Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Waleria Matelska

tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

75
Cukiernica dwuuszna Srebro próby 84 częściowo złocone cechowane (znak miejski, cecha probierni z inicjałami probierza, datą, próba 84, monogram cyrylicą MG ? w prostokącie);
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Emil Radke (czynny 1830 lub 1832 -1868)

76
Łyżka sitkowa Srebro próby 12 cechowane (próba 12, ERadke -kursywą w owalu, znak warsztatowy); dł. 22,5 cm, szer. 5,5 cm; waga 46 g.
Warszawa, ok. 1840
estymacja: 600 - 800 zł

Karol Filip Malcz (czynny 1828-1864, firma do

78
Para świeczników Srebro próby 12 cechowane (Malcz kursywą w owalu, 12 w kwadracie); wys. 9 cm, szer. 7,2 cm, głęb. 7,2 cm; waga 200 g
Warszawa, lata 30. XIX w.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

81
Krater do szampana Srebro próby 950 cechowane (cecha państwowa z głową Minerwy z próbą 1 ); wys. 20 cm, szer. 24,2 cm, głęb. 21 cm; waga 1063 g.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Gustaw Memmert (czynny 1890-1930), firma sprz

82
Dzban do wina z dekoracją neorenesansową Srebro częściowo złocone próby 800 cechowane (J.HERZ - sprzedawca, próba 800 , litera M), szkło kryształowe; wys. 32,5 cm, szer. 17 cm, głęb. 14,5 cm,
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan Pogorzelski (czynny 1844-1875, firma do 1

83
Półmisek do ryb srebro próby 84 cechowane (monogram probierza z datą - IS/1852, 84, orzeł dwugłowy, Pogorzelski kursywą w prostokącie);
wys. 3,6 cm, szer. 54,5 cm,
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

84
Para lichtarzyków srebro próby 13 cechowane; wys. 9,5 cm, szer. 7 cm, głęb. 7 cm; waga 283 g.
Wiedeń, 1821
estymacja: 1 600 - 2 500 zł

Gold-Silber-und-Metallwarenfabrik J. C. Klink

85
Legumiera srebro próby 3 cechowane (JCK - w prostokącie, znak dostawcy dworu, znak probierni z głową Diany, z próbą 3 i literą nieczytelną); wys. 15,5 cm, szer. 28 cm,
estymacja: 4 600 - 6 000 zł

Martial Gautier (czynny 1888-1904)

86
Kabaret do przypraw srebro próby 1 (950) cechowane (głowa Minerwy z próbą, znak złotnika), szkło;
wys. 24,5 cm, szer. 26,4 cm, głęb. 21,8 cm; waga 842 g.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

87
Para miniaturowych kowszy Srebro próby 84, emalia komórkowa cechowane (cecha probierni z próbą i inicjałami probierza, monogram złotnika niedobity); wys. 3,8 cm, szer. 8,5 cm,
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Carl Beniamin Schultz (czynny 1804-1836)

89
Koszyk na pieczywo Srebro próby 4 cechowane ( znak miejski, monogram CBS, znak starszego cechu CSt, polska cecha powojenna z próbą 4); wys. 15,5 cm, szer. 24 cm, głęb. 17,7 cm;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

91
Waza do zupy srebro częściowo złocone cechowane (cecha probierni wiedeńskiej z próbą i datą);
wys. 31,5 cm, szer. 30,4 cm, głęb. 22,4 cm; waga 2018 g
estymacja: 22 000 - 29 000 zł

92
Koszyczek - paterka Srebro cechowane (znak miejski, złotnik nieczytelny - nałożone na siebie dwie cechy , znak starszego cechu - ryba)
Gdańsk, 1780, 1784
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

93
6 łyżeczek do herbaty Srebro próby 84 cechowane ( cecha z nieczytelnym znakiem miejskim, z próbą 84, monogram złotnika TŻ w prostokącie cyrylicą); dł. 14,8 cm, szer. czerpaka 3 cm;
estymacja: 700 - 900 zł

Albert Bodemer

94
Naczynie na przyprawy w kształcie łabędzia Srebro próby 835 cechowane (próba 835, znak złotnika - napis ALBO wybity na rombie); wys. 13 cm, szer. 13 cm, głęb. 18,5 cm
Niemcy, Ellmendingen, lata 50. XX
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

97
5 łyżek do cukru pudru Srebro próby 950 cechowane ( cecha państwowa z głową Minerwy i próbą 1, znak złotnika z monogramem w rombie); waga łączna 273 g.
Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

98
Cukiernica - paterka Srebro próby 12 cechowane ( próba 12, litera E - cecha niedobita); wys. 14 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 11,5 cm; waga 292 g.
Niemcy?, ok. poł. XIX w
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Tétard Freres (od 1903)

99
Misa do kawioru Srebro próby 950 cechowane (cecha eksportowa francuska, cecha złotnika z monogramem TFRES - w rombie niedobita); wys.14,5 cm, szer. 24,5 cm, głęb. 24,5 cm;
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Veyrat & Fils (czynna 1831- lata 80.XIX w.)

