Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

1
Kazimierz nad Wisłą, 1919 węgiel, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: LWyczół / 1919 (ołówkiem);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

3
Nad rzeką w Bystrej akwarela, gwasz, tektura; 46,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Bystra.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

6
Pejzaż nadwodny, 1912 olej, płótno; 99,5 x 150 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: JÓZEF RAPACKI 1912 rok / OLSZANKA;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Zdzisław JASIŃSKI (1863-1932)

9
Pasterka, 1926 olej, płótno; 91 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zd. Jasiński 1926.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

12
Hiszpania - Przed katedrą; z cyklu: Katedry olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. l. d.: KMackiewicz;
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Franciszek CIEŚLA, XIX/XX w.

15
W zieleni olej, płótno dublowane; 80 x 121 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Cieśla / 924.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

16
Puszcza Świsłocka, 1933 olej, płótno; 59 x 71 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: S ŻUKOWSKI / 2000 ZŁ / PUSZCZA ŚWISŁOCKA / BIAŁOWIEŻA / 1933.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

17
Kobieta w ogrodzie, 1919 olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
estymacja: 250 000 - 300 000 zł

20
W pościeli olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem wiązanym).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

23
Akt kobiety, przed 1938 olej, płótno; 99,55 x 75,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Panu Włodziowi / FEDKOWICZ 1938 r.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

26
sygn. l. d.: Halicka;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

29
Akt kobiety, 1924 olej, tektura; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi, na środku: a. Karpiński. / 24;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

30
Wilki zimą olej, płótno; 85,5 x 131 cm;
sygn. l. d.: A. Wierusz-Kowalski.
estymacja: 800 000 - 1 100 000 zł
Cena oferowana 650 000 zł

Henryk RODAKOWSKI (1823-1894)

33
Studia hełmu, średniowiecznego miecza i srebrnej, barokowej patery, 1889 olej, płyta; 26,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H.Rodakowski / 1889 (ołówkiem)
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

34
Polowanie par force, 1925 olej, płyta, 36,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

36
Palenie sztandarów w trakcie odwrotu spod Moskwy, 1929 olej, płótno naklejone na płytę; 95 x 144 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1929.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena sprzedaży 57 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

39
Maki, 1940 olej, tektura; 49,5 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński 1940.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Józef BRODOWSKI (1772-1853)

42
Branka, ok. 1852 olej, płótno; 57 x 48 cm;
obraz eksponowany na wystawie i ujęty w katalogu
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Józef BRODOWSKI (1772-1853)

43
Jeńcy, 1852 olej, płótno dublowane; 55,5 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: JB (monogram wiązany) 1852;
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Willem De POORTER (1608-c.1660)

46
Lot z córkami olej, deska; 44,5 x 35 cm.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Allaert van EVERDINGEN (1621-1675)

49
Pejzaż z wodospadem i postaciami olej, płótno dublowane, 91,5 x 71,5 cm;
sygn. p.d.: EVERDINGEN
estymacja: 140 000 - 160 000 zł

Hans SPEECKAERT [Jan SPECKAERT] (1540-1577)

50
Diana i Akteon olej, płótno dublowane (wosk); 75 x 96,5 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim liczne nalepki w tym z domu aukcyjnego Christie’s oraz numer: DP/49
estymacja: 800 000 - 950 000 zł

Wilhelm LEHMBRUCK (1881-1919)

205
Akt brąz, odlew patynowany; wys. 53 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 14,5 cm.
Francja, odlewnia paryska, 1910-1914
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Frederic Sackrider REMINGTON (1861-1909)

206
Ujeżdżanie konia brąz patynowany; wys. 53 cm, sygn. na podstawie: Frederic Remington.
U. S. A., ok. 1895, odlew późniejszy.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Georg KLOSE (zm. 1728)

212
Rama epitafium kupca Pankracego Kretschmera z rzeźbionymi, pełnoplastycznymi, mięsistymi liśćmi akantu i motywami kwiatów;
drewno, złocenie; 206 x 162 x 22 cm; Śląsk, Georg Klose, ok. 1692 roku
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

215
Chrystus Emanuel drewno lipowe, polichromowane i złocone, wys. 67 cm.
Kraków (?), pocz. XVI w.
estymacja: 140 000 - 180 000 zł

Jan POGORZELSKI (czynny 1844-1875; firma do 1

710
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 714 g.
Warszawa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Paweł ŁĄTKOWSKI (1900-1944) - wykonawca; Icek EHRLICH (firma: 1885-1939) - złotnik

714
Świecznik chanukowy srebro cechowane; wys. 68 cm, waga 2230 g.
Warszawa, 1908-1915.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

718
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 84 częściowo złocone cechowane; waga 2128 g.
St Petersburg, 1889
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Maison ODIOT (firma czynna 1690), sukcesja BO

721
Waza do zupy srebro próby 1 (950/1000) cechowane; waga 5994 g.
Paryż, 1 poł. XX w.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

802
Kolczyki z szafirami 2 szafiry o łącznej masie 6.50 ct, 40 szt brylantów o łącznej masie 0.70 ct;
platyna pr. 0.950, masa całkowita 8.000 g.
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

806
Brosza art déco 31 szt. diamentów fasetowanych o masie łącznej ok. 5.10 ct oraz 34 szt rautów
diamentowych o masie ok. 1.50 ct; białe złoto pr.0.750, masa całkowita 13.975 g.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Firma brązownicza BRACI ŁOPIEŃSKICH

822
Para kandelabrów empirowych, z głową Merkurego brąz złocony i patynowany, cyzelowany, moletowany; wys. 60 cm, podstawy 12,2 x 12,2 cm.
Polska, Warszawa, pocz. XX w. (nie sygnowane).
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Firma zegarmistrzowska JAPY FRERES & Cie (zał

825
Zegar kominkowy z figurą uczonego i parą kandelabrów brąz patynowany i złocony, marmur (okładziny) czerwony i czarny;
szkło, mosiądz, stal; wys. 54,5 cm, szer. 68 cm, głęb. 23 cm; Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

903
Komoda klasycystyczna, intarsjowana sosna, mahoń, orzech, drewna owocowe, oliwka; marmur; brąz złocony; wys. 90,5 cm,
szer. 117 cm, głęb. 54 cm; Europa Zachodnia, pocz. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

904
Witrynka w manierze rokokowej, z malowaną sceną rodzajową drewno - mahoń, w konstrukcji sklejka; malatury; brązy, mosiądz, szkło, tafla lustrzana, plusz;
wys. 170 cm, szer. 69 cm; Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł