22 kwietnia 2020

Aukcja: 22 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel. +48 607 722 744

Jan CYBIS (1897-1972)

1
Łuk Triumfalny na Place du Carrousel w Paryżu, 1947 ołówek, akwarela, papier; 28,5 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Cybis 1947 r / Paryż, Place du Carrousel (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

2
Pejzaż z chatą, 1950 akwarela, papier; 26,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Maciej Nehring 50;
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

3
Mokradła w Mrozach, 1902 akwarela, papier; 46 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: JÓZEF RAPACKI 1902 rok MROZY.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

4
Barbakan w Warszawie, 1960 olej, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Błażej Iwanowski 1960
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Franciszek SUNDERLAND (1 poł. XX w.)

5
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

6
Wioska podhalańska, 1930 akwarela, papier; 74 x 101,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Skoczylas 1930
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

7
Warsztaty malarskie ołówek, papier; 16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile podpisu), p. d. dat.: 27 / XI / 02.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

8
Szkice głów ołówek, papier; 21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

9
sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

10
Parsifal tryumfujący nad Kingronem, 1933 drzeworyt, papier; 29,8 x 25 cm (odcisk klocka);
sygn. i dat. p. d.: Stef Mrożewski 1933 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

11
Chrystus w Ogrojcu pastel, kredka, papier; 61,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Roguski
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

12
Starość i młodość pastel, papier; 49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: TAxentowicz.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

13
W buduarze, 1959 akwarela, piórko, tusz, papier; 56 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 59.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Stan RESZKA, XX w.

14
Kąpiące się gwasz, papier; 40 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STAN RESZKA.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

15
Cztery damy z karcianej talii, 1899 1. Dama pik 2. Dama kier
3. Dama karo 4. Dama trefl
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

16
Pejzaż górski ze strumieniem, 1938 olej, sklejka; 40,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: FWójcik 38.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Antoni BARTKOWSKI (1891-1974)

17
Czarny Staw, 1939 olej, tektura; 36 x 51 cm;
sygn. p. d.: A. Bartkowski 1939
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

18
sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą)
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

19
Modelka i manekin, 1920-1935 węgiel, kredka, papier; 47 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówek)
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)

20
Mała dziewczynka z wielką kokardą, 1958 pastel, papier żeberkowy, tektura; 62,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Rostworowski / 1958.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

21
Portret kobiety z rudymi włosami, 1905 olej, płótno naklejone na tekturę; 27,5 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski / 1905.
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 35 000 zł

22
Czytająca modelka olej, płótno; 43 x 39 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Charles Louis SIMONNEAU (1645-1728)

23
Le Rhin passe a la nage par les Francois, a la veue de l'Armee de Hollande [Bitwa nad Renem], 1672 według: Adam Frans van der MEULEN (1632-1690)
miedzioryt, papier naklejony na tekturę; 47,5 x 93,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

24
Potyczka ze Szwedami, 1979 olej, płótno; 115 x 131,5 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek - 1979 -
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

25
sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

26
Drużba krakowski, ok. 1920 akwarela, papier; 28 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

27
Pędzące konie akwarela, papier; 41 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: KKossak.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

28
Potyczka pod lasem - Z wojny polsko-bolszewickiej, 1928 olej, płótno; 46 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1928.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 34 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

29
Cowboy, 1927 olej, sklejka; 63 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1927
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

30
Z moich wrażeń - Motyw z Maroka, 1936 olej, tektura fakturowana; 50 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1936 (data słabo czytelna)
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

31
Kościół w Kwiatoniu olej, płótno dublowane; 51 x 60,5 cm;
na odwrocie przetransferowana nalepka z odręczną adnotacją: JWrzesiński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

32
Motyw architektoniczny, 1932 olej, płótno; 64 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1932 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

33
Trojka kara, 1918 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Felix FRANIĆ (1871-1937)

34
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę; 14,3 x 26,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Felix Franić.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Fryderyk KLOPFER (1865-1942)

35
Pejzaż z rzeką gwasz, karton; 31,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Klopfer.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

36
Powitanie, 1942 olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1942.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

37
Uliczka olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. p.d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Józef MULARCZYK (1916-?)

38
Motyw z Kazimierza Dolnego, 1985 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Henryk WOŹNIAKOWSKI (XX w.)

39
Pejzaż miejski, 1962 olej, płótno; 72,5 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: H Woźniakowski / 1962.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

40
Pejzaż z polem, 1905 olej, płótno naklejone na płytę; 30,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: MKitz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

41
Targ huculski, ok. 1920 olej, płótno naklejone na tekturę; 65 x 91 cm;
sygn. p. g.: F. Pautsch.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 26 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

42
Zimowa zadymka [Przydrożna kapliczka], 1918 gwasz, papier; 37,2 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Guranowski / 1918 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Michał DOBRIAK (1904-2001)

43
Dno piekielne w Karkonoszach, 1947 olej, tektura; 44 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Dobriak 1947
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

44
Zachód słońca olej, tektura fakturowana; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

45
Las olej, płótno; 64 x 91 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

46
Pejzaż z chatą, 1925 olej, płótno; 100 x 135 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1925 Harasimowicz.
estymacja: 29 000 - 33 000 zł

Jadwiga HEWELKE-BUHAREWICZ (1892-1966)

47
Święcone, przed 1939 olej, płótno naklejone na tekturę; 51 x 36 cm;
sygn. l. d.: J. Buharewicz Hewelke.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Samuel FINKELSTEIN (1890-1942)

48
Wiejska dziewczyna z dzbanem, 1935 olej, sklejka; 62,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sam. Finkelstein / 1935.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł