Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

1
Wenus Kapitolińska - studium akademickie, 1882 ołówek, papier; 86 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska / 7. June / 1882.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

3
Pejzaż, ok. 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (długopisem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

6
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

9
Róże w szklanym wazonie, 1920 akwarela, papier żeberkowy; 46 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LWycz 1920 (czarną kredką).
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

12
sygn. i dat. p. d.: jFałat Bystra 1919;
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

15
Polowanie, 1923 olej, płótno; 57 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1923.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847-1904)

18
Kozacy na czatach olej, deska; 36 x 58 cm;
sygn. i opisany l. d.: Ludw. Gędłek. Vien.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

21
Wesele krakowskie, 1936 olej, sklejka, 54,5 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 936,
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

24
Martwa natura z wiśniami, 1948 olej, płótno; 48 x 57 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI, datowany na krawędzi po prawej stronie: 1948,
na odwrocie okrągłe stemple
estymacja: 250 000 - 300 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

27
Pejzaż z południa Francji, 1919 olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 / Terlikowski
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

30
Portret aktora - studium, 1878 olej, płótno, 47,5 x 36,5 cm;
por.: J. Malinowski, Maurycy Gottlieb, Warszawa 1997, s. 39
estymacja: 550 000 - 700 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

33
Martwa natura olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: Hayden.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

36
Postać czytającego Żyda olej, tektura; 48 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

39
Graecia rediviva - tryptyk, 1929 olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena sprzedaży 35 000 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849-1921)

42
Noc księżycowa - Fontanna w ogrodzie olej, płótno; 107,5 x 164 cm;
sygn. na odwrocie p. g.: WK.
estymacja: 140 000 - 160 000 zł

48
Pejzaż jesienny - Kraków olej, płótno; 50 x 62 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 25 000 - 29 000 zł

Juliusz KLEVER (1850-1924)

51
Pejzaż o zachodzie słońca olej, płótno; 68,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: … (cyrylicą, słabo czytelnie).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

57
sygn. l. d.: Pankiewicz.
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

60
Róże w wazonie, puzderko i filiżanka olej, tektura; 34 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. po prawej: a. Karpiński.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Peter HARDIME (1677-1758) - przypisywany

62
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 61 x 44,5 cm.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

Claude MICHEL - CLODION (1738-1814)

203
Grupa figuralna z faunami brąz patynowany; wys. 56 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 29 cm.
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

206
Kybele brąz patynowany; wys. 54,5 cm, średnica podstawy 19 cm.
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) w Berli

604
Krater z miniaturą pejzażową: Zamek w Książu (Fu¨rstenstein) na Śląsku porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe, grawerowane,
Niemcy, model: tzw. Reden’sche Vase Nr. 2; 1832
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

608
Para cache-pôts z miniaturami a’la Watteau, z podstawkami Miśnia, 2 poł. XIX w. Franziska Hirsch, Drezno, atelier malarstwa na porcelanie
lub Helena Wolfsohn?, Drezno
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Józef CHYLIŃSKI (czynny 1898-1939)

707
Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane; wys. 73 cm, szer. 37,2 cm; waga 1624 g.
Warszawa, 1922-1932
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

711
Waza z nakrywą srebro próby 1 cechowane, wys. 33,5, szer. 43 cm, głęb. 21,6 cm; waga 2377 g.
Paryż, 1809-1819.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

805
Bransoleta w stylu art-deco 18 szt diamentów w starym szlifie europejskim, 60 szt brylantów,
6 szt bagiet diamentowych; złoto pr. 0.585, masa całkowita 15.420 g.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

806
Kolczyki platynowe z rubinami w części centralnej każdego rubiny o łącznej masie 3.50 ct
w otoczeniu 24 szt brylantów; platyna pr. 0.950, masa całkowita 8.650 g.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Jakub PASCHALIS JAKUBOWICZ (?-1816 lub 1817)

822
Pas kontuszowy czterostronny, lity przędza jedwabna, nić srebrna i srebrna złocona; dł. 351 cm, szer. 33 cm.
Lipków, manufaktura Paschalisa Jakubowicza, 1791-1794.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Firma BAILLY & FILS; Firma VINCENTI & Cie

825
Zegar kominkowy z grupą figuralną brąz patynowany i złocony, marmur szaro-zielono-czarny, żyłkowany, gips;
Francja, Reims, Morbier, Paryż - Rue D’Anjou, 2 poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Firma TOMASZ BARSZCZEWSKI

828
Pianino drewno (mahoń), brąz, mosiądz, kość, drewno hebanowe, stal, filc;
wys. 130 cm, szer. 152 cm, głęb. 70,5 cm. Warszawa, przed 1910
estymacja: 22 000 - 30 000 zł

903
Sekretera w stylu biedermeier dębowa, fornirowana orzechem, intarsjowana, 217 x 113 x 59,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830-1835
estymacja: 12 000 - 15 000 zł