; 54,5 x 113 cm;
sygn. p. d.: Giżycka Berezowska
estymacja: 3 500 - 4 500 zł