101
Żardiniera Srebro cechowane próby 950 cechowane (cecha państwowa z głową Minerwy i próbą 1, znak złotnika z napisem VEYRAT w rombie); wys. 16,2 cm, ser. 47,5 cm, głęb. 33,
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Dalia

102
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu Srebro cechowane (DALIA, próba 925 w prostokącie, PVI? bite w głąb), stal cechowana (znak firmy, DALIA/SPAIN), drewno; waga 6806 g
Hiszpania, 2 poł. XX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Georges Falkenberg (czynny 1894-1928)

103
4 karafki do nalewek z 12 kieliszkami na tacce Srebro próby 950 cechowane (cecha państwowa z głową Minerwy i próbą 1, znak złotnika z monogramem GF w rombie); karafki - wys. 21,2 cm, średnica 7 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Silberwarenfabrik Sauerland Gebrüder, Wilhelm

105
Komplet czterech widelców do zakąsek w etui Srebro próby 800 cechowane (półksiężyc, korona, 800, znak firmy), stal; dł. 21 cm
Berlin, k. XIX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

106
Monstrancja w etui na czterech lwich nogach, z prostopadłościenną podstawą uskokowo wywyższoną, ozdobioną od frontu przedstawieniem Baranka Bożego wśród promieni;
estymacja: 10 000 - 14 000 zł

107
Monstrancja srebro złocone z głową Minerwy cechowane (cecha państwowa, monogram złotnika LC w rombie); wys. 75,5 cm, szer. 39,5 cm, głęb. 24,5 cm; waga 2129 g.
Francja,
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

109
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 750 (tylko znak próby); 15 x 14 x 12 cm; waga 461 g.
Niemcy, 4 ćw. XIX w. (przed 1888).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

110
Mlecznik srebro; 14,5 x 14,2 x 11,8 cm; waga 232 g.
Europa Zach., 2 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Złotnik Michaił Dmitriewicz Szein

111
Ikona - Matka Boska Kazańska obraz Marii z Dzieciątkiem, w okładzie z geometrycznie zdobioną bordiurą i nimbami o ząbkowanej, ażurowej krawędzi, tłoczonymi we wzory roślinno-geometryczne;
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

112
Para talerzy półmiskowych srebro próby 12 cechowane (Lilpop, próba 12, znak warsztatowy - syrenka, cecha dodatkowa ZAP/1851); wys. 3,2 cm, średn. 33 cm; waga 1779 g.
Warszawa,
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

113
Fragment pasa zdobionego filigranem srebro niecechowane, pr. ok. 950 (na każdej części monogram MB cyrylicą), kolorowe szkła;
dł. 39 cm, szer. 11 cm; waga 472g
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

114
Sztućce środka stołu srebro , metal złocony; łyżka - dł. 24,5 cm, szer. 8,1; łyżka sitkowa - dł. 22,5 cm, szer. 6,5 cm
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Krupski i Matulewicz (czynni 1909-1944)

115
Papierośnica srebro próby 2 cechowane; wys. 1,5 cm, szer. 9,5 cm, głęb. 8,5 cm; waga 137 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Barker Brothers Ltd (firma czynna 1871-1992)

116
Tacka na nóżkach Srebro próby 925 cechowane (cecha miejska, znak próby, liter datująca , znak firmy B.B/SLD w kartuszu); wys. 3,4 cm, średnica 35,5 cm; waga 1388 g
Birmingham,
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

118
Solniczka Srebro próby 12 cechowane (12, Malcz ? w owalu słabo czytelny, polskie cechy stosowane po 1963 roku
Malcz, lata 40. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Monogram złotnika CWF

119
Para lichtarzyków Srebro cechowane (litera datująca P, znak złotnika CW/F w sercu, znak miejski nieczytelny); wys. 11 cm, średnica 9 cm; waga 258 g.
Wrocław, 1816-1822
estymacja: 7 000 - 9 500 zł

Aleksandr Kordes (1826-1879)

120
Puszka toaletowa Srebro próby 84 cechowane (84, KORDES w prostokącie, cecha probierni z inicjałem probierza i datą, znak miejski)
Petersburg, 1859
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Karl Michał Ernest Rotkiel (czynny 1833-1845

122
Wazonik Srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane (KRotkiel, 12, w Lublinie - kursywą , w owalach) ; wys. 16 cm, średnica 11,7 cm; waga 270 g.
Lublin, lata 40. XIX
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Deakin & Francis (firma czynna od 1786 roku)

125
Pudełko na papierosy Srebro próby 925 cechowane (komplet cech probierni angielskiej - cecha próby, cecha miejska, litera datująca, monogram firmy D&F w dwuliściu, cechy eksportowe)
estymacja: 900 - 1 100 zł

126
Pudełko na papierosy Srebro próby 925 cechowane (komplet cech probierni angielskiej - cecha próby, cecha miejska, litera datująca, monogram firmy W.N/? - w kartuszu ), drewno;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł