22 kwietnia 2020

Aukcja: 22 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel. +48 607 722 744

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

49
U źródła olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: ST. BAKALOWICZ
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

50
Krowa olej, tektura; 44 x 34 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Felix FRANIĆ (1871-1937)

51
Wiejska droga, 1929 olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Felix Franić / 1929.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

52
Chłopiec stajenny, 1883 olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Ludwik CZAJKOWSKI (1895-1961)

53
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 79 x 59 cm;
sygn. p. d.: L. Czaykowski.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zygmunt KAŁUSKI (1880-1968)

54
Chryzantemy w wazonie, 1929 olej, tektura; 66 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Kałuski / 929.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

55
Martwa natura z różami olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. po środku: aKarpiński, z lewej data: [19]39.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

56
Kwiaty, 1952 olej, tektura; 45,5 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: matuszczak / 1952.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

57
Azalia i cytryny, lata 60. XX w. olej, tektura, 39,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: j. hrynkowski.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Tadeusz ZAMIAR (1905-1966)

58
Kwiaty w wazonie, 1946 olej, płótno; 70 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d: T. Zamiar/ 46.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Ottokar SKIBIŃSKI (1900-1980)

59
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 40,5 x 29 cm;
sygn. l. d.: Ottokar Skibiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

60
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 60 x 46 cm;
sygn. p. g.: Weingart
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

61
W słoneczny dzień, ok. 1935 olej, płótno; 22,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

Józef JAROSZ (1890-1966)

62
Krajobraz jesienny z Zalesia Dolnego, 1953 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: J. Jarosz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

63
Widok na Mnicha olej, płótno; 30,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: F. Wójcik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Karol ENDE (1881-1962)

64
W parku olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. l. d.: Karol Ende.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

65
Pejzaż z drzewami, 1880-1885 olej, płótno; 18 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: W: Malecki
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX w.

66
Para portretów: Bona Sforza i Zygmunt Stary olej, płótno; 21 x 18,5 cm (każdy);
[jeden z obrazów przed konserwacją].
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Edward Charles BARNES (ok.1830-1882)

67
Dziewczyna przy źródle olej, płótno; 38 x 33 cm;
sygn. l. d.: Barnes.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

68
Portret żony artysty olej, płótno naklejone na tekturę;
65 x 48 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

69
Martwa natura z winogronami, lata 60. XX w. olej, tektura, 33,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: j. hrynkowski.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

70
Martwa natura z bananem, 1939 olej, płótno; 40 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Matuszczak / 1939.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

71
W mieście - Paysage avant, 1927 olej, tektura; 45 x 53 cm;
sygn. p. d.: S.E.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

72
Przekupki na targu olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Edmund WADOWSKI (1931-2015)

73
Portret, 1962 olej, płyta pilśniowa; 60 x 54 cm;
na odwrocie opis autorski: EDMUND WADOWSKI / -PORTRET-olej 54 x 57 / TORUŃ / ul. MOCZYŃSKIEGO / 1/3
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

74
Chłopczyk na koniku bujanym, 1953 olej, płótno; 100 x 85,5 cm;
sygn. l. d.: z. Pronaszko.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

75
Apoteoza Słońca olej, płótno; 84,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: L. Pękalski.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Bencion RABINOWICZ [BENN] (1905-1989)

76
Aktorzy teatru - para obrazów 1. Dziewczyna w czerwonej sukience
olej, płótno; 81,5 x 54 cm;
2. Dwie kobiety - olej, płótno; 81 x 54 cm;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

77
Pejzaż górski - Szczawnica, ok. 1965 olej, tektura; 29,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

78
Schadzka w cieniu drzew akwarela, papier; 15,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

79
Nokturn zimowy olej, płótno; 62 x 92 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

80
Zatoka Pucka, ok. 1930 olej, tektura; 34 x 48,5 cm;
na odwrocie opis autorski: STANISŁAW KAMOCKI / "Z. PUCKA"
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

81
Wiosna - Diana olej, płótno; 291 x 191 cm;
sygn. p. d.: Malczewski.
estymacja: 300 000 - 400 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

82
Młodzieniec z fajką olej, płótno dublowane; 58 x 51 cm.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

83
Para portretów ślubnych olej, płótno dublowane; 72 x 53,5 cm (każda z prac);
obrazy po konserwacji
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

August KRAUS (1852-1917)

84
Scena historyczna - epizod z wojny chłopskiej w Niemczech olej, płótno, 68,5 x 91 cm;
sygn. u dołu: A. Kraus
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

85
Podwórze dworskie z ptactwem według: Melchiora de HONDECOETERA (1636-1695)
olej, płótno dublowane; 91 x 123 cm
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

J. WOLF, XIX w.

86
Para sokołów złocistych [łc. falco aurantius], 1868 litografia ręcznie kolorowana, papier; 53 x 41 cm (w świetle passe-partout);
l. d. napis: Drawn from Nature by J. Wolf, London 1868.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

John Charles BROMLEY (1795-1839)

87
Polowanie na jelenia w Glenn Tilt [Jan 4. książe Atholl z upolowanym jeleniem], 1833 według Edwina LANDSEERA (1802-1873)
mezzotinta, akwaforta, akwatinta, papier; 53 x 64 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1938)

88
Zestaw 4 litografii 1. Herb Gdańska 2. Ex libris Lucjana Rydla
3. Elegancka para 4. Słoneczny ptak
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Edward MANTEUFFEL, Marian PUCHALSKI, Franciszek BURKIEWICZ, XX w.

89
Zestaw 3 drzeworytów 1. Rezydencja 2. Stara Warszawa
3. Słonim
estymacja: 900 - 1 200 zł

JAN BUKOWSKI (1873-1938)

90
Zestaw 3 litografii 1. Organista i organiścina
2. projekt do „Listy Księcia Karola Stanisława Radziwiłła. Panie Kochanku”
3. Upaniszady (okładka)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

91
Akt litografia, papier; 21 x 27 cm.
estymacja: 900 - 1 200 zł

92
Zestaw 2 grafik 1. Ulica Mariacka w Gdańsku -akwaforta, papier;
2. Michał Pociecha (1852-1908) - Wiejska chata
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wacław KONIUSZKO (1854-1900)

93
Stary Żyd litografia, papier;18 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: W. Koniuszko;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Leopold LOEFFLER (1827-1898)

94
Żołnierz litografia, papier; 21 x 15 cm (owal, w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: Loffler
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef Ignacy KRASZEWSKI (1812-1887)

95
La Tour des Pins (Wieża Sosen) litografia, papier; 23 x 13 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu: JIKraszewski wraz z tytułem, miejscem: Montpellier i datą: 17 Sept 1866
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

96
Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935 teka 13 plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych;
offset, papier; 49 x 34 cm.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł