12 lutego 2020

Aukcja: 12 lutego, godz. 18.00

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak
p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

1
Kazimierz nad Wisłą, 1919 węgiel, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: LWyczół / 1919 (ołówkiem);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

2
Widok na Plac Zamkowy, lata 30. XX w. olej, tektura; 15 x 23 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

3
Nad rzeką w Bystrej akwarela, gwasz, tektura; 46,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Bystra.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Artur WASNER (1887-1939)

4
Motyw wiejski olej, płótno dublowane; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: A Wasner.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

5
U wodopoju, 1922 olej, tektura; 40 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Kotowski / 1922.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

6
Pejzaż nadwodny, 1912 olej, płótno; 99,5 x 150 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: JÓZEF RAPACKI 1912 rok / OLSZANKA;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

7
Przed kościołem, lata 20. XX w. olej, płótno; 92 x 103 cm;
sygn. p. d.: Wład. Jarocki;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)

8
Pod przydrożną kapliczką olej, płótno; 66,5 x 91 cm;
sygn. p. d.: Józef Graczyński;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Zdzisław JASIŃSKI (1863-1932)

9
Pasterka, 1926 olej, płótno; 91 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zd. Jasiński 1926.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

10
Motyw z francuskiej Riviery, ok. 1930 olej, płyta; 48,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Popczyk.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

11
Molo Sopockie, 1955 olej, tektura; 34 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Dzierżencki;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

12
Hiszpania - Przed katedrą; z cyklu: Katedry olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. l. d.: KMackiewicz;
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

13
Pejzaż - Na skraju lasu olej, sklejka; 42 x 50 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

14
Samotne drzewo olej, tektura; 63 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Franciszek CIEŚLA, XIX/XX w.

15
W zieleni olej, płótno dublowane; 80 x 121 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Cieśla / 924.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

16
Puszcza Świsłocka, 1933 olej, płótno; 59 x 71 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: S ŻUKOWSKI / 2000 ZŁ / PUSZCZA ŚWISŁOCKA / BIAŁOWIEŻA / 1933.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

17
Kobieta w ogrodzie, 1919 olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
estymacja: 250 000 - 300 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

18
Anioł Sprawiedliwości, 1942 olej, sklejka; 22,5 x 47 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wlastimil 1942 / Hofman / Tel Aviv;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

19
Po nadmiernej degustacji wina, lata 90. XIX w. olej, płótno naklejone na tekturę; 15,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 600 zł

20
W pościeli olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem wiązanym).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Fryderyk KLEINMANN (1897-1943)

21
Żyd nosiwoda, 1937 gwasz, tektura; 61 x 43,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: FRYC / KLEIN / MANN / 937.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

22
W synagodze olej, płótno; 61,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: N Gutman.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

23
Akt kobiety, przed 1938 olej, płótno; 99,55 x 75,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Panu Włodziowi / FEDKOWICZ 1938 r.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

24
Góralskie zaloty olej, płótno; 80 x 61 cm;
sygn. p. d.: Sylw. Saski.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

25
Polonez, ok. 1906 olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: J.C. Moniuszko;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

26
sygn. l. d.: Halicka;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Wiktor MAZUROWSKI (1859-1944)

27
Portret żony - Jadwiga Zaleska-Mazurowska olej, płótno dublowane; 54 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: MAZUROWSKI;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

28
Modlitwa, 1924 olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

29
Akt kobiety, 1924 olej, tektura; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi, na środku: a. Karpiński. / 24;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

30
Wilki zimą olej, płótno; 85,5 x 131 cm;
sygn. l. d.: A. Wierusz-Kowalski.
estymacja: 800 000 - 1 100 000 zł
Cena oferowana 650 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

31
Odpoczynek żołnierzy przy ognisku, 1947 olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1947;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

32
Wesele krakowskie, 1942 olej, tektura; 36 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1942;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Henryk RODAKOWSKI (1823-1894)

33
Studia hełmu, średniowiecznego miecza i srebrnej, barokowej patery, 1889 olej, płyta; 26,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H.Rodakowski / 1889 (ołówkiem)
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

34
sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947?)

35
Po polowaniu olej, płótno na podkładzie z tektury; 51 x 81 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

36
Palenie sztandarów w trakcie odwrotu spod Moskwy, 1929 olej, płótno naklejone na płytę; 95 x 144 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1929.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena sprzedaży 57 000 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

37
Nasturcje, przed 1933 olej, sklejka; 25 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Albinowska;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 400 zł

Maksymilian FEUERRING (1896-1985)

38
Kwiaty, ok. 1980 olej, płyta; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: FEUERRING;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

39
Maki, 1940 olej, tektura; 49,5 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński 1940.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Adolf EBERLE (1843-1914)

40
Babunia olej, deska; 47,5 x 58 cm;
sygn. i opisany l. d.: Adolf Eberle Munchen;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Artur HUTSCHENREUTHER (1849-1915)

41
Wesoły wieczór olej, płótno; 78 x 60 cm;
sygn. p. d.: Hutschenreuther / (...) nieczytelnie.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Józef BRODOWSKI (1772-1853)

42
Branka, ok. 1852 olej, płótno; 57 x 48 cm;
obraz eksponowany na wystawie i ujęty w katalogu
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Józef BRODOWSKI (1772-1853)

43
Jeńcy, 1852 olej, płótno dublowane; 55,5 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: JB (monogram wiązany) 1852;
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

44
Madonna z Dzieciątkiem w typie manierystycznym olej, deska; 87,7 x 67,5 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

45
Święty Antoni, 1 ćw. XVII w. olej, deska; 26 x 20,5 cm;
na odwrocie napisy: I.B.G.S.S.T.D. / P.A.P.B. / 1.6.49.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Willem De POORTER (1608-c.1660)

46
Lot z córkami olej, deska; 44,5 x 35 cm.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Malarz nieokreślony, w typie malarstwa holenderskiego XVII w.

47
Scena rodzajowa przed karczmą, XIX w. olej, płótno naklejone na płytę
wiórową fornirowaną; 34 x 43 cm.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

48
Flora olej, płótno dublowane; 48 x 57,5 cm.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł