27 maja 2020

Aukcja: 27 maja, godz. 19.30

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

Przemysław LASAK (ur. 1958)

301
Samuraj, lata 90. XX w. terakota, żeliwo, metal; 228 x 75 x 72 cm.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

302
Pies na sznurku, 1996 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. l. d.: TP. (inicjał wiązany);
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 29 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

303
Czas odpoczynku królowej technika własna, mieszana, płótno; 50 x 61 cm.
estymacja: 24 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

304
Pejzaż mazowiecki, 2008 olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. p. d.: Dominik;
estymacja: 48 000 - 60 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

305
Pejzaż z okna, 1975 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: JS 75.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

306
Tren XVIII, 1984 olej, akryl, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 84;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

307
Nad stawem, 1992 olej, płótno; 81 x 60,5 cm;
sygn. p. d. J. Kraupe;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

308
Strefy światła, 1988 olej, płótno; 100,5 x 74 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

309
Pieczęcie aniołów, 2005 olej, płótno; 135 x 83 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

310
Wolność osobista, 1954 sangwina, kredka, gwasz, papier; 36,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M. Konarski 20. XII 54;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

311
Polityka siły, 1955 gwasz, ołówek, papier jasnobrązowy; 37,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski VIII. / 55;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

312
Solidarność, 1981 olej, płótno; 137 x 160 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Franciszek C. KULON, (XX / XXI w.)

313
Nocne mary, 1995 olej, płótno; 107 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Kulon / 1995.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

314
Crescendo, 1966? tempera, ołówek (technika własna), karton, płyta; 87 x 119 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Gronowski 66 (? - dwukrotnie, słabo czytelnie);
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

315
Targi Poznańskie. Projekt Pawilonu Państwowego Przemysłu Spożywczego, lata 60-te XX w.; tempera, ołówek, brystol; 34 x 50 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

316
Projekt panneau dekoracyjnego o charakterze abstrakcyjnym (dwie wersje), lata 70-te XX w.
tempera, ołówek, brystol; 38 x 64 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

317
Portret - praca dwustronna, 1953 1. Kobieta w kapeluszu z woalką - olej, płótno; 61,5 x 47,5 cm; sygn. i dat. p. d.: L. Kunka. 53 r.;
2. Głowa Murzynki - olej, płótno; 62 x 47,5 cm;
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

318
Przestrzeń nieznana I, 2019 technika własna, (ołówek, płótno, karton), płyta; 65 x 65 cm;
sygn. p. d.: IJ (monogram wiązany);
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

319
Bez tytułu, 1976 akryl, relief, płyta pilśniowa; 22 x 22 cm;
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

Teresa TYSZKIEWICZ-LEDÓCHOWSKA (1906-1992)

320
Bez tytułu, 1991 tusz, gwasz, papier; 69 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Teresa Tyszkiewicz / 5 kwiecień 91 (ołówkiem).
estymacja: 27 000 - 38 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

321
Malarstwo materii, 1957 technika własna; 90 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 57.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

322
Kompozycja, 1964 olej, płótno; 96 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z. Salaburski / 1964 / Warszawa.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Jacek MALICKI (ur. 1946)

323
Nr 22, 1988 olej, płótno; 71 x 71 cm;
opisany na odwrocie: No 22/1988.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Halina WRZESZCZYŃSKA (1929-2018)

324
Cień i światło; z cyklu: Koła, lata 60./70. XX w. technika własna (gwasz, wycinanka), karton; 34 x 39 cm;
sygn. dat. i opisana p.d. długopisem: : "Cień i światło" / z cyklu "Koła" / 34 x 39 / H. Wrzeszczyńska; sygn., i opisana na odwrocie: "Cień i światło" / 1967 /
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Hanna Dąbkowska-Skriabin (1932-2013)

325
Bez tytułu, 1959 olej, płótno; 61 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d.: DĄBKOWSKA 59.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

326
Charme, 2019 olej, płótno; 121 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / "charme" / olej, płótno 120 x 90 / 2019.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Norman LETO (ur. 1980)

327
Coś przewieszone przez coś, 2014 olej, płótno; 110 x 150 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim, opis autorski: ĆOŚ PRZEWIESZONE PRZEZ COŚ NORMAN 2014.
estymacja: 13 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Karolina BRACŁAWIEC (ur. 1989)

328
Ono, 2014 akryl, płótno; 200 x 160 cm;
sygn. p. d.: Bracławiec;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

329
Z cyklu: Zapisy, nr 8, 9, 10, ok. 2013 technika mieszana (materiały, tkaniny), płótno; 30 x 20 cm (każde);
każda z kompozycji opisana na odwrocie z odpowiednim numerem: Zapisy [numer] / [z cyklu] /
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ewa ZAWADZKA (ur. 1950)

330
Na krawędzi światła, 2019 olej, technika własna, płótno; 70 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: EWA ZAWADZKA / 2019 / NA KRAWĘDZI / ŚWIATŁA / 314.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

331
Bez tytułu nr 22, 2010 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2010
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

332
W-III 83, 1983 technika własna, akryl, płyta; 72 x 72 cm;
opisany na odwrocie: Krystyn Zieliński "W-III-83" /akryl 72 x 72 cm/;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Bernard PIETRAGA (ur. 1994)

333
Movement 24, 2019 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: B. Pietraga (czerwienią);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Grupa THE KRASNALS

334
New Situation...TO POP or not to POP, Tribute to Richard Hamilton, 2015 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: „New Situation… TO POP or not to POP / Tribute to Richard Hamilton” / The Krasnals / ‘2015 / Whiel
estymacja: 14 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Marek CHLANDA (ur. 1954)

335
sygn., dat. i opisany p. d.: Rysunek świętego pokoju M. CH. ’99 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

336
Bez tytułu, 1962 olej, sklejka; 22,5 x 52,5 cm;
sygn., dat. wraz z dedykacją na odwrocie: ZBIGNIEW MAKOWSKI / Warszawa, 1962 / Józkowi W. /
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

337
Nobliwa staroć okraszona nowym czasem, 1971 olej, płótno naklejone na deskę; 42 x 37 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: NOBLIWA STAROĆ (1971) / OKRASZONA NOWYM CZASEM / GRZEGORZOWI MORYCIŃSKIEMU / HE
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

338
Kompozycja, 1959 monotypia, papier; 29 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Wiesław WAŁKUSKI (ur. 1956)

339
Czaszka Pinokia; z cyklu: Martwe natury - Czaszki, 2019 olej, płótno, płyta; 60,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: Wałkuski;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Marek PIASECKI (1935-2011)

340
Dwa koty, 1959 heliografia, papier; 19 x 24 x 3,5 cm;
na odwrocie autorska nalepka, pisana na maszynie, z opisem: MAREK PIASECKI - Dwa koty / (heliografia - 1/1/) / 1959 (dop
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

341
Bez tytułu, lata 90. XX w. fotografia barwna, grafizacja, papier matowy (Kodak Professional); 50,4 x 60,9 cm (wymiar odbitki);
sygn. l. d.: EHartwig; na odwrocie: pieczątka ZAIKS.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

342
Trąba, 1998 technika mieszana (akwarela, gwasz, kredka, ołówek), papier; 29 x 42 cm;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

343
Bez tytułu - 1404, 1963 akwarela, tusz, piórko, papier; 19 x 11 cm (w świetle passe-partout);
numerowany i datowany u dołu: 1404 , [19]63 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

344
Bez tytułu - 1910 akwarela, ołówek, papier; 29 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 900 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

345
Bez tytułu - 1210 akwarela, papier; 30 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Jerzy Stajuda (ołówkiem) oraz [gmerk artysty] (słabo czytelne);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

346
Konie, 1979 olej, płótno; 120 x 99,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Gerlach 79.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

347
Pejzaż letni olej, płótno; 81 x 99,5 cm;
sygn. p. d.: WŁ. KUNZ
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

348
Widok na Wawel / Pejzaż - obraz dwustronny, ok. 1935 pastel, papier; 34,7 x 33,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